Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378566 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #165 on: 28/December/2008 »
taj sam ::yes::..ajde saznaj mi di je ako možeš..
ja sam se iskrcao sa richardom zadnji ugovor, sad je sve novo i drukčije..samo je foresi uvik foresi :deda:
:uzdravlje: ej pozdrav,Sritan Bozic i sve sta dolazi...tila san te pitat kako se odrzava uniforma,koliko zenske imaju kosulja,znan da su bile  ::yes:: boje,jeli ih sami peremo u tu praonu,sta i kako,aj molin te, to mi objasni  i mogu li radit u modrim brodaricama,koje su inace za brode i jahte,bla bla,... :yahoo:
hvala

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #166 on: 28/December/2008 »
S obzirom da sam vec i ranije imao informaciju da Costa i nije nesto extra sto se tice puno faktora bitnih za rad na brodu, izbjegao sam je na nacin da sam naveo kako ne znam ni a od talijanskog i spanjolskog(iako govorim spanjolski a i ponesto razumijem talijanski), tako da su mi vec na interviewu rekli da je u tom slucaju jako malo vjerojatno da cu na costu (na sto sam ja "duboko razocarano" odgovorio "ha dobro sta je tu je" ;D )

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #167 on: 28/December/2008 »
taj sam ::yes::..ajde saznaj mi di je ako možeš..
ja sam se iskrcao sa richardom zadnji ugovor, sad je sve novo i drukčije..samo je foresi uvik foresi :deda:

moj sljedeći kontakt s tavijem, i spomenuti ću mu da smo se ja i ti čuli. znači ti si ono na name tag imao dalmacija, ako se dobro sjećam što mi je govorio :)

ljudina je to, jedan od rijetkih pozitivnih osoba i pravih menagera u starboard genova. ajme kako me nasmijavao nekad, rugajući se ovoj brazilki jednoj, ili kad bi natuknuo koju o diegu sartoriju- jednom je rekao, only girls and diego love pula :run:
meni se je npr LIZA JORGE zgadila, ok kakva je takva je, ali još mi u glavu ne ide kako to da menager, ma čak i obični radnik, može biti netko tko ne zna engleski pričati dobro. ili SONIA ALEJOS, ta engleski uopće ne zna a sad je čuo sam menager na nekom od brodova :deda:
a što se tiče toga di je on, zadnje što znam je da je ima mjesec i pol, malo više, bio na sereni, a od tada mu je do kraja ugovora bilo dva mjeseca, znači možda ide doma ovih dana. btw vidio sam ga tada kad je sa serenom bio u dubrovniku, ručali i popili pivu.
a koji je njegov najveći problem, to znamo i ja i ti, ali tu je on po tom pitanju najgori za sebe, kao profesionalac je the best :deda:

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #168 on: 28/December/2008 »
S obzirom da sam vec i ranije imao informaciju da Costa i nije nesto extra sto se tice puno faktora bitnih za rad na brodu, izbjegao sam je na nacin da sam naveo kako ne znam ni a od talijanskog i spanjolskog(iako govorim spanjolski a i ponesto razumijem talijanski), tako da su mi vec na interviewu rekli da je u tom slucaju jako malo vjerojatno da cu na costu (na sto sam ja "duboko razocarano" odgovorio "ha dobro sta je tu je" ;D )

vidiš ja sam odmah istaknuo da znam talijanski i da sam ga učio u školi, iako sam ga samo natucao, ali želja mi je bila da što prije odem na costu, iz razloga da naučim taj jezik. a i mišljenja sam da kod prvog ugovora nema puno biranja, ni što se tiće para i broda. i želja se ostvarila u vrlo kratkom roku, odoh ja :plovim:

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #169 on: 28/December/2008 »
ako neko pocne radit ujutro u osam, kao konobar, i prvu smjenu zavrsi oko 3, to je vec sedam sati. onda pauza do sest sati, pa opet rad do dva sata, to je plus jos 8 sati.
ups to je petnaest a ne sedamnaest, j***te koja razlika. e taj zakon da se mora imat sest i pol sati odmora u dvadeset i cetiri sata, e to je prava stvar, puste te da spavas sest sati, juhu, budi im vjecno zahvalan.
naravno svi bjeze iz bjede bosne srbije i lijepe nase, ali barem gledajmo stvari realno i priznajmo da je to robovanje, a ne braniti ih.
costa shop-seaday 9-01 sa 2 pauze za ručak i večeru, zatvaranje cruisea (EGLE :nono:) do od 3 pa do 6 ujutro, sutradan loading od 8-8:30 pa do često 4 popdne, isplovljavanje u 5 otvaranjer shopa u 5.30 do ponoć ;D..računajte ta dva dana

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #170 on: 28/December/2008 »
Ivanicice,a je li istina ovo za Safe Cruise agenciju,jesi li isla preko njih na Princess ili preko koje agencije vec??
Bas me zanima jer sam i ja htjeo za njih da apliciram,ali neznam preko koje agencije.
Zahvaljujem unaprijed.

P.S. Za sve shoppie...dalje od Coste..i bit ce vam do jaja

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #171 on: 28/December/2008 »
I koliko si dugo na costi i kakva je tamo situacija sada zbog te f**** krize, pogotovo s obzirom da si u shopu?

