Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378551 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #180 on: 28/December/2008 »
 ="" aj fala pozdrav :hekla:

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #181 on: 28/December/2008 »
U shopu sve zavisi o rasporedu luka, ukoliko je sea day onda radis cijeli dan, vidim kad je embarkation onda je zesci utovar nove robe...

točno tako
ja sam maloprije dao opis gdje praktički imaš tri dana navigacije zaredom, jer ono jutro šta stanete u malagi do 13h ništa ne znači, probudiš se popiješ kavu i onda opet u shop...
i onda ti nakon ta tri dana navigacije dođe delivery day, i ako imaš fanatičnog managera ili veći delivery opet si u pogonu cijeli dan...

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #182 on: 28/December/2008 »
S obzirom da sam vec i ranije imao informaciju da Costa i nije nesto extra sto se tice puno faktora bitnih za rad na brodu, izbjegao sam je na nacin da sam naveo kako ne znam ni a od talijanskog i spanjolskog(iako govorim spanjolski a i ponesto razumijem talijanski), tako da su mi vec na interviewu rekli da je u tom slucaju jako malo vjerojatno da cu na costu (na sto sam ja "duboko razocarano" odgovorio "ha dobro sta je tu je" ;D )

kad im nisi rekao da znaš španjolski i talijanski, onda ne ideš na costu
da si im to rekao i otišao na costu, i to ti je to kad te jednom tamo pošalju, jednom costa vazda costa :deda:

netko mi je spominjao da za dobit neki od američkih brodova trebaš odradit na costinome bar dva ugovora, netko mi je govorio neku proceduru još kompliciraniju, ali sve je to čula rekla kazala....
uglavnom od svih shoppija coste s kojima sam pričao, nitko nikad nije bio ni na jednom od američkih brodova za starboard...

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #183 on: 28/December/2008 »
kad im nisi rekao da znaš španjolski i talijanski, onda ne ideš na costu
da si im to rekao i otišao na costu, i to ti je to kad te jednom tamo pošalju, jednom costa vazda costa :deda:

netko mi je spominjao da za dobit neki od američkih brodova trebaš odradit na costinome bar dva ugovora, netko mi je govorio neku proceduru još kompliciraniju, ali sve je to čula rekla kazala....
uglavnom od svih shoppija coste s kojima sam pričao, nitko nikad nije bio ni na jednom od američkih brodova za starboard...
ponekad ali jako jako rijetko ipak odlaze, bila je jedna cura iz zagreba is ana RCL i jedna rumunjka na Carnival

al usporedbe radi bar njih 70-80 koji su probali nisu išli dalje

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #184 on: 29/December/2008 »
Ivanicice,a je li istina ovo za Safe Cruise agenciju,jesi li isla preko njih na Princess ili preko koje agencije vec??
Bas me zanima jer sam i ja htjeo za njih da apliciram,ali neznam preko koje agencije.
Zahvaljujem unaprijed.

P.S. Za sve shoppie...dalje od Coste..i bit ce vam do jaja

istina je da sam isla preko safe cruise...i da sam jako zadovljna:) videcemo kako ce sve ici do kraja, chetkam visa letter i sve po redu, al kontam da ce sve biti kako treba!
Oni rade samo sa Princess-om! Toplo preporucujem sc, ako treba neki telefon i sl, javi:)
I.

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #185 on: 29/December/2008 »
e bas ti hvala za info o Safecruise,nasao sam na njihovom web-u broj i sad sam se cuo sa njima...kao ima neki intervju pocetkom februara...i djeluju mi skroz cool kao ljudi,bar preko tel...mnogo usluzniji od Employment Power..koji su moroni pravi...
I da te pitam jos jednu stvar...koliko dugo traje proces od intervjua do odlaska...kad si ti imala intervju,kad su ti rekli da ces dobiti ugovor???
Hvala ti puno i sve najbolje zelim na brodu...puno provoda i loveee..

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #186 on: 29/December/2008 »
iz mojih dosadašnjih iskustava i iskustava nekih prijatelja, najbolje kompanije za rad su silversea, windstar i disney, jer su u globalu plaće najveće..prve dvije zahtijevaju visko standard, posebno u hotel departmentu, a u disneyu se radi :uzdravlje:, količine od 2000 prodanih komada plišanih igračaka po kruzu dovoljno govori

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #187 on: 29/December/2008 »
disney ima svoje shopove ako se ne varam

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #188 on: 29/December/2008 »
disney ima svoje shopove ako se ne varam
mislim da je nekad davno bija starboard (onda se zva greyhound), pa je bila borba hardinga i njih, i sad ne znan kakva je situacija

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #189 on: 31/December/2008 »
e bas ti hvala za info o Safecruise,nasao sam na njihovom web-u broj i sad sam se cuo sa njima...kao ima neki intervju pocetkom februara...i djeluju mi skroz cool kao ljudi,bar preko tel...mnogo usluzniji od Employment Power..koji su moroni pravi...
I da te pitam jos jednu stvar...koliko dugo traje proces od intervjua do odlaska...kad si ti imala intervju,kad su ti rekli da ces dobiti ugovor???
Hvala ti puno i sve najbolje zelim na brodu...puno provoda i loveee..

