Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 228484 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #300 on: 05/June/2020 »
Nije ni prvi talas prošao, naprotiv - na svetskom nivou cifre probijaju plafon. Evropa se smiruje (mada i tu primer Makedonije pokazuje da malo treba da opet sve pukne nekontrolisano), ali zato je Centralna i Južna Amerika tek sada u vrhuncu epidemije, dok na primer Indija je tek u eksplozivnom početku. Za Ameriku ćemo videti uskoro kako će nesretna kombinacija popuštanja restrikcija i masovnih protesta da se reflektuje na eventualno pojačano širenje zaraze.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #301 on: 05/June/2020 »
Niko od nas ne zna sta ce da bude, ali mozete da pretpostavite da "drugog talasa" skoro pa sigurno nece biti.
Sada se tim virusom manipulise po potrebi.
Jos je Tramp najavio da ako bude nece zatvarati drzavu. Jeste virus opasan, ali u nekim drzavama mere su vise nastetile nego pomogle, primer toga je Amerika.
Na sve to uticajni kapitalisti su provalili da su takve mere dobar izgovor da se koncentrise kapital u njihovim rukama i pa bi hteli i ostale talase. I pritiskaju administraciju gde imaju uticaj da sprovede takve mere. Jel svaki put posle ovakvih situacija, neko zaradi velike pare. Ali da ne zalazimo u to.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #302 on: 06/June/2020 »
Sestra moje supruge je pozitivna na Covid-19 i mogu da kažem da je u odličnom fizičkom stanju. Ne fali joj apsolutno ništa niti ima bilo kakve tegobe. Ovaj virus je oslabio i više "ne tamani" kao u početku u Vuhanu i Italiji. Inače, najavljeno je da ce se preseliti na juznu hemisferu i to nije neočekivano.

Čitava ova situacija oko Covid19 i kruz industrije postaje frustrirajuca jer mi se čini kao da ce to biti jedina industrija koje će ovako teško patiti zbog pandemije. Dakle, avioni mogu da lete, kazina opet da rade  i sportski dogadjaji mogu da se nastave, jedino postoji opasnost od širenja Covid19 na prekookeanskim brodovima. Neverovatno.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #303 on: 06/June/2020 »
Da to i mene frustrira ,mediji imaju takvu negativnu precepciju o kruzerima .Da ima tu malo i istine ali šta oni preteruju brate smrkne mi se   :ban: .Naročito Australski mediji i javnost i manjak solidarnosti prema ovoj industriji je bilo krajnje odvratan.

Brodovi su prikazani kao glavni krivac i prenoslilac ovog virusa .   :facepalm:

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #304 on: 07/June/2020 »
Pa to ti je kad neko dodje na los publicitet.
Kao npr. zaposleni koji je dobio otkaz ili je na crnoj listi neke kompanije, niko vise nece da ga zaposli.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #305 on: 07/June/2020 »
MSC je krenuo da se zagreva za Aziju.
O kakvom crnom zagrijavanju pišeš? Upalili motore na brodovima i napravili krug oko sidra? :facepalm:

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #306 on: 07/June/2020 »
Rade vezbe zagrevanja u HQ.
Prica se da ce prvo Aziju da aktiviraju. MSC puno pozicija otvorio striktno za kineze.
Daj da se ne lozimo, ipak je ovo kruz industrija.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #307 on: 09/June/2020 »
Kakva je situacija? Ima li bilo kakvih novih indicija? Da li je realno za očekivati da će najveće kruz kompanije početi da rade u avgustu ili septembru? Kakva je situacija sa Covid19 u USA?

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #308 on: 09/June/2020 »
Situacija u SADu je loša, Svaki dan imaju oko 20.000 novozaraženih i ne vidi se kraj epidemiji.

Cunard i P&O produžili pauzu do novembra
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #309 on: 10/June/2020 »
Dakle, nema pomaka na bolje i možemo očekivati da će odlagati početak još nekoliko puta. Bil Gejts je navodno najavio novu pandemiju  za 2025. Ne garantujem za verodostojnost te informacije.

Jel Carnival i dalje ima plan da počne sa kruzevima početkom avgusta?

Da li su Royal i NCL izasli sa nekim konkretnijim planom kada i koji brodovi ce poceti da plove? Ja nisam video takvu vest do sada.

Što se rečnih brodova tiče, da li će uskoro gosti iz Amerike opet dolaziti na rečne kruzeve u Evropu? Koliko mi je poznato, putovanje u Evropu im nije zabranjeno. Ne znam da li se plaše da putuju daleko od svoje države.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #310 on: 11/June/2020 »
E, ako je Bil Gejc rekao

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #311 on: 11/June/2020 »
Udo Lutz - Director Sales - TUI Cruises GmbH je bio danas dao online interview ,nakon šta je Njemačka vlada izrazila neku vrstu zabrane za Cruise brodove do kraja augusta ,a riječni brodovi se i ne spominju u toj zabrani ..Kaže da je to katastrofa za njih i zabrinut je za najavljene kruzeve sredinom jula .Čovjeku se vidjelo u licu   :pad:   da je razočaran odlukom vlade .Ali kako se sve razvlači bit će tu svašta   :facepalm:

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #312 on: 11/June/2020 »
E, ako je Bil Gejc rekao
Rekao je i za ovu epidemiju 2020. još pre pet godina i mislim da ga niko nije ozbiljno shvatao. Možda se tu i tamo pojavio neki sarkastican komentar poput ovog tvog.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #313 on: 12/June/2020 »
Rekao je i za ovu epidemiju 2020. još pre pet godina i mislim da ga niko nije ozbiljno shvatao. Možda se tu i tamo pojavio neki sarkastican komentar poput ovog tvog.

Ako je on rekao, rekao je jer ima ogromne resurse i tonu strucnjaka koji nisu politicki motivisani da govore neke stvari koje nisu tacne.
Svakako njihova procena moze biti pogresna, ali on sigurno nije izvukao tu izjavu iz d***ta tek tako.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #314 on: 12/June/2020 »
"If anything kills over 10 million people in the next few decades, it’s most likely to be a highly infectious virus rather than a war"

Ako ti ja sad kazem,da je veca verovatnoca, da ce tamo neki pera mika zika stradati od poplave nego od rata, hoces li i mene smatrati vidovnjakom?

Nije on predvideo nista. Nego vi cujete sta zelite da cujete.