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #172 on: 28/December/2008 »
hahaha, ja i tavi i elektronski konji u napulju, hahahaha..
te potonje ne znam jer sam se iskrca ima 3 godine ..jedinome mi je u ciloj floti pisala regija, čak mi je i kapetan varija haha, da koji san luđak..
diego sratori mi je iša 1 put uvalit za***** sa filippom, jer san ima ppd na satovima 1.86 šta ih je izluđivalo, al su mi se nakon skandala sta san in ucinija ulizivali :yahoo:..ja i cura smo imali jedini u starboardu u to vrime službeno svoju kabinu ko muško i žensko..sve zbog ppd-ja..ona i jewleriju 1.70 =""..
al tavi je bog bogova..kakav as..ček kako je mail, shop.serena@costa.it, ili kako?

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #173 on: 28/December/2008 »
problem coste je europska publika poznata po plitkom džepu i muktašluku osim španjolaca u baltiku..
kad se dodje u usa, skaču targeti i opet je 2% neostvarivo

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #174 on: 28/December/2008 »
pusti to s brodovima i krizom, ako će itko g.. jesti zbog ove krize to su ljudi u hrvatskoj, jer nam ni ono sirotinje što dođe ljeti na jadran zbog krize neće doći na ljetovanje.... tužno ali istinito

nije ti baš bajno što se tiče zarade na costi, ali ja bih lagao kad bih reko da ništa zaradio nisam, jer da se nikad ništa ne zaradi ja ovih dana ne bih visio po forumu, i manitao okolo, nego bih radio nešto.
najgori kruzevi su oni kroz juli i august, obitelji s djecom, ništa ne troše, a nema žive duše u shopovima po cile dane, jerbo svi su na bazenu.
a tu je i problem jezika, deset talijana dođu, i svi govore istodobno, ono nadvikuju se, quanto costa, ce il sconto, u vrlo kratkom roku pukneš kao kokica...ali što se tiče španjolaca, ti brate troše ko ludi bez puno pitanja. pa nisu mi se kao loše mušterije pokazali ni francuzi, pogotovo što se tiče inch of golda koji donosi dobar commision. kažu da je dobra zarada kad brodovi idu u brazil, ali opet što se tiče portugalskog jezika, i ljudi tamo dole, no grazie

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #175 on: 28/December/2008 »
costa shop-seaday 9-01 sa 2 pauze za ručak i večeru, zatvaranje cruisea (EGLE :nono:) do od 3 pa do 6 ujutro, sutradan loading od 8-8:30 pa do često 4 popdne, isplovljavanje u 5 otvaranjer shopa u 5.30 do ponoć ;D..računajte ta dva dana

dobro da mi je egle bila menagerica zadnja tri tjedna na brodu, ono je neizdrživo. koliko puta sam ponovio, nisam ja filipino pa da ako nema passengera na vidiku ne mogu imati pet minuta za cigaretu, ili čisto da odmorim malo a ne noge da mi opadaju. egle na see day da dvije male pauzice za ručak i večeru iako imamo sreće da joj je takav dan da još pola sata za presvući se u večernju uniformu...
evo jedan primjer još gori- see day, onda ujutro malaga ali isplovljavanje u 13h, pa onda opet see day sa zatvaranjem cruise...i dan iza toga delivery s EGLE, koji traje do pet, i onda u shop. i ujutro opet u shop
easy life kažu :run:

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #176 on: 28/December/2008 »
e ne znam ti ja e-mail. da rekao mi je da si tamo našao curu, rumunjku. mogu ti dati broj od tavijevog mobitela ako hoćeš, nekad ti je dostupan nekad nije ovisi jeli navigacija

a sratori, peško ko peško, jedno misli drugo radi treće govori.

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #177 on: 28/December/2008 »
ajde baci mi na PM broj..evo mi rumunjka taman kuva kakao..skupa smo skoro 5 godina, ona došla, naučila jezika sad priča i hrvatski ka 6 jezik hahaha

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #178 on: 28/December/2008 »
dobro da mi je egle bila menagerica zadnja tri tjedna na brodu, ono je neizdrživo. koliko puta sam ponovio, nisam ja filipino pa da ako nema passengera na vidiku ne mogu imati pet minuta za cigaretu, ili čisto da odmorim malo a ne noge da mi opadaju. egle na see day da dvije male pauzice za ručak i večeru iako imamo sreće da joj je takav dan da još pola sata za presvući se u večernju uniformu...
evo jedan primjer još gori- see day, onda ujutro malaga ali isplovljavanje u 13h, pa onda opet see day sa zatvaranjem cruise...i dan iza toga delivery s EGLE, koji traje do pet, i onda u shop. i ujutro opet u shop
easy life kažu :run:

U shopu sve zavisi o rasporedu luka, ukoliko je sea day onda radis cijeli dan, vidim kad je embarkation onda je zesci utovar nove robe...

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #179 on: 28/December/2008 »
:uzdravlje: ej pozdrav,Sritan Bozic i sve sta dolazi...tila san te pitat kako se odrzava uniforma,koliko zenske imaju kosulja,znan da su bile  ::yes:: boje,jeli ih sami peremo u tu praonu,sta i kako,aj molin te, to mi objasni  i mogu li radit u modrim brodaricama,koje su inace za brode i jahte,bla bla,... :yahoo:
hvala

ženske dobiju 3-4 košulje koje su katastrofa, PVC ka i muške, s tim da pojedini manageri dopuste relativno iste privatne pamučne b00/..ja san na svoj 2 ugovor iša sa zara odijelom skoro istim ko STBD unoforma za 99 eura (toliko gadnu boju nisu za skuplje uspli prodat) pa do kraja..
peres sama rublje, s tim da sad u zadnje vrime starboard plaća laundry za uniforme kod kineza