Nema na chemu:)))
jesu usluzni i ljubazni i super su likovi...u pocetku deluju smao ok a posle skontash da su totalni ludaci (Ivane, znam da ovo chitash), u pozitivnom smislu, najpozitivnijem mogucem :D
Tu su uvek, sta god ti treba, kakva god i koliko kod pitanja imas, odgovorice ti u najkracem mogucem roku, cak i ako ih smarash do iznemoglosti (kao npr.ja :) )
Sto se tice tog perioda od intervjua do ukrcaja, veruj mi da nemam pojma! Ja chekam:)
Evo, mi smo imali intervju 16.decembra, i rekli su mi da cu vnajverovatnije ici krajem januara-februar, ali josh uvek ni oni nisu dobili povratnu informaciju...javicu cim saznam (nadam se vec posle bozica, jer postajem uzasno nestrpljiva)!
PO pricama ljudi koji su prosli ili onih koji poznaju ljude koji su isli preko njih, ceka se na odlazak u proseku od 6-8 nedelja! :)
Eto :)
Nadam se da sam bar malo pomogla...javim se ja chim saznam nesto novo!!!
Pozz!
I.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #190 on: 31/December/2008 »
Psina se ukrcava 23.02. u Miamiu, danas stigla obavijest, hvala svima s ovog foruma jos jednom i posebno Shefu koj je sve ovo i pokrenuo, i hvala Tomislavu iz EP koj se pokazao max korektan i azuran kakav jedan agent i treba biti, svaka cast ljudi  :uzdravlje:
I da sretna Nova 2009. puno srece, ljubavi, para i svega kaj si sami pozelite    ;D)

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #191 on: 31/December/2008 »
Psina se ukrcava 23.02. u Miamiu, danas stigla obavijest, hvala svima s ovog foruma jos jednom i posebno Shefu koj je sve ovo i pokrenuo, i hvala Tomislavu iz EP koj se pokazao max korektan i azuran kakav jedan agent i treba biti, svaka cast ljudi  :uzdravlje:
I da sretna Nova 2009. puno srece, ljubavi, para i svega kaj si sami pozelite    ;D)
ala super,zaaakon cestitan!! :uzdravlje:
    sritna ti Nova Godina i svima skupa i odvojeno :uzdravlje: :yahoo:    LA VITA E BELLA...... :rofl:

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #192 on: 03/January/2009 »
Ako ko od iskusnih shoppya ima volje i vremena, zanima me jedna stvar vezana uz targete i comission, koj u principu cini vise od dvije trecine place u gift shopu, dakle koliki su u prosjeku i o cemu ovisi visina targeta, koliki se comission moze navuci uz neku prosijecnu prodaju, koliko cesto se targeti pogadaju i sl., u principu sve vezano uz targete, comission i razne druge "male tajne velikih majstora" (npr. shrink???) jer ipak je to velika vecina zarade u shopu 
:uzdravlje:

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #193 on: 03/January/2009 »
Ako ko od iskusnih shoppya ima volje i vremena, zanima me jedna stvar vezana uz targete i comission, koj u principu cini vise od dvije trecine place u gift shopu, dakle koliki su u prosjeku i o cemu ovisi visina targeta, koliki se comission moze navuci uz neku prosijecnu prodaju, koliko cesto se targeti pogadaju i sl., u principu sve vezano uz targete, comission i razne druge "male tajne velikih majstora" (npr. shrink???) jer ipak je to velika vecina zarade u shopu 
:uzdravlje:

znači:
target se računa kroz PPD, znači koliko dolara svaki pax mora potrošit dnevno u shop-u..obično se računa zbroj pojednih targeta na programe (cigarettes and liquor, jewlery, IOG...), te se prilagodi vremenskom periodu i strukturi gostiju, makar recimo Genova office Starboarda računa ukupni fleet target te ga raspoređuje na cijelu flotu neproporcionalno, tako da npr. brodu koji u Baltiku sa Španjolcima može probiti sve realne targete stave ultra-nerealan, kojeg skoro dostižu, ali svojim performansama "spašavaju" dva druga broda koji ni realne ne stižu..tako da si svakako jeb..n b00/

sad kalkulus kakav je na snazi bio prije 5-6 godina, ne znam jel još vrijedi, neka me luzer ispravi ako se sta mijenjalo

ako ne stigneš target koji je e.g. 100 000 dolara per cruise ( pa makar prodali 99 999$ oT), cijelokupni broj shoppieja (prosjek 12-14) dijeli 1% ukupnog prometa (e.g. 1 000 $ / 12 = 84$)..ako se target dostigne, postotak raste na 1,5% (1500$/12=125$)..ako se target premaši sa 10% (110 000 $) onda je postotak 2% (2000$/12=167$)

loše, sve u svemu, ako si na Costi ili na slabijim brodovima američkih kompanija..Harding bros. je možda bolje solucija, ali nisam siguran

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #194 on: 04/January/2009 »
shrink ti je druze moj najbolji prijatelj u shopu....ako se njime bavis tvoj problem nece biti PPD niti komisija,a ni Starboardova pisana plata od 500$
dakle samim tim ti si taj koji odredjuje svoju platu...pa izvoli...