Author Topic: Pozdrav iz Banja Luke  (Read 11526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #15 on: 14/January/2010 »
Decko, rekoh ti prije, ako ne znas, nemoj da savjetujes. Ja sam malo vise od tebe prosao, i znam kakva je situacija, pogotovo na Carnivalu. Sta vise, tako je bilo i gomilom mojih prijatelja. Svi ti preuranjeni ljekarski pregledi su dogovori doktora (pojedinih, ne svih) da maznu lovu za pregled, a ti mozes ici za pola godine, 8 mjeseci, a ljekarski ti lako curi...istice.
On vrijedi 2 godine, pa ti vidi, ti ces svakako placati za njega, nece tvoj agent.
da da zato sam morao napravit lijecnicki prije i zato sam cekao da mi ga odobre da bi mi poslali LOE
ok ti sve znas haha :D

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #16 on: 14/January/2010 »
da da zato sam morao napravit lijecnicki prije i zato sam cekao da mi ga odobre da bi mi poslali LOE
ok ti sve znas haha :D

Cista glupost, ali hajde.
Ja tebe ne zelim vrijedjati, kao ti mene, ja sam ovde samo da pokusam pomoci ljudima. Uostalom, nemam ja sta sa tobom, raspravljati...sve je jasno kao dan  ::yes::
dovoljno je ja imam samo osnovnu skolu
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #17 on: 14/January/2010 »
Cista glupost, ali hajde.
Ja tebe ne zelim vrijedjati, kao ti mene, ja sam ovde samo da pokusam pomoci ljudima. Uostalom, nemam ja sta sa tobom, raspravljati...sve je jasno kao dan  ::yes::
nemam sta ja raspravljat s nekima sto se prave da su pojeli svu pamet svijeta da nemam osnovnu skolu bi bio pametniji od tebe jer si ti jedan napuhanko koi misli da sve zna ja znam kako je bilo meni
i svim ostalima a ti se pravi pametan kolko oces aj zdravo nemam sta uopce s tobom raspravljat

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #18 on: 14/January/2010 »
nemam sta ja raspravljat s nekima sto se prave da su pojeli svu pamet svijeta da nemam osnovnu skolu bi bio pametniji od tebe jer si ti jedan napuhanko koi misli da sve zna ja znam kako je bilo meni
i svim ostalima a ti se pravi pametan kolko oces aj zdravo nemam sta uopce s tobom raspravljat
:tuctuc: :rtfm:


hahahha :pop1: :rofl: :rofl:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #19 on: 14/January/2010 »
i mi isto morali medical slati dabi mogli dobiti LOE,nisam bezveze rekao.i znam isto tako jos par ljudi koji su isto morali.e sad,vi iskusniji ste vjerovatno mogli i drugacije a mi gusteri  :nono:  a to za proviziju i kartu,slazem se da je previse al sta se moze,tako nam svima traze i nema se tu bas prostora za manipulisati,pogotovo prvi put kad se ide   :uzdravlje:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #20 on: 14/January/2010 »
i mi isto morali medical slati dabi mogli dobiti LOE,nisam bezveze rekao.i znam isto tako jos par ljudi koji su isto morali.e sad,vi iskusniji ste vjerovatno mogli i drugacije a mi gusteri  :nono:  a to za proviziju i kartu,slazem se da je previse al sta se moze,tako nam svima traze i nema se tu bas prostora za manipulisati,pogotovo prvi put kad se ide   :uzdravlje:

Kako god druze, pokusao sam samo pomoci, a ovo je otislo predaleko. Vidjeces ti sta sam ja mislio, ali malo kasnije, kad se nabacas para na sve strane, ..

Sretno na brodu :-))))'
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #21 on: 14/January/2010 »
ljudi-chill out

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #22 on: 14/January/2010 »
ljudi-chill out
ma chill sam ja ;)
samo mi je smijesno kad se neki prave da su popili svu pamet svijeta
a znam kako ide uostalom i suzi je tako rekla
pogotovo jer sam morao cekat da mi odobre lijecnicki da bi dobio LOE
kao i svi ostali

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #23 on: 14/January/2010 »
Seaman-ma nije frka.al mislim da si ti mene odma na startu pogresno shvatio,kao da je meni bila namjera da pogresno covjeka informisem.ja sam rekao kako je nama bilo i da smo radili po instrukcijama iz Zg.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #24 on: 14/January/2010 »
Razumijem svačije dobre namjere, ali ne razumijem nepoštivanje iskusnih veterana koji svojim savjetima pomažu one koji su kruzere vidjeli samo na TV-u i kompjuterskom monitoru.
Sa Seamanom se slažem u velikoj većini njegovih postova, a razliku čini samo osobna perspektiva svakog od nas.
Da nema ljudi kao što su @Seaman i @rankic, ovaj forum ne bi imao smisla, jer ja sigurno ne bih odgovarao na sva pitanja koja se postave.

Arogancija kojom ga se napada me zapanjuje.  no;;;

Pa i ovom prilikom, čovjek prenosi svoje iskustvo i odmah je "najpametniji ... itd itd ...)

