Author Topic: hitna konsultacija!  (Read 10208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #15 on: 28/January/2010 »
Prvo su mi u mailu rekli da je taj novac za prevode; kada sam im ja odgovorila da su mi svi dokumenti na Engl, rekli su mi da to MORAM platiti i da su to troskovi apliciranja. Nisam odmah platila, trazili su mi to nakon sto sam pala preliminarni, kada sam krenula da se pozdravima sa njima. Par njih koji su pali na preliminarnom su mi rekli da to njima nisu naplatili, i kada sam im poslala mail sa pitanjem za novcem kao i razlozima zasto sam odbijena, pitanje o novcu su zaobisli. Sta reci? :D

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #16 on: 28/January/2010 »
Nama nije niko trazio nikakve pare za prevod dokumenata. Samo CV donijeli na engleskom i to je to sto se tice engleskog. Dobro,jesam ja kasnije morao prevoditi nalaz i misljenje ljekara o operaciji koju sam imao,al to je druga stvar. I da,jos nesto,nama niko nije ni naplatio Marlins test  :D

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #17 on: 28/January/2010 »
pitanjem za novcem kao i razlozima zasto sam odbijena, pitanje o novcu su zaobisli. Sta reci? :D

Moras imati cvrst stav, a ne pustiti da te prefarba ko kako hoce.
Ali ako imas viska novca, to je onda ok.   b00/

Nama nije niko trazio nikakve pare za prevod dokumenata. Samo CV donijeli na engleskom i to je to sto se tice engleskog. Dobro,jesam ja kasnije morao prevoditi nalaz i misljenje ljekara o operaciji koju sam imao,al to je druga stvar. I da,jos nesto,nama niko nije ni naplatio Marlins test  :D

To je slucaj samo sa SafeCruise agencijom.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #18 on: 28/January/2010 »
Pa nemam ja viska novca (ko ima) al ako mi kazu da treba da im to platim i to nakon sto sam pala, ja sam pretpostavila da to svi placaju..kasno sam saznala da to mnogi nisu platili, pogotovo ne oni koji padose na preliminarnom. Trazicu povracaj sredstava, al daj Boze da to urodi plodom.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #19 on: 28/January/2010 »
cisto sumnjam da ce ti povratiti sredstva !!!  no;;;    ali dobro ucis se kroz zivot,Ja eto bilo ko da me pita kako da idem na brod  ili tako nesto,nikada,ali nikada mu ne bih preporucio Safe Cruise  ... Zato sto samo gledaju da te zavuku,da te odrape!!! imate postova dosta o tome kako je neki lik aplicirao za neku poziciju a otisao na brod na sasvim levu,Naravno preko safe cruise-a !!! 
NEce da ti pomognu,nego njima tj Princess-u trenutno treba na brodu ass buffet steward ,a ne ass waiter,junior waiter,i guraju samo te poizicije!!! Kada budes otisla reci ce ti , npr ako hoces u restoran , dobra je kinta,idi kao ass buffet steward to ti je super , extra ovo ono ... Zamazu ti oci a onda KUKU MAJKO ....   :rtfm:    tako da ... :pop1:    Sestro juri EP po meni,oni su OK,a i najduze su u ovom poslu ubedljivo tako da savet moj EP !!!!!   :deda:  :deda:   


P.s. - Nekada je bolje kupiti Air Max od 150 evra , a ne kopiju od 50 evra , jer ces biti zadovoljnija njima,sigurnija,pouzdanija , tako i ovo ... Ako si me ukapirala !?!   ::yes::

Pozzz
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #20 on: 28/January/2010 »
EP po meni,oni su OK,a i najduze su u ovom poslu ubedljivo tako da savet moj EP !!!!!   
Postujem cinjenicu da su najstariji u poslu, to stoji. Takodje stoji da su i najbahatiji (sto su mogli u 90-tim godinama, jer su bili jedini) treba im danima da ti odgovore na e-mail, kasne satima na dogovorene sastanke, i cak sta vise, uvijek omalovazavaju sve ne-hrvate. Moj glas definitivno ide Safe Cruise-u koji je vrlo profesionalan, i svaki put odgovore na sva pitanja, takodje uvijek izlaze u susret. Sa te dvije agencije sa saradjivao, i jos jednom, kojom sam bio vrlo zadovoljan, to je Invermore Shipping iz Kopra, ali ne nazalost vise, ne zato sto nisu dobri, nego ne rade sa velikim brojem kompanija, pa je suzen izbor radnih mjesta. ::yes::



P.s. - Nekada je bolje kupiti Air Max od 150 evra , a ne kopiju od 50 evra , jer ces biti zadovoljnija njima,sigurnija,pouzdanija , tako i ovo ... Ako si me ukapirala !?!   ::yes::

