Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #420 on: 25/May/2010 »
Znaci kod tebe je Ledeni bolje nego kod mene, pa cak i sto se tice love vidim ja. Dobijete cak i 200 eura tipsa, a kazu da se na Betrice dobije najvise kao hmmmm. E pa dodji i ti nama pa da vidis kako je, mozda se u ova 2 tjedna sta i promijenilo dok me nije bilo. Eto, ako dodjes vidimo se ;)
Pozdrav

Offline mirosteva

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #421 on: 28/May/2010 »
na kojoj si ti poziciji Ledeni.
posto ja i brat cekamo za utility bili smo na onome razgovoru iz 11 mjeseca
i dali mozda znas koliko ljudi ima koji stand by :deda:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #422 on: 03/June/2010 »
na kojoj si ti poziciji Ledeni.
posto ja i brat cekamo za utility bili smo na onome razgovoru iz 11 mjeseca
i dali mozda znas koliko ljudi ima koji stand by :deda:

Ista pozicija kao i ti,i recicu ti odmah,najteza pozicija na brodu,jako puno radis,najvise od svih,ali ako si jak u glavi i hoces raditi nece ti biti problem,meni je veci problem klanovi koji vladaju na rijecnim brodovima,klan rumunja,madara slovaka i bugara i jedni druge ne podnose,ali snasao sam se nekakao,
Luna,neidem na Beatrice,moj cimer simeon ide na beatrice,ja u nedjelju letim iz amsterdama u budimpestu,2 tjedna na queen,pa zatim 2 tjedna na empress,pa 2 tjedna holiday i opet nazad na ambassador.
To su ta tri broda koje ja pokrivam.
da tip je na ambassadoru sasvim ok,oko 200€ tjedno,sto je sasvim ok.
evo zadnji tip je 160€ i 60$ sto bi bilo to oko 200€

Mirosteva,ne zelim ti gasiti nadu ali nemoj se previse nadati da ce te zvati ove sezone,mozda ako neko da otkaz ili ga dobije,jer popunili su ljude za holiday,a ako te zovu spremi se na krvavi rad.
Cure iz HK vjecno se nesto zale,a pogledaj kako rade,od 07-13,i od 18-22,
Eh sto bi ja dao za takav posao na brodu.....
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline mirosteva

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #423 on: 03/June/2010 »
Hvala ti na odgovoru Ledeni. Nadam se dace me pozvati ako ne palim na cruiser pa cekati sledecu sezonu.
U svakom slucaju nedaj se a ako dodjem znam da me ceka tezak rad veliki pozdrav i sve najbolje. :plovim:

