Author Topic: Da li posle odradjenih 8 meseci moze sa tom vizom da se ostane par dana u Majamiju pre odlaska kuci?  (Read 5568 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sena966

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Ja imam pitanje bas vezano za tu vizu.
Da li posle odradjenih 8 meseci moze sa tom vizom da se ostane par dana u Majamiju pre odlaska kuci?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To zavisi od kompanije za koju radiš i od tvoje nacionalnosti.
Ukratko, kod DCL može, do 30 dana, a čak možeš i birati iz kojega grada Sjeverne Amerike i kada se želiš vratiti u Evropu.
Princess - mislim da kod njih zavisi od posla koji radiš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sena966

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Moj brat je na Carnivalu i iz Srbije je ,pa ne znam na koliko moze da se zadrzi posle ugovora u Majamiju

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Moj brat je na Carnivalu i iz Srbije je ,pa ne znam na koliko moze da se zadrzi posle ugovora u Majamiju
Ako nema B2 vizu, ako je samo na C1/D onda mora isti dan kada radi sign off da napusti US. Takvo je pravilo, i crew office ce mu traziti kartu da ima placenu unapred za srbiju na taj dan, ili nece moci ni brod da napusti.

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Ako nema B2 vizu, ako je samo na C1/D onda mora isti dan kada radi sign off da napusti US. Takvo je pravilo, i crew office ce mu traziti kartu da ima placenu unapred za srbiju na taj dan, ili nece moci ni brod da napusti.

to je dok ne izađe s broda sa strane kompanije. ako odgodi svoj let prije nego stvarno ode moze ostat 29 dana, i onda da ode.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
to je dok ne izađe s broda sa strane kompanije. ako odgodi svoj let prije nego stvarno ode moze ostat 29 dana, i onda da ode.
A zaboravio si na imigraciono koje moras da prodjes kad radis sign off, gde ti oni gledaju avio kartu i izdaju nesto kao I-94 u kome ti lepo pise mesto izlaska iz amerike i datum do kada moras da izadjes a to je taj dan. Kako to mozes odgoditi?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mislim da na I95 ne piše datum kada moraš izići iz US.
Znam puno ljudi koji su ostajali do 29 dana. Isto tako, broj dana koji možeš ostati zavisi od nacionalnosti. Filipinci po silasku sa broda imaju 24 sata da otperjaju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
A zaboravio si na imigraciono koje moras da prodjes kad radis sign off, gde ti oni gledaju avio kartu i izdaju nesto kao I-94 u kome ti lepo pise mesto izlaska iz amerike i datum do kada moras da izadjes a to je taj dan. Kako to mozes odgoditi?

ne znam bas, evo gledam svoj posljednji sto sam dobio od CBP, kad smo prolazili imigracije, gdje lijepo stoji "you are required to depart from US at the port of (zracna luka iz koje napustas USA, u mom slucaju to je bila atlanta), on or before-i tamo je stajao datum 29 dana od kraja mog ugovora.
jer u svakom slucaju ova glupa vica c1/d vrijedi 29 dana, jer kako bi inace mogli doci u miami, pa u hotel, pa se nekad dogodi da cekas u hotelu sedam dana, pa odes do centra u miamiu, do south beacha, nikome nista. ti kad jednom udjes legalno u ameriku koga brige vise. ja ostao dva dana iza ugovora i pitam ovu na aerodromu hoce li biti nekakvih problema sa strane imigracije, kaze ona nema sanse da ih bude

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
ne znam bas, evo gledam svoj posljednji sto sam dobio od CBP, kad smo prolazili imigracije, gdje lijepo stoji "you are required to depart from US at the port of (zracna luka iz koje napustas USA, u mom slucaju to je bila atlanta), on or before-i tamo je stajao datum 29 dana od kraja mog ugovora.
jer u svakom slucaju ova glupa vica c1/d vrijedi 29 dana, jer kako bi inace mogli doci u miami, pa u hotel, pa se nekad dogodi da cekas u hotelu sedam dana, pa odes do centra u miamiu, do south beacha, nikome nista. ti kad jednom udjes legalno u ameriku koga brige vise. ja ostao dva dana iza ugovora i pitam ovu na aerodromu hoce li biti nekakvih problema sa strane imigracije, kaze ona nema sanse da ih bude
Ok moguce, ja sam uvek imao kartu koju mi je kompanija poslala na dan kada sam se iskrcao sa broda, osim jednom u slucaju kada sam morao da cekam jednu noc u hotelu nije bilo slobodnog mesta u avionu pa sam prenocio u majamiju. I uvek se ukrcavam na brod narednog dana kada sletim, tako da nisam nikad ostajao duze od 2 dana u usa.
za shefa to je I94 onaj sto ti daju kad ulazis i izlazis iz usa, nije isti kao i95 koji dobijes na prvom imigration kad se ukrcas na brod pa prvi sledeci us port radis imigration opet.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da da ...
Evo primjer kako izgleda
Pomoću njega mogu evidentirati kada si napustio US, a to im je izgleda jako važno.
Uvujek se na brodu prijete da I94 moraš predati na aerodromu pri odlasku, sjećam se da sam I94 par puta dao službenici avio kompanije pri čekiranju prtljage, ... par puta sam ju donio kući i nikom ništa.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
meni tamo na aerodromu nisu trazili nista kad idem kuci, taj papiric nisu niti gledali.
striktni su kad ulazisu u ameriku, ovo da moramo kuci isti dan su samo pravila kompanije, vjerojatno ne zele da netko pokusa ostati eventualno kao ilegalac jednog dana jer onda prakticki oni snose dio odgovornosti....

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Pitanje :

Pozicija 3 rd cook,Ruby Princess, c1d visa, Srbin.
Kada dobijem kartu za kući posle odrađenog ugovora kako da pomerim datum leta i mogu li da pomerim let za par dana i ostanem par dana u US (kartu koju mi je kompanija kupila za kuci) ?