Author Topic: hitna konsultacija!  (Read 10207 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nevena85

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
hitna konsultacija!
« on: 27/January/2010 »
Pozdrav,
od skoro sam se zainteresovala za rad na brodu, tako da sam i na forumu nova.
Uglavnom, konkurisala sam i pozvana sam na razgovor u Safe Cruise agenciju.
Da li neko moze da mi kaze, na cega se razgovor svodi i kako proveravaju znanje engleskog jezika.
Mislim da se dosta dobro snalazim u komunikaciji, ali ne bih volela da odem tamo, pa da se izblamiram, ne
znam koliko traze, da li neko elementarno znanje ili je bas potrebno da "parlas?
 
Hvala

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #1 on: 27/January/2010 »
Pozdrav,
od skoro sam se zainteresovala za rad na brodu, tako da sam i na forumu nova.
Uglavnom, konkurisala sam i pozvana sam na razgovor u Safe Cruise agenciju.
Da li neko moze da mi kaze, na cega se razgovor svodi i kako proveravaju znanje engleskog jezika.
Mislim da se dosta dobro snalazim u komunikaciji, ali ne bih volela da odem tamo, pa da se izblamiram, ne
znam koliko traze, da li neko elementarno znanje ili je bas potrebno da "parlas?
 
Hvala
\


Sve ti vec pise na forumu,parlanje Engleskog zavisi od pozicije za koju apliciras !!! ako hoces ass buffet steward to ti je jedna od nizih pozicija na Princessu onda ti treba poznavanje Engleskog jezika i iskustvo u radu naravno !!!! Pitace te gluposti gde si radila,sta ,imas li preporuke,daj 50 evra i tako .... ETO ukratko ... !!!  ::yes::
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #2 on: 27/January/2010 »
Pozdrav. Pa zavisi od pozicije do pozicije al uglavnom se svodi na osnovno poznavanje jezika i sposobnosti komunikacije i kako se snalazis. Po mom misljenju nista strasno.al sam citao da su neke,zavisno od pozicije,znali ubacivati u neku vrstu unakrsnog ispitivanja da ih testiraju kako se snalaze. :uzdravlje:

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #3 on: 27/January/2010 »
Pozdrav. Pa zavisi od pozicije do pozicije al uglavnom se svodi na osnovno poznavanje jezika i sposobnosti komunikacije i kako se snalazis. Po mom misljenju nista strasno.al sam citao da su neke,zavisno od pozicije,znali ubacivati u neku vrstu unakrsnog ispitivanja da ih testiraju kako se snalaze. :uzdravlje:

Naravno mene je Sorbi za PRinces peglao ne daj Boze, a aplicirao sam za bar waiter-a !!! Trebab ti fluent English,poznavanje koktela,recepata,vina,piva,i tako tih stvari !!! Sorbi zna da pita odakle neko pivo dolazi,kako izgleda flasa !!?! i tako ... Naravno to je za jace pozcicije ,a za ass bufet steward sto ti kazem,to ti je laganica,ako budes isla za to , ides na brod ko iz keca u keca :D     :pop1:
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #4 on: 27/January/2010 »
O tome ja pricam  ::yes::

Offline nevena85

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #5 on: 27/January/2010 »
E jbg sad ga pretera, kako izgleda flasa i odakle dolazi pivo, ako me to pita reci cu mu "druze aj cao"!   oT

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #6 on: 27/January/2010 »
Pa to je da te malo zbuni da vidi kako ces reagovati. Mene su,izmedju ostalog,pitali koji sam zadnji film gledao i onda da pricam o cemu se radi. Kako sad da mu objasnim film SLAGALICA STRAVE-horor,al srecom pa sam uspjeo  :D

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #7 on: 27/January/2010 »
E jbg sad ga pretera, kako izgleda flasa i odakle dolazi pivo, ako me to pita reci cu mu "druze aj cao"!   oT

Slobodno pitaj ako mislis da lazem,evo ptaj Ivana i Djordja iz Safe Cruis-a pa ce ti reci,ali ne znam za koju poziciju apliciras ?!?!
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #8 on: 27/January/2010 »
E jbg sad ga pretera, kako izgleda flasa i odakle dolazi pivo, ako me to pita reci cu mu "druze aj cao"!   oT

Da, neke kompanije su zahtjevne za bar department. Sta na primjer da te pita, odakle je Fosters pivo i koja je velicina limenke najcesca u USA ili na brodovima...
Gledaj, ne moras bas sve znati, ali bolje je sto vise znas, bolju ces poziciju da dobijes...
Sad je na intervjuu bio jedan decko, za gift-shop, stoji ispred vrata i ceka na preliminarni intervju i kaze:
''Ovaj bolje da me ne zadrzava tamo predugo, spremio sam govor za 5 minuta''  :rofl:

Sta ces...tako je :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline nevena85

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #9 on: 28/January/2010 »
To je onda bas drama sa engleskim, ja ima da se izgubim ako mi udari tako neka pitanja.
Ma nisam ja navela konkretnu poziciju, nego sam poslala pa ako me pozovu kao videcu, kad oni me pozvali posle dva dana, pa
reko cisto da se informisem da znam sta me ceka otprilike. 

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #10 on: 28/January/2010 »
To je onda bas drama sa engleskim, ja ima da se izgubim ako mi udari tako neka pitanja.
Ma nisam ja navela konkretnu poziciju, nego sam poslala pa ako me pozovu kao videcu, kad oni me pozvali posle dva dana, pa
reko cisto da se informisem da znam sta me ceka otprilike. 

pa dobro to ides kod njih u Svetozara Markovica u kancelariju kod njih da vide kako si sa eng, poziciju da ti daju , i da im das 50 evra za prevod dokumenata :D
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #11 on: 28/January/2010 »
Ja sam se bio stegao isto oko tog engleskog opako.  Videcu da apliciram za P&D Supervisora, a ako bude neki problem sa tim engleskim, ako se s[etljam ili tako nesto ima i drugi interviju, a tad cu da znam sta i kako biva i sta pitaju....   :D

Offline nevena85

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #12 on: 28/January/2010 »
Ma kakvih 50 eura, jel to moras odmah da iskesiras na prvom razgovoru? Ja kad bih imala te pare udala bih se! ;D Jel ti ozbiljno odmah trazi pare, mislim ako prodjes?

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #13 on: 28/January/2010 »
50e uzimaju odmah. Ja sam pala na preliminarnom, ali su mi uzeli. Nisu za prevod dokumenata, ja sam sve dokumente predala na Engleskom. Prevodila sam i potvrdu o nekaznjavanju.  :D

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #14 on: 28/January/2010 »
50e uzimaju odmah. Ja sam pala na preliminarnom, ali su mi uzeli. Nisu za prevod dokumenata, ja sam sve dokumente predala na Engleskom. Prevodila sam i potvrdu o nekaznjavanju.  :D

Nisi morala u tom slucaju. Evo primjer, kolega Tinchy sa foruma je imao sve dokumente na engleskom, i rekao je da mu ti prevodi ne trebaju, pa nije ni platio tih 50 eura. ;D
When it comes to money, nobody can be trusted !