Author Topic: koliko vremena od iskrcaja imam da se izgubim iz zemlje nakon odra?enog ugovora?  (Read 2711 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline WakaWaka

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
  • What goes around, comes around!
    • View Profile
prvi put mi je da idem na Cruise i dobio sam standardnu C1/D visu. mene samo zanima..koliko vremena od iskrcaja imam da se izgubim iz zemlje nakon odradjenog ugovora? da li postoji ikakva mogucnost,a da ne apliciram odmah prvi put za B1 turisticku visu,da se na 3 dana skokne do New Yorka kako bih video brata? da li ce me neko pitati gde sam bio tri prethodna dana? hvala.
"Enjoyment is not a goal, it is a feeling that accompanies important ongoing
activity."

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
O tome bjaše nešto ovdje:

Da li posle odradjenih 8 meseci moze sa tom vizom da se ostane par dana u Majamiju pre odlaska kuci?

Ako imaš Hr pasoš (putovnicu), poprilično si siguran 29 dana od napuštanja broda, ako prethodeno dogovoriš stvar sa Crew Office-om na brodu
Sr pasoš je vjerovatno u istom rangu,

Bilo bi dobro da se javi netko tko je ovo izveo nedavno, ostao na proputovanju po US prije povratka kući.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja sam osto par dan u orlandu sa c1 vizom. Moras najavit u crew office da bi osto i pitat ih el moze.

Sa menom je isto jedan decko osto sa c1 vizom iz srbije, premda je on imo i turisticku al radio je sign off na c1.

Offline WakaWaka

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
  • What goes around, comes around!
    • View Profile
Da, razumem. puno sam zahvalan. Pozdrav.
"Enjoyment is not a goal, it is a feeling that accompanies important ongoing
activity."

Offline Americano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Pozdrav ljudi,moze li neko da mi da konkretnu informaciju u vezi ostajanja u usa jos 29 dana nakon zavrsetka ugovora od 6 mjeseci,i da li to vazi samo za ljude iz hrvatske ili i mi koji smo iz ostalix ex yu zemalja mozemo toliko ostati?Hvala

Offline WakaWaka

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
  • What goes around, comes around!
    • View Profile
Mislim, da novi pasos Srb i putovnica spadaju u isti rang,pa mozes da ostanes tih famoznih 29 dana... ali sto da odmah rizikujes prvi put? ispostuj ugovor, dodji kuci i trazi turisticku visu na 10 god i ziv bio.
"Enjoyment is not a goal, it is a feeling that accompanies important ongoing
activity."