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #424 on: 22/June/2010 »
Zdravo svima i jedno veliko izvinjenje na nejavljanju.  Vjerovali ili ne ni jedan jedini put nisam bila na internetu. Jednostavno nisam imala vremena za to. Slobodno vrijeme sam koristila za razgledanje gradova u kojem se trenutno nalazim ili spavanju. Nazalost laptop nemam tako da mi je to bio veliki problem. Sinoc sam dosla kuci na godisnji i evo odmah koristim sansu da vam pisem.
Uh ne znam ni odakle da pocnem..... Sto se tice obima i tezine posla, jako je tesko i puno se radi, ali covjek je fleksibilan i s'vremenom se na sve navikne i postane normalno. Ako imate srece i nadjete dobro drustvo puuuno je lakse.
Ja radim u laundryju koja je pored dish washera najteza pozicija.
Kad sam tek dosla odmah sam ''upala u masinu'' kada je bilo otvaranje brodu, ciscenje po citav dan. Al meni tada i nije bilo lose, jer nisam ni znala sta me ceka u laundryju. (Samo odmah da napomenem, ne zalim se, samo zelim da budem iskrena i ne zelim da pisem bajke....)
Moje obaveze su pranje peglanje uniformi od citave posade, odjeca od gostiju, od restorana stoljnjaci i sve ostalo, peskiri, privatna odjeca od posade, uglavno sve. I sve to sama i na 40stepeni. Na pocetku mi je bilo bas uzasno dok se nisam navikla. Ostajala sam i do pola 1 navece tj ujutro, a ujutro od 6 radim. Znaci radno vrijeme od 6 do 1 (ako zavrsim sve sto trebam zavrsiti, sto je isto na pocetku bilo nemoguce, ostajala samo do pola 3) i onda od pola 6 dok ne zavrsim, znaci nema odredjeno vrijeme. 10, 11, 12. Sad mi je puuuno lakse, jer imam svoj sistem i znam sve sta kako, pa otprilike zavrsim do 10, najdalje do pola 11. Sto je super.
Odmah da kazem da cabin stewardess imaju najbolje radno vrijeme,a uvijek se zale, makar na mom brodu. Al iskreno najvise slobodnog vremena imaju. U restoranu je najgore, oni po sat vremena imaju pauzu na dan. ALI to sve zavisi od broda do broda, nigdje nije isto. A najvise zavisi od head departmenta, ako on/ona ne znaju da se organizuju to je najveci problem, jer oni su ti koji prave raspored. Sto se tice konkretno mog broda (river empress) smatram da neke stvari nisu bas fer i da sve moze puno bolje organizovati. Najvaznije od svega je da cim odete i ako vidite da neke stvari nisu kako treba odmah trebate reci, nemojte cekati ni minute. Tu sam veliku gresku ja napravila, jer se nisam odmah zauzela za sebe.
U sustini sve zavisi od pozicije do pozicije i od broda do broda, nista nije isto.
A sad nesto malo vedrije da napisem. Koliko god da je naporan rad na brodu, zaista imate priliku i da uzivate u svim predivnim mjestima koja obilazite. Gdje god sam bila svuda je prelijepo, predivni krajolici koji oduzimaju dah. Navece kad god smo overnight uvijek obavezno izlazimo. Ja imam super drustvo i stvarno se bas dobro zabavljamo.

Ja sam ovako sve ''s'brda s'dola''pisala, jos uvijek nisam sebi dosla. Dodacu ja jos stvari kad se sjetim. Uglavnom sve sto vas zanima pitajte me slobodno. Da iskoristim ove dve sedmice da vas o svemu obavjestim.

Jos jedno veliko izvinjenje, posebno sefu

Offline Ionid

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #425 on: 23/June/2010 »
Dobar dan,

Molio bih samo kratko imao bih jedno pitanje,

Dakle bio sam na intervjuu 5.5.2010 u ZG preko Riverside agenciej za Uniworld, dajte recite molim vas da li je normalno da još nisam pozvan, jer kako su mi rekli na intervjuu a i u agenciji prošao sam intervjuu. Dakako da imam broskog iskustva, matrikule i sve ostalo, dojam sam stekao a i čovjek mi je rekao na kraju kao; odličan intervjuu sve pet.

Eto sad me zanima samo koliko se to čeka ljudi moji, pa za ovo treba imat živce na tregere... Mislim onako da li je moguće da uopće neću biti pozvan nikada?

Neznam kako je to sa riječnim brodovima inače ali vidim mnogi od vas znaju podosta pa dajte koju riječ ako nije problem.

Budu me zvali ili da to zaboravim sve skupa?

Hvala i lijepi pozdrav svima

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #426 on: 23/June/2010 »
Ionid trebas imati dosta strpljenja, a zvace te sigurno kad tad. Ja kad sam mislila da je sve gotovo i kad sam pocela ganjati nesto drugo zvali su me. Ja sam imala interview u novembru a otisla sam u martu. Za koju poziciju si se prijavio?

Offline Ionid

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #427 on: 24/June/2010 »
Ma da, valjda budu onda, nema veze, za nightwatch.

