Author Topic: da li je postoji rizik da me odbiju za C1D vizu ako trazim i B2?  (Read 14794 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline viljushka

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Da li je postoji rizik da me odbiju za C1D vizu ako trazim i B2, posto bi mi ovo bilo prvi put da podnosim zahtev?  -()-

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Ja sam se raspitivao za istu stvar prosle godine.

Da bi dobio b2 vizu treba ti da im predocis svoje finansijsko stanje (da imas par hiljada dolara na racunu).
Dok znam provereno da ljudi uzimaju B2 vize posle prvog odradjenog ugovora. Mislim da ima veze i sa onim da ti "odes na brod pa ostanes tamo", a ovako si dokazao da si posten.
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Da li je postoji rizik da me odbiju za C1D vizu ako trazim i B2, posto bi mi ovo bilo prvi put da podnosim zahtev?  -()-



Ne vidim zasto bi ti odbili C1D ako bi trazila i B2 ??? Ja sam prvi put dobila C1D bez problema, B2 nisam ni trazila, jer sam cula da je ionako nikad ne daju prvi put, ali i da je daju nije me zanimala, ne treba mi prvi ugovor. Sad sam napravila ponovo obe C1D i B2 i dobila sam ih bez problema na 5 godina. Tako je kod nas u Hrvatskoj, ne znam za Srbiju. Moja kolegica iz Beograda je za prvi put dobila C1D na 3 godine, dok je moja bila na godinu.

Offline viljushka

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Ok. Hvala na obavestenju!   =""

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile

Ne vidim zasto bi ti odbili C1D ako bi trazila i B2 ??? Ja sam prvi put dobila C1D bez problema, B2 nisam ni trazila, jer sam cula da je ionako nikad ne daju prvi put, ali i da je daju nije me zanimala, ne treba mi prvi ugovor. Sad sam napravila ponovo obe C1D i B2 i dobila sam ih bez problema na 5 godina. Tako je kod nas u Hrvatskoj, ne znam za Srbiju. Moja kolegica iz Beograda je za prvi put dobila C1D na 3 godine, dok je moja bila na godinu.


Stani, ako sam te dobro razumeo, imas obe vize u svom pasosu, i obe su vazece?
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile

Stani, ako sam te dobro razumeo, imas obe vize u svom pasosu, i obe su vazece?


Dobro si me razumeo  :pop:

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Vidis, interesantno je to.

Ako odlazis na brod, odobre ti ulazak na osnovu mornarske vize.
A sta ako hoces da iskoristis posle ugovora turisticku? Da li moras da izadjes, pa da udjes u zemlju?
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

peanutz

  • Guest
Miko, kada ides na ukrcaj sletis na aerodrom a ne na brod, zasto bi pokazivao C1/D? I prilikom ulaska na teritoriju USA i prilikom boravka i prilikom odlaska pokazujes B2 koja vazeca 10 godina (za Srpske drzavljane). Ja ne znam zasto se ova tema razvukla na 10 threadova.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Miko, kada ides na ukrcaj sletis na aerodrom a ne na brod, zasto bi pokazivao C1/D? I prilikom ulaska na teritoriju USA i prilikom boravka i prilikom odlaska pokazujes B2 koja vazeca 10 godina (za Srpske drzavljane). Ja ne znam zasto se ova tema razvukla na 10 threadova.
Jesi li ti probao ovako da uradis? da udjes na B2 i da se ukrcas na brod? Jedna devojka iz srbije je tako uradila dosla lepo u USA ostala 15 dana i dosla da se ukrca na Paradise, i sta se desilo, crew office je uzeo njene papire i proverio, i lepo napolje sa broda, rekli su joj da se za to placa fine od neznam koliko dolara jer ne mogu da prime sign on nekog sa B2 vizom. Poslali su je na Legend i rekli da mora da izadje iz USA bilo gde karta do Bahama i da se vrati i lepo uradi sign on na C1D.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Jesi li ti probao ovako da uradis? da udjes na B2 i da se ukrcas na brod? Jedna devojka iz srbije je tako uradila dosla lepo u USA ostala 15 dana i dosla da se ukrca na Paradise, i sta se desilo, crew office je uzeo njene papire i proverio, i lepo napolje sa broda, rekli su joj da se za to placa fine od neznam koliko dolara jer ne mogu da prime sign on nekog sa B2 vizom. Poslali su je na Legend i rekli da mora da izadje iz USA bilo gde karta do Bahama i da se vrati i lepo uradi sign on na C1D.