Da, i Air max je davno izasao iz mode, tj. u ranim devedesetim godinama. Nije mi jasni da se ljudi jos uvijek loze na njih, pa jos i placaju lude cijene za model star skoro 20 godina. -()-
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #21 on: 28/January/2010 »
Nisi morala u tom slucaju. Evo primjer, kolega Tinchy sa foruma je imao sve dokumente na engleskom, i rekao je da mu ti prevodi ne trebaju, pa nije ni platio tih 50 eura. ;D

Prosto ne verujem da su ti uzeli 50E za aplikaciju...
Aplikacija je 35E! Ja sam toliko platio.
Prevode nisam placao posto sam vec imao sve na engleskom!
Ja sam i Kouzonu platio aplikaciju 3000 dinara. Verovatno svi uzimaju neke pare za aplikaciju.
Taj iznos se ne vraca u slucaju  da ne prodjes interview!
It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #22 on: 28/January/2010 »
Postujem cinjenicu da su najstariji u poslu, to stoji. Takodje stoji da su i najbahatiji (sto su mogli u 90-tim godinama, jer su bili jedini) treba im danima da ti odgovore na e-mail, kasne satima na dogovorene sastanke, i cak sta vise, uvijek omalovazavaju sve ne-hrvate. Moj glas definitivno ide Safe Cruise-u koji je vrlo profesionalan, i svaki put odgovore na sva pitanja, takodje uvijek izlaze u susret. Sa te dvije agencije sa saradjivao, i jos jednom, kojom sam bio vrlo zadovoljan, to je Invermore Shipping iz Kopra, ali ne nazalost vise, ne zato sto nisu dobri, nego ne rade sa velikim brojem kompanija, pa je suzen izbor radnih mjesta. ::yes::



Da, i Air max je davno izasao iz mode, tj. u ranim devedesetim godinama. Nije mi jasni da se ljudi jos uvijek loze na njih, pa jos i placaju lude cijene za model star skoro 20 godina. -()-



Ajde da krenem redom ... Ovako sto se tice EP slucaj je od coveka do coveka drugaciji,na primer prema meni je Sinisa bio ekstra sto se tice svega,a nije covek kriv ako trenutno Carnival-u ne treba bar waiter-a toliko ... da sam aplicirao kao ass waiter otisao bih sigurno u januaru ili februaru ,tako da ti si samo imao losu situaciju sa njima,a znas kako kazu 3x meri jednom seci !!! Druga stvar ti uopste nisi razumeo sta sam ja sa air max primerom hteo da kazem , izgleda da NE !!! Hteo sam reci da iako Ep uzima toliko para,mozda je i bolje nego da dam ovima iz Safe Cruise-a ... Ja sam takav utisak stekao o njima,a i poprilican broj ljudi,i sa foruma , a i ovako sto znam ...   

P.S. - A gde je to Air Max izasao iz mode,u tvojoj glavi ?!?!?    :rolleyes:    Koliko sam ja video po NIke statistikama patika koja je u Srbiji najprodavanija je modeli Air Max-a !!!  Tako da ne bih rekao da je izmodelo !!!!   Eto  ... 
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: hitna konsultacija!
« Reply #23 on: 28/January/2010 »
P.S. - A gde je to Air Max izasao iz mode,u tvojoj glavi ?!?!?    :rolleyes:    Koliko sam ja video po NIke statistikama patika koja je u Srbiji najprodavanija je modeli Air Max-a !!!  Tako da ne bih rekao da je izmodelo !!!!   Eto  ... 

Naravno da razumijem tvoju frazu sa Air Max-om, to je BTW bila sala. Svako ima svoj ukus, nego mani to. Nisam ja lose nista za Sinisu rekao, nego za Andreja i kompaniju, ukljucujuci i drsku sekretaricu  :rtfm:
Moj prijatelj, a i kolega sa foruma @ VEGA je bio tamo i htio covjek samo da se raspita o poziciji cashier-a u casinu, koje kompanije rade, itd. a sekretarica ga iznapusavala kao da je dosao traziti 25 centi za pivo ili sta god. Odmah, drskim stavom..
Ona: ''Ko vama kaze da vi zadovoljavate za tu poziciju, umislili ste se previse, znate!...
On: ''Ali, cekajte da vam objasnim...hm..ovako..''
Ona:Ne morate vi meni nista objasnjavati, moze konobar ako hoces-hoces''

Zamisli molim te :ban:
To je neprihvatljivo!!! Agencija koja zivi od tog posla, jednim dijelom, tako da se ponasa... ""]]

Covjek ima kvalifikacije za poziciju, radi u banci, ima faks, dosta iskustva, dobar engleski... +U+

Sad ti meni reci, je li to profesionalizam?  :rolleyes:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: hitna konsultacija!
« Reply #24 on: 28/January/2010 »

Sad ti meni reci, je li to profesionalizam?  :rolleyes:

Nije.

Nego, skrenusmo sa teme koja je tako dramatično oglašena - hitna konsultacija ... mislim da više nije hitno pa stavljam ključ u bravu  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)