Author Topic: Pozdrav iz Banja Luke  (Read 11527 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sinisabl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozdrav iz Banja Luke
« on: 25/October/2009 »
Pozdrav svima,
pratim ovaj forum jos od pocetka 2009., tad sam se prvi put zaiteresovao za rad na brodu.
Posto sam imao solidan posao, odustao sam, ali vremenom ta ideja je u meni nastavila kuvati, i na kraju se skuhala. Jos radim isti posao kao i prije 9 mjeseci, ali...
Definitivno sam odlucio da idem, vec sam kontaktirao agenciju EP. Sad cekam da mi kazu termin za interviju.
Procitao sam skoro sve sto je napisano na forumu i zaista za sad nemam nikakvih pitanja.
Na osnovu svih procitanih postova znam da niti ce biti lako niti jednostavno, ali je to zelim i spreman sam.
S obzirom na moje iskustvo (7 godina rada - kafic, tgovina, marketing, logistika odgovorne funkcije) sebe trenutno vidim u gift shop-u ili za kao bar waiter.
Koliko sam shvatio, ispravite me ako se varam, vise se moze zaraditi u bar departmentu nego u gift shop, naravno uz vise rada. A posto mi je sad priorite novac, opredjelio sam se za opciju bar. Vec sam poskidao materijal za uciti sa foruma vezano za tu poziciju, tako da se mogu pripremiti.

Zelim Vam se zahvaliti sto djelite ta dragocijena iskustva, jer bez toga sve bi teze bilo.

Pozdrav iz Banja Luke, nadam se od vaseg buduceg kolege! :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #1 on: 25/October/2009 »
Sinisa, odabrao si dobro. Bartender je vrhunska pozicija za zaradu. Ne trebas iskljuciti ni bar servera ako ne prodjes za bartendera. Isplati se pricekati i skupiti iskustvo. Ako imas bar malo soli u glavi, brzo ces dogurati do bartendera.
No svakako, pucaj odmah na najvise sto mislis da mozes dobiti.
Koliko sam ja vidio, jedna od najvaznijih stavki pri dobivanju posla bartendera je samouvjerenost, spremni odgovori, znanje koktela i vedrina u razgovoru. Nemas sta izgubiti, sve agencije zaposljavaju na te pozicije, i tu je "turnover" veliki kao i kod konobara. Sto bolji budes bio na poslu, bolje ces i mjesto (bar) dobivati.
Posla se ne moras bojati, jer poslije par mjeseci na brodu ces znati sve sto je moguce znati o tome poslu.

Najvaznije je proci interview.  :pop:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sinisabl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Odg: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #2 on: 25/October/2009 »
Sefe, hvala na savjetima!

Offline sinisabl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Odg: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #3 on: 23/November/2009 »
Bio sam juce na preliminarnom interviju u Bg preko Safe Cruisa u hotelu Nacional.
Aplicirao sam za poziciju Bar waiter.
Razgovor je bio ok, interviju je vodio jedan gospodin iz Madjarske. razgovor smo poceli tako sto je trazio da kazem nesto o sebi, u prici sam se bio malo zapetljao, pa nekako otpetljao, pitao me je koja sam pica sluzio i trazio je da ih nabrojim, pa sam nabrojao pica. Pitao me je i zasto zelim raditi na brodu, odgovorio sam da zelim karijeru, i da mislim da je rad na brodu odlicna prilika za to. Razgovor je trajao kratko, ne vise od 5 min.
Danas bih trebao dobiti odgovor da li sam prosao ili ne... -()- :hekla:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #4 on: 23/November/2009 »
To je bio preliminarni, ako si prosao, velike su sanse da ces proci i glavni interview  +U+
Ako nisi prosao, ima jos agencija ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #5 on: 23/November/2009 »
Bio sam juce na preliminarnom interviju u Bg preko Safe Cruisa u hotelu Nacional.
Aplicirao sam za poziciju Bar waiter.
Razgovor je bio ok, interviju je vodio jedan gospodin iz Madjarske. razgovor smo poceli tako sto je trazio da kazem nesto o sebi, u prici sam se bio malo zapetljao, pa nekako otpetljao, pitao me je koja sam pica sluzio i trazio je da ih nabrojim, pa sam nabrojao pica. Pitao me je i zasto zelim raditi na brodu, odgovorio sam da zelim karijeru, i da mislim da je rad na brodu odlicna prilika za to. Razgovor je trajao kratko, ne vise od 5 min.
Danas bih trebao dobiti odgovor da li sam prosao ili ne... -()- :hekla:


Tako je ! ::yes:: uraaa za sugradjane  yeyyy :run:

Sad idi i  :moli: :moli: :moli:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline sinisabl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Odg: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #6 on: 24/November/2009 »
PROSAO!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #7 on: 24/November/2009 »
PROSAO!!!

