Author Topic: Ja sam bio danas na razgovoru  (Read 7511 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Ja sam bio danas na razgovoru
« on: 07/March/2011 »
E ovako, ko ide preko agencije Safe Cruise iz BG da mu malo olaksam...

Ja sam bio danas na razgovoru i sve super sem engleskog tako da sam dobio zadatak da ga malo doteram ako hocu na brod.
Inace te pitaju za radno iskustvo, gledaju kako izgledas jer nece bas svakog da puste (surovo ali istinito) ali sve u svemu ja sam sve to prosao sa lepim pohvalama sem tog engleskog..
Ivan je bio maximalno ljubazan i sve mi je objasnio kako i sta, i jos sta vise poslao mi je na mail sta sve treba da ucim za interwju koji ce se odrazati krajem marta.
I ljudi nikako nemojte da se zapucate i krenete da se gubite ako covek normalno krene da prica sa vama na Srpskom i odjednom prebaci na Engleski i postvi vam neko pitanje!
Odgovorite mu sto je brze moguce ( ako vec hocete da kupite vreme, zamolite ga da vam ponovi pitanje jer niste culi)...

Plata za pomocne konobare od 750 do 1000 dolara..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #1 on: 07/March/2011 »
Svi koji se predstave u dobrom svjetlu će u agenciji dobiti detaljno uputstvo za ponašanje na preliminarnom i glavnom ispitu, kao i najčešća pitanja koja ispitivači postavljaju.
Preporučujem raniji odlazak, kako biste se bolje pripremili.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #2 on: 07/March/2011 »

Inace , gledaju kako izgledas jer nece bas svakog da puste (surovo ali istinito)

To je tacno...Meni je Ivan rekao da moram da smrsam...sto sam i uradio,naravno,uz dosta muke...Nije on to trazio zbog nekakvog hira,nego da mi na intervjuu ne bi postavljali pitanje oko toga...Treba da imas sto manje negativnosti za koje bi ispitivac na intervjuu mogao da se "uhvati".
A sve je to potpuno OK.Svi mi koji cemo imati bilo kakav kontakt sa gostima moramo izgledati pristojno,u svakom smislu...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #3 on: 07/March/2011 »
Sto se tice izgleda ja sam tu prosao lagano sa 195 cm i 100 kila  :run:  Manje vise pohvalio me je   :rofl:

Treba biti samo opusten i svoj i lagano prolazis. Ipak su i oni ljudi od krvi i mesa ;)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #4 on: 07/March/2011 »
Sto se tice izgleda ja sam tu prosao lagano sa 195 cm i 100 kila  :run:  Manje vise pohvalio me je   :rofl:

Treba biti samo opusten i svoj i lagano prolazis. Ipak su i oni ljudi od krvi i mesa ;)
Kakav paradoks,Ameri najdeblja nacija na svijetu i traže slim radnu snagu  oT :haha:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #5 on: 07/March/2011 »
I meni se to dogodilo kad sam prica s likom na engleskom to mi je prvi puta u zivotu bilo bas da idem pricati na engleski  u skoli nisam nikada kazem samo pisi 1 :hehe: najgore mi je bilo kad mi je broj moba isa dati na engleskom  :pop1:

Kakvo ti je znanje engleskog 1-10?

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #6 on: 07/March/2011 »
Ma znas da je gost uvek na prvom mestu pa makar imao i 200 kila :D  Ja sam puko od smeha kad mi je rekao ovaj iz agencije " Nemoj pogresno da me shvatis,ali kao muskarac muskarcu moram da ti kazem da super izgledas" ja patos :D

A druze znanje engleskog mi je neka  trojka za sad :(
Dosta razumem tj bukvalno sve al slabo se snalazim sa odgovorima  :(
Bice bolje za 20 dana sto posto! Ne odustajem i ne predajem se!  :deda:

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #7 on: 07/March/2011 »
Ma znas da je gost uvek na prvom mestu pa makar imao i 200 kila :D  Ja sam puko od smeha kad mi je rekao ovaj iz agencije " Nemoj poresno da me shvatis,ali kao muskarac muskarcu moram da ti akzem da super izgledas" ja patos :D

A druze znanje engleskog mi je neka  trojka za sad :(
Dosta razumem tj bukvalno sve al slabo se snalazim sa odgovorima  :(
Bice bolje za 20 dana sto psoto! Ne odustajem i ne predajem se!  :deda:

evo ovdje mozes skinuti program pa koliko toliko pomoci ce ti u engleskom  
http://btjunkie.org/torrent/Rosetta-Stone-2007-Ultimate-26-languages/6283447e78b463991001a7b5b722767e0f05b942347e

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #8 on: 07/March/2011 »
To je naj gore prelaz  na Engleski ja sam osjecao  cvor  na jeziku kao da sam  pocetnik sa engleskim zamalo da se zapetljam  ali na kraju  ide kao podmazano . cak sam stalno sam od sebe prebacivao na English  ,da se malo ubacim u taj osjecaj razzgovora sa  company agentom . samo malo vise samouvjerenja   trik je razmisljati -engleski  cim pocnes
pevoditi u sebi sto  ovo znci i kao se ono zove  tu krecu problemi  .

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #9 on: 07/March/2011 »
Hvala Cvarak,mada sutra krecem i sa privatnim casovima pa cemo videti napredak... Ako te interesuje sta traze za intervju,reci mi pa cu ti poslati...

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #10 on: 07/March/2011 »
Dubice tu si upravu... Kao da imam cvor na jeziku i ne mogu da se opustim... Odgovaram sa mucanjem i sa onim glupi zastajkivanjem al ako bude sve kako treba,sredice se :)  :pop1:

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #11 on: 07/March/2011 »
Samo gurajte momci,nama stajanja i predaje. Ja cekam pasos pa cu do Safe cruisa tek oko dvadedsetog da predam dokumentaciju.
I meni je engleski malo slabiji ali evo dobrog programa : http://rapidserbia.com/viewtopic.php?f=26&t=33544&hilit=Kurs+engleskog+jezika

Pozdrav budući moreplovci !  :plovim:

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Ja sam bio danas na razgovoru
« Reply #12 on: 08/March/2011 »
Hvala Cvarak,mada sutra krecem i sa privatnim casovima pa cemo videti napredak... Ako te interesuje sta traze za intervju,reci mi pa cu ti poslati...

Hvala ali netreba ja cu preko EP  :) preko jednog covika pa zato...nema tu nikakvog zahvaljivanja tu smo svi jedni drugima da pomognemo iako nisan bija na brodu bar sam teski google-man tako ako bilo kome sto treba ja mu nadem na netu 4free :D