Posao na Brodu > Viking River Cruises

Sezona 2023

(1/2) > >>

Simonovski:
Imao sam intervju sa Viking regruterima u mesec Octobru (Listopad).

Dobio vizu u Februar (veljača), i sad cekam prvi ugovor.

Malo me nervira ovo cekanje, vidim da neki idu na treninge, dobijaju datume.....

Viking gang, where you at?

donshone:
Ja sam bio tri meseca na vikingu i pobegao tj.nisam se vratio sa godisnjeg odmora. Sta da ti kazem kad prvih mesec dana nisam ni izasao sa broda jer nisam imao vremena i od umora. U Amsterdamu samo na pola sata. Zavrsim rucak oko tri i imam pauze sat ipo maksimum dva,kad se vratim u kuhinju cekalo me brdo metala da perem na ruke. Da poslednji dan pre nego sto cu otici na odmor najzanimljiviji deo,morao sam da ustane u pola tri ujutru da bi nosio kofere gostima... i to sve za 80-90 sati rada nedeljno,prekovremeno naravno neplaceno...

pspman:
@donshone  Robija a la Grande

Mobile:
Na poziciji perača sudova je jako teško i sa puno radnih sati na većini, ako ne i na svim rečnim kompanijama. Inače se na rečnim brodovima radi više nego na prekookeanskim a pozicija dishwasher je ubedljivo najteža.

Simonovski:
Ja mislim da se isplati za te pare + platen smestaj svi troskovi zivota.....kod nas doktori i drugi strucnjaci ne uzimaju takve plate.
Cak da radis kao cistac na Zapadu (radio sam u New York) ne bi ustedio toliko jer placas stanarinu/kiriju 600 baksa i putujes pola sata do posla.

Kraj-krajeva ko ne moze ima slobodu da napusti, onda vise prilike za nas koji mozemo i zelimo.

On topic: bio sam 10 dana, rekli su da ce me zvati opet.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version