Author Topic: Interview  (Read 434148 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Milko_Ceh

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #510 on: 20/September/2010 »
A da li se zna datum odrzavanja tog interviewa?

Offline Alexa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #511 on: 20/September/2010 »

Ista situacija i sa mnom,

a int je u petak 24.

ali kažu ''ljudi od politike'' da će i nama ukinuti vize, samo nisu precizirali kad, pa ćemo i mi moći u svijet,

svima koji idu na int. puno sreće i samo hrabro i odlučno,

pozzz svima

Offline silvia21

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #512 on: 21/September/2010 »
dali je ko od vas dobio pozivnicu na mail za int.???

Offline natala

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #513 on: 03/October/2010 »
Imam jedno pitanje..citala sam kako se treba ponasati na interview-u...obuci, biti kulturan, bez sarenila..bez mnogo nakita itd...sve mi to jasno, kao sto i oblacenje, i uniforme na brodu...
Ali..nosim naocare, i to dosta sarene,hoce li to biti problem, jel moram uzimati druge, tj neke jednobojne ,obicne..??  :moli:

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: Interview
« Reply #514 on: 03/October/2010 »
Imam jedno pitanje..citala sam kako se treba ponasati na interview-u...obuci, biti kulturan, bez sarenila..bez mnogo nakita itd...sve mi to jasno, kao sto i oblacenje, i uniforme na brodu...
Ali..nosim naocare, i to dosta sarene,hoce li to biti problem, jel moram uzimati druge, tj neke jednobojne ,obicne..??  :moli:
Nema ti to veze s nama je bilo ljudi sa svakakvim naocala tak da nema razloga da kupujes nove... jedino ak su na Hello Kitty :sprda: :sprda:
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #515 on: 28/October/2010 »
Ljudi moji, ajde napišite par pitanja koje pitaju na intervjuu. Koja se najčešće vrte. Dali je netko imao intervju u A Priori za ass.w i kakva su pitanja bila. Tnx

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #516 on: 28/October/2010 »
Ljudi moji, ajde napišite par pitanja koje pitaju na intervjuu. Koja se najčešće vrte. Dali je netko imao intervju u A Priori za ass.w i kakva su pitanja bila. Tnx

Ma intervju ti stvarno nije problem...pitanja su npr. gdje si ucio engleski, nesto o tvom radnom iskustvu, tj gdje si radio, sta si radio, da li si negdje putovao...ma 3 minute sve skupa...na odabiru kad sam ja bila u 9 mjesecu uglavnom su svi prosli, tako da bez brige!  :D

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #517 on: 25/November/2010 »
Cao kruzeri, da li je potrebno obuci se "formal" na preliminarnom intervjuu u agenciji ili je dovoljan nekii "business casual/casual"?

Koliko vidim neki kazu da je taj prvi razgovor neobavezno caskanje sa agentom dok drugi vele da je formalan...  -()-

poz

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #518 on: 26/November/2010 »
Mislim da je ovo pitanje vec ponovljeno vise puta.
Ja bi se obukao u ono sto ti zoves - formal : dakle odijelo i kravata, tako dijelujes vise profesionalno.
Mozes i smart casual...

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #519 on: 27/November/2010 »
Evo, da se kaze jos jednom. +U+
Znaci, 'konvencionalno" oblacenje, je obavezno!
Tamno odelo teget, sivo, crno. Kosulja bela, svetlo siva, svetlo plava. Bez za*****ancija sa crvenim kosuljama, belim odelima... Isto vazi i za kravate, jednodojne sa eventualno par diskretnih straftica. Dosta kandidata je imalo kravatu sa nekim "cvorom' koji samo sto se ne odveze. Tako delujete aljkavo. Ako ne znate da je vezete zamolite nekog ko zna da vam je veze dan, dva ranije. Carape iskljucivo u boji odela. Cipele klasicne, dobro uglancane! Bez onih spicastih ili previse upadljivih. Primetio sam da je dosta kandidata doslo sa nekim 'muljavim' cipelama. Prebrisali ih valjda nekom mokrom krpom i misle to je to. oT
Uredno podsisani dan, dva pred int. Brada dooobro 'izbrijana'. Ko gricka nokte da prestane pod hitno, i da proba da sredi prste kako zna i ume. Uredne sake su jako bitne!
Pre ulaska proveriti da li kravata stoji na mestu, zakopcati sako, ispravljena ledja, glava uzdignuta...
Kazu da se posao dobija u prvih 90 sec. Racunajuci i samo otvaranje vrata i ulazak! Osim ako kasnije ne zaj... nesto krupno. ;)

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #520 on: 27/November/2010 »
Hvala, bas informacije koje sam trazio

Zivi bili
 :uzdravlje:

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #521 on: 05/December/2010 »
Ima li neko interviju u Beogradu 11.12. za SPA

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #522 on: 06/December/2010 »
ovaj dva tri posta iznad mene pretjerivanje al ono jako pretjerivanje
ne moras imat odjelo sako i sl. vecina je dobro receno
al eto ja sam imao samo kravatu i kosulju bez odjela na obicne pamucne hlace i cipele
to je to nikakvo odjelo nemojte se bacat u trosak ako nemate odjelo dovoljno ce bit
kravata bijela kosulja i hlace normalne uz cipele

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #523 on: 06/December/2010 »
ovaj dva tri posta iznad mene pretjerivanje al ono jako pretjerivanje
ne moras imat odjelo sako i sl. vecina je dobro receno
al eto ja sam imao samo kravatu i kosulju bez odjela na obicne pamucne hlace i cipele
to je to nikakvo odjelo nemojte se bacat u trosak ako nemate odjelo dovoljno ce bit
kravata bijela kosulja i hlace normalne uz cipele
Od viška glava ne boli.
Ne trebate kupovat odijelo ako nemate, al ako imate svakako ga  obucite.


Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Interview
« Reply #524 on: 06/December/2010 »
Od viška glava ne boli.
Ne trebate kupovat odijelo ako nemate, al ako imate svakako ga  obucite.

Slazem se, poslusao sam savet i otisao formalno obucen....jedini na grupnom intervjuu u odelu.
Agent je dobrih 10 minuta ribao ostatak aplikanata sto su dosli u "casual" fazonu, tipa farmerice, patike, sarene dukserice, neobrijani i sl.

Sad, nakon toga sam skontao da je agent vrlo opusten lik i na naredne razgovore cu dolaziti neformalnije obucen ali prvi utisak je bio PUN POGODAK  :)

@neno_pula  Prosao bi i bez sakoa, kao u kombinaciji koju si naveo, neki dzemper, kosulja, pantalone....a la smart casual

Hvala ekipi na savetima, pomogli ste  :uzdravlje: