Author Topic: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije  (Read 9175 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Iščitala sam forum uzduž i popreko i nisam našla odgovor na ovo što me interesuje - imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije, ali su mi se desila svega dva napada u životu i to oba izazvana stroboskopom na žurci... Pijem lekove, normalno živim, idem na Exit  :party: i ništa mi ne fali.
Zanima me kako izgleda neurološki pregled i da li doktori u npr medicini rada imaju pristup mom kartonu... Drugim rečima - da li smem da prećutim epilepsiju, budući da mi to stanje ne predstavlja nikakav problem u svakodnevnom životu

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #1 on: 04/June/2013 »
Iščitala sam forum uzduž i popreko i nisam našla odgovor na ovo što me interesuje - imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije, ali su mi se desila svega dva napada u životu i to oba izazvana stroboskopom na žurci... Pijem lekove, normalno živim, idem na Exit  :party: i ništa mi ne fali.
Zanima me kako izgleda neurološki pregled i da li doktori u npr medicini rada imaju pristup mom kartonu... Drugim rečima - da li smem da prećutim epilepsiju, budući da mi to stanje ne predstavlja nikakav problem u svakodnevnom životu

Tebi u medicini rada otvaraju novi karton, osim ako nisi od ranije njihov pacijent pa vec imas otvoren. Dakle, ako ti se zdrav. karton nalazi u drugoj ustanovi oni nemaju pristup tome. Na tebi je hoces li reci koji problem imas ili ces precutati. Naravno pod uslovom da na pregledima koje ces tamo obaviti ne ustanove da zaista imas taj problem.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #2 on: 04/June/2013 »
Niko nema pristup tvom kartonu. Neurološki pregled, ako ga ima, sigurno ne uključuje testove kojima se može dijagnostifikovati fotosenzitivna epilepsija, pa još blaga. :uzdravlje:

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #3 on: 04/June/2013 »
Imam drugaricu koja radi kao stjuardesa a ima epilepsiju... nije im nista rekla i super joj je. Moj savet... cuti  :uzdravlje:
Though she be but little, she is fierce!

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #4 on: 04/June/2013 »
 :yeah:
Hvala vam, zlatni ste, bas ste me utesili  :run:

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #5 on: 04/June/2013 »
da...ali di je ona stavka di piše kako na brod odnosno u avion nemožeš unijeti nikakve lijekove, znam da sam to negdje pročito...
nego samo možeš imat lijekove koje ti da doktor na brodu
Oprostite...Žurim!!!

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #6 on: 04/June/2013 »
E to sa lekovima i mene isto interesuje... Zna li neko ko je radio na brodu da mi kaze kako ide s avionom/brodom i proverom prtljaga?

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #7 on: 04/June/2013 »
Sa avionom sigurno nema nikakvih problema... pogotovo sto ti imas dijagnostikovano to i lekovi su ti prepisani od lekara (mozes poneti neki papir koji to potvrdjuje, just in cas). Ali, garantovano ne prave problem, ja vecito "svercujem" lekove za prijatelje i rodbinu.
Za brod vec ne znam, ali znam gomilu ljudi koji su hodajuce apoteke (myself included  b00/ ) koji idu na brodu. Pa ko ce se zamajavati sa time da tebi pregleda svaku kutijicu lekova???
Though she be but little, she is fierce!

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #8 on: 04/June/2013 »
nece ti niko pregledati lekove. Svi lekovi bi se trebali prijaviti lekaru na brodu kako bi oni imali to u bazi podataka u slucaju random testa na drogu, posto odredjeni lekovi mogu da se pokazu u mokraci pa onda da znaju o cemu se radi. Mozes se provuci i bez toga...
Budi pazljiva na crew bar zurkama...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #9 on: 04/June/2013 »
Po cenu da ispadnem glupa - znaci ovako nekako: Ja precutim epilepsiju tokom lekarskog i to sve, most probably, prodje kako treba. Prodjem i aerodrom bez nekih koplikacija i onda dodjem na brod i figurativno niko ne provali tih 12 kutija lekova  :embarrased: i onda treba da lekaru na brodu kazem da imam epilepsiju i da uzimam lekove za to...? I'm confused :hmm:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #10 on: 04/June/2013 »
drzis gubicu zatvorenu i bezis od stroboskopa.

dakle, ne pominjes nista nikome. Ne veruj nikome na brodu, barem ne u pocetku. Dakle, pazi ko ce znati za tvoje lekove posto ne zelis da cimerka izlaje menadzeru ili nekome...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #11 on: 04/June/2013 »
dakle, ne pominjes nista nikome. Ne veruj nikome na brodu, barem ne u pocetku. Dakle, pazi ko ce znati za tvoje lekove posto ne zelis da cimerka izlaje menadzeru ili nekome...

Slazem se... najbolje je zipp na usta i nikome ni reci. Zaista nije problem odrzati to kao tajnu. Ostavi kutije skrivne u torbi, jednu drzi u neseseru kozmetike, mozes cak i da nekako uklonis etiketu da se ne vidi sta je, pa reci da pijes suplemente  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #12 on: 04/June/2013 »
ne zaboravi da ti na lekarskom vade krv .! tako da cisto sumnjam da ti nece videti u krvi lekove   :hmm:

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #13 on: 04/June/2013 »
ne zaboravi da ti na lekarskom vade krv .! tako da cisto sumnjam da ti nece videti u krvi lekove   :hmm:

ja mislim da se to ne vidi u ovim "obicnim" nalazima krvi...
Though she be but little, she is fierce!

Offline yscandalous

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: imam blaži oblik fotosenzitivne epilepsije
« Reply #14 on: 04/June/2013 »
edit: Sta bi sa listom? :O