Tako je. Ne mozes se ukrcati na brod sa B2 vizom !!!! Da ponovimo - B2 je turisticka viza/C1D je pomorska, ne znam sto tu jos nije jasno !!!!
Ako imas obe, nakon zavrsenog ugovora ukoliko zelis ko turist bauljati po Americi, MORAS izaci VAN SAD-a sa C1D vizom i ponovno uci na B2.
U protivnom bi postojala jedna univerzalna viza, pa da svako ide kud ga volja,a to bas nema nekog smnisla i ne bi se jedna zvala turisticka, a druga pomorska jer se nekom tako sprdnulo. Cista logika.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Meni je onda nejasno zašto Američka ambasada uopće i nudi B1/B2 uz C1/D?
Šta će ti ako se moraš vratiti kući i ne možeš ostati u US par dana?
U moje vrijeme se sa C1/D moglo u US ostati 29 dana po silasku sa broda.
B1/B2 sam uzeo samo zato što su me pitali u ambasadi "jel hoćeš?"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Meni je onda nejasno zašto Američka ambasada uopće i nudi B1/B2 uz C1/D?
Šta će ti ako se moraš vratiti kući i ne možeš ostati u US par dana?
U moje vrijeme se sa C1/D moglo u US ostati 29 dana po silasku sa broda.
B1/B2 sam uzeo samo zato što su me pitali u ambasadi "jel hoćeš?"

Meni je nisu nudili, ja sam je sad nakon povratka sama trazila. Ali da je sve to skupa malo glupo, jest. U principu imas dvije opcije :

1. ovo sto si ti spomenuo, da odletis kuci, pa se vratis = cista debilana  :rolleyes:
2. da kao sto je najcesci slucaj u praksi, po izlasku sa broda, nakon procedura i kontrola, sjednes na trajekt za Bahame koji krece iz Faurt Lauderdalea negdje oko 10 ujutro i vraca se navecer, ponovo udjes u SAD sa B2 vizom, u tom slucaju bilo bi dobro imati vec neki rezervirani hotel ili mjesto boravka, jer sam cula da znaju praviti probleme ako ides samo tako napamet, bez broja i adrese i " plana ". Kad silazis sa broda u dzepu sa sobom nosis i avionsku kartu koju u tom slucaju " pusis " ako ostajes u SAD-u. O ovome sam se nedavno raspitivala kod kolega i managera, koji su tako radili, tako da ako oni lazu mene, lazem i ja vas. I na B2 na teritoriju SAD-a mozes ostati max 6 mjeseci.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nema smisla izgubiti plaćenu avionsku kartu zbog nekoliko dana u US.
Opcija trajekt na Bahame i nazad zvuči ok u teoriji, ali ne bih pokušavao dok ne čujem iskustva iz prve ruke.

Ako bude sreće, Hrvatima će uskoro ukinuti obavezno vađenje turističke vize, najavili su.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/38367/Default.aspx
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
A meni je opet senior ass. maitre'd (Makedonac) rekao da je menjao kompanije na pocetku karijere i da ako nista, kada budem zeleo da menjam kompaniju necu morati da placam vizu svake godine jer cu uzeti B2 koja traje deset godina. Na kraju krajeva sve je razlicito i propisi se stalno menjaju.
Primer: kada sam dao otkaz bio sam na Miracle-u. Nisam dobio pratnju, viza mi nije povucena, izasao sam lepo sa normalnim sign off crew memberima.
Na Inspirationu su dobijali i policijsku pratnju sve dok se ne ukrcaju u avion i viza im je revoked. Sto ljudi - sto prica, jedan hotel direktor koji o tome odlucuje. ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne mogu ti brodske vlasti petljati se u vizu.
Znam slučajeve kada su ljudi davali otkaze i bivali ispraćeni i u lisicama do aviona, ali to nije utjecalo na njihovu vizu, i vraćali su se u US na drugu kompaniju bez problema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)