Sad isto ponovi i na glavnom interview-u  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sinisabl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #8 on: 14/January/2010 »
19.01.10. vadjenje vize
20.01.10. medicinski pregled
Nadam se da sam i ja uskoro na brodu... :D

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #9 on: 14/January/2010 »
prvo moras medicinski uradit zemljak pa tek onda viza.sretno   :uzdravlje:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #10 on: 14/January/2010 »
prvo moras medicinski uradit zemljak pa tek onda viza.sretno   :uzdravlje:

Greska Dino82, pogresno savjetujes momka, prvo moras uraditi vizu, pa onda sve ostalo. Ako uradis prvo medical, pa odes za vizu, i nekim slucajem te odbiju, onda si bacio pare za pregled.
Moj savjet, prvo sredi vizu, pa onda sve ostalo ! :deda:
 ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #11 on: 14/January/2010 »
et vidis druze,kod nas je bilo drugacije.mi smo MORALI prvo da radimo medicinski pa tek onda viza.nemam pojma otkud to.a nije mmi bila ni najmanja namjera da momka pogresno savjetujem,samo kazem iz svog primjera  :uzdravlje:

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #12 on: 14/January/2010 »
Greska Dino82, pogresno savjetujes momka, prvo moras uraditi vizu, pa onda sve ostalo. Ako uradis prvo medical, pa odes za vizu, i nekim slucajem te odbiju, onda si bacio pare za pregled.
Moj savjet, prvo sredi vizu, pa onda sve ostalo ! :deda:
 ::yes::
ti ga krivo savjetujes ako ne sredis prvo lijecnicki
kompanija ti ne posalje loe jer ne odobre lijecnicki
a bez loe neces dobit visu

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #13 on: 14/January/2010 »
et vidis druze,kod nas je bilo drugacije.mi smo MORALI prvo da radimo medicinski pa tek onda viza.nemam pojma otkud to.a nije mmi bila ni najmanja namjera da momka pogresno savjetujem,samo kazem iz svog primjera  :uzdravlje:

MORA se samo umrijeti. Ne slusaj sta ti agenti govore, ti mozes medical uraditi ako hoces i 2 dana prije ukrcaja, samo ga skeniras i posaljes u kompaniju i to je to. Nema tu poretka, i glup je savjet, odmah da ti kazem, ko god ti ga je dao.
Znam momka koji je uradio tako, pa frajko dosao u ambasadu, i oni ga odbili, ko zna zasto. Ima Carnivalov medical koji platio 150 eura kod Batarela u ZG, i nikad ni vidio nije broda...
O tome ja pricam. Tvoje je da das agentu pare koliko trazi vec, kad primis LOE, i to je to. Nista oni nema da se petljaju u tvoj medical ili vizu. Isto tako nisi obavezan kupovati avio kartu od svog agenta. Ako nadjes jeftinije na drugom mjestu, tu kupis. Ja ne bih da EP-u nikad tih 850 eura sto im ljudi daju, jer je tu provizija 250, a 600 eura ti uzmu na racun karte, heeeej!

Znas li ti koliko je to para? Slazem se jedina za taj iznos ako posadu salju u Australiju, pa karta kosta toliko, a u Carnivalovom slucaju, svi idu u Miami, i karta kosta 500 $, +- 10 $, tako da vas odrade tu za dobrih 200 eura ....
Razmislite, ljudi pa vidite.
Uostalom, ako kupujes sad samo kartu preko EP-a iliti Suncane Vure, platices ovu cijenu koju sam napisao gore, par $ razlike.

Sefe, sta ti mislis o ovome?

P.S.

moj drugi agent, Invermore Shipping, su mi isto tako solili pamet da moram njima platiti 600 eura za kartu do Miami-a i ja sam se kategoricno bunio. Kartu sam kupio preko EP-a tad, prije godinu i po, za 485 $, pa vi vidite -()-
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #14 on: 14/January/2010 »
ti ga krivo savjetujes ako ne sredis prvo lijecnicki
kompanija ti ne posalje loe jer ne odobre lijecnicki
a bez loe neces dobit visu

Decko, rekoh ti prije, ako ne znas, nemoj da savjetujes. Ja sam malo vise od tebe prosao, i znam kakva je situacija, pogotovo na Carnivalu. Sta vise, tako je bilo i gomilom mojih prijatelja. Svi ti preuranjeni ljekarski pregledi su dogovori doktora (pojedinih, ne svih) da maznu lovu za pregled, a ti mozes ici za pola godine, 8 mjeseci, a ljekarski ti lako curi...istice.
On vrijedi 2 godine, pa ti vidi, ti ces svakako placati za njega, nece tvoj agent.
When it comes to money, nobody can be trusted !