Ja sam nekoliko puta ignorirao pravilo se liječnički mora napraviti svake 2 godine, i uštedio sam brdo para i živaca.
Po dolasku na brod, pitali bi me za liječničko uvjerenje, ja bih im dao isteklo, oni ne bi provjerili, i to je to.
A i da su provjerili i skužili da je isteklo, šta mi mogu? Mogu me samo poslat u Miami i platiti mi par dana u hotelu.
Ne isplati im se dati otkaz svakom tko se pojavi pred brodom bez medicala.

Medical je zadnja stvar na svijetu, samo ako si zdrav.
Nisam nikad čuo da je netko pravio medical a da nije imao vizu ili LOE. Sad sam saznao od Seamana da ima i takvih.
Pa dobro, ako imaju novaca ... a nemaju mrvicu autoriteta da pitaju agenciju Zašto, neka ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sinisabl

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #25 on: 14/January/2010 »
Sta mi uradiste od topica  :nono:, sve cu da vas tuzim Sefu  :)
Takva sam uputstva dobio od agencije, i nemam ni najmanje razloga da razmisljam da li je tako ili drugacije.
Stoga ljudi, samo opusteno...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #26 on: 14/January/2010 »
Ne isplati im se dati otkaz svakom tko se pojavi pred brodom bez medicala.
I ja se slažem, desi se da ljudi izgube medical i šta onda?


 
Nisam nikad čuo da je netko pravio medical a da nije imao vizu ili LOE.
Pa dobro, ako imaju novaca ... a nemaju mrvicu autoriteta da pitaju agenciju Zašto, neka ...

Shvatiće. Ja ne radim medical, dok viza nije u pasošu. Naravno, i ne plaćam agentu ništa dok ne dođe LOE, ili npr. visa letter kao za Princess Cruises.


Nego,

Sretno svima ko god ide na Princess interview sad u BG, vidimo se tamo  :D
Nadam se da će svako dobiti željenu poziciju. Best of luck :plovim:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #27 on: 14/January/2010 »
Sefe,neznam na koga mislis al ja mislim da Seamena nisam nicim uvrijedio,niti bi ikoga na ovom forumu.meni je svaka informacija dobrodosla i licno veoma cijenim sta vi veterani ovdje radite,veoma.samo sam rekao da su nama rekli da radimo tad i tad medical pa tek onda vize.ja kao novi u ovom poslu nisam ni mogao niti znao da mogu da postavljam tu vrstu zahtjeva.u svakom slucaju hvala i  :uzdravlje:

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #28 on: 14/January/2010 »
Razumijem svačije dobre namjere, ali ne razumijem nepoštivanje iskusnih veterana koji svojim savjetima pomažu one koji su kruzere vidjeli samo na TV-u i kompjuterskom monitoru.
Sa Seamanom se slažem u velikoj većini njegovih postova, a razliku čini samo osobna perspektiva svakog od nas.
Da nema ljudi kao što su @Seaman i @rankic, ovaj forum ne bi imao smisla, jer ja sigurno ne bih odgovarao na sva pitanja koja se postave.

Arogancija kojom ga se napada me zapanjuje.  no;;;

Pa i ovom prilikom, čovjek prenosi svoje iskustvo i odmah je "najpametniji ... itd itd ...)

Ja sam nekoliko puta ignorirao pravilo se liječnički mora napraviti svake 2 godine, i uštedio sam brdo para i živaca.
Po dolasku na brod, pitali bi me za liječničko uvjerenje, ja bih im dao isteklo, oni ne bi provjerili, i to je to.
A i da su provjerili i skužili da je isteklo, šta mi mogu? Mogu me samo poslat u Miami i platiti mi par dana u hotelu.
Ne isplati im se dati otkaz svakom tko se pojavi pred brodom bez medicala.

Medical je zadnja stvar na svijetu, samo ako si zdrav.
Nisam nikad čuo da je netko pravio medical a da nije imao vizu ili LOE. Sad sam saznao od Seamana da ima i takvih.
Pa dobro, ako imaju novaca ... a nemaju mrvicu autoriteta da pitaju agenciju Zašto, neka ...
sefe gle ovako mozda je to prvi ugovor il sta ja znam ali lijecnicki se salje u kompaniju i tek kad oni odobre
ti dobivas LOE tek kad oni odobre lijecnicki mozda je za drugi put drukcije al za prvi put je tako
kolko ja znam bar ja drukcije nebi dobio LOE jer je suzi rekla doslovno da oni moraju lijecnicki odobrit
moja je greska sto ne volim da mi se bahato i s visoka obracaju pa reagiram
ako sam koga uvrijedio nie mi bila namjera i ispricavam se

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz Banja Luke
« Reply #29 on: 14/January/2010 »
da, prvi puta je tako, moraš im sve papire sa medicala skenirati i poslati u kompaniju da amenuju, izvinjavam se, ... a poslije je to najmanja briga.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)