Offline Marchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #428 on: 14/July/2010 »
Ima li jos nekog sa foruma, osim annieb-a na River Emprees-u?
18.07. se ukrcavam u Amsterdamu.
  ;D

Offline gobab

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #429 on: 06/October/2010 »
Ide li se jos na te rjecne i dali je istina ovo za penziju ako se odradi 5 god,sta bi jel previse tesko u restoranu,kako je placeno godisnji...i kako je u cabinana...3-4etvero ili 7-8 hihihih

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #430 on: 12/October/2010 »
Zdravo svima i jedno veliko izvinjenje na nejavljanju.  Vjerovali ili ne ni jedan jedini put nisam bila na internetu.

Lijepi pozdrav i od mene!!!
Također se izvinjavam na ne javljanju ali mij laptop se otuširao u laundryu :-)).
Ja sam bila na brodu bez odmora 5 mjeseci, na River Queenu ik stvarno se ne mogu požaliti ni na što, osim na naš prostor za craw. Radim kao cabin stu i super je, istina je da se stalno netko žali, ali za to nema razloga, najbolje radno vrijeme i posao bez puno stresa i panike. Lova ok, može i bolje, ali može i gore. Ekipa je dobra, pomalo u klanovima, ali se sa svima može razgovarati i družiti, u principu najgori su naši ljudi, izuzev nekih iznimki, mislim na ljude sa naših prostora.
Ako ikoga neštp zanima sa River Queena neka mi slobodno pošalje poruku.
Lijepi pozdrav

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #431 on: 21/October/2010 »
Ide li se jos na te rjecne i dali je istina ovo za penziju ako se odradi 5 god,sta bi jel previse tesko u restoranu,kako je placeno godisnji...i kako je u cabinana...3-4etvero ili 7-8 hihihih

Da za penziju je istina, uplacuju ti svaki mjesec penziono i socialno. I poslije 5 godina ostvaris pravo na minimalnu svicarsku penziju. Ali u jednoj kalendarskoj godini radis 7 mjeseci, a ne 12, a ne placa ti niko onaj break od novembra do februara. Tako da u jednoj godini radis 7 mjeseci pa racunaj sad koliko godina trebas raditi da nakupis 5 godina. Ali da ces ostvariti pravo na penziju to je sigurno. Samo treba se nacekati dobro. Pa ko voli nek izvoli.

Sto se tice restorana mogu ti samo reci kako je bilo na brodu gdje sam ja bila, a svaki je brod drugaciji. Iskreno restoran najvise radi od svih  i tamo je stvarno tesko, ali se moze fino zaraditi.

Godisnji je placen, normalno dobijes platu za taj mjesec, naravno bez baksisa za te dve sedmice.

U kabinam ako mislis u crew kabinama, trokrevetne i dvokrevetne. Vecinom dvokrevetne.

Nadam se da sam pomogla, ako te sta jos zanima, slobodno pitaj.

Offline DraganHDI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #432 on: 24/October/2010 »
Ako ima neko neku informaciju o nekoj sigurnoj agenciji molio bi ga da mi kaze koja je to i kada bi trebao da bude sledeci intervju za recne brodove ! Hvala unapred !

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #433 on: 25/October/2010 »
http://www.riverside.hr/ 9.i 10.January 2011. jedina i najsigurnija!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Jasa

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #434 on: 25/October/2010 »
Poslao sam sve sto su od mene trazili i dobio sam odgovor da ce mi javiti tacno kada i gdje ce da se odrzi interview.

Zanima me ovo,negdje sam ovdje procitao da se nesto kao radi 2 mjeseca pa se dolazi kuci na odmor pa opet na brod.Ledeni mozesl i pojasniti kako to ide,ko finansira povratak kuci na 2 sedmice i kako to ulazi u ugovor od 6-7 mjeseci?
I interesuje me znas li ti,otprilike,kada bi se ovaj januarski interviju prosao,kada bi bilo ukrcavanje ?