Author Topic: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu  (Read 16527 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zanima me vaše mišljenje o tekstu koji je nedavno izišao, može li se čovjek osjećati sigurno u državi u kojoj ovako veliki utjecaj ima mafija?
Ja sam najveći dio svoje zarade potrošio u Hr, i nisam mogao izbjeći dodir sa korupcijom koja je ovdje duboko ukorjenjena.
Pomišljao sam da taj novac trošim drugdje, ali eto, valjda je kako kažu, svaka ptica svojem jatu leti. Barem nisam osjetio organizirani kriminal.

Recimo da odete van, i svojim radom zaradite dosta, ... gdje se vidite u budućnosti?, vraćate se doma ili planirate život drugdje?

*******************************************************************************************************

Izvor: http://www.e-novine.net/svijet/globalno/4447-srpska-mafija-osma-najjaca-mafija-na-svijetu.html
Srpska mafija osma najjača mafija na svijetu
ponedeljak, 04 januar 2010 08:49

SRPSKA mafija plasirala se na osmo mjesto najjačih mafija na svijetu prema listi koju su objavili londonski Daily News i španski Diario.
Mafija Srbije tako je zauzela poziciju ispred ozloglašene albanske mafije, kao i mafije s Jamajke. Mjesto na top listi 10 najjačih mafija mogle su zauzeti samo mafije onih država koje su uključene u organizovani kriminal na teritoriju više zemalja i koje se po čitavom svijetu bore za monopol nad ilegalnim aktivnostima kao što je trgovina drogom, oružjem i slično.Srpski mafijaši vole filmske scenarije. Srpska mafija je tako visoko rangirana jer posluje u više od deset zemalja, uključena je u različite aktivnosti krijumčarenja drogom, plaćenih ubistava, reketarenja, nadzora kockarnica do krađa.
Na Interpolovim listama nalazi se oko 350 državljana Srbije, a i slove kao nezaobilazni saradnici svih većih narko-bossova u svijetu.
Srpski mafijaši nose i titulu inteligentnih lopova čije pljačke imaju filmske scenarije, a poznati su i po likvidacijama bez tragova.

********************************************************************************************************
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #1 on: 15/January/2010 »
Bez uvrede ali mislim da si malo "ofarbao" ovaj post...
Nije korektno sa tvoje strane kao Hrvata da komentarišeš i usmeravaš priču da li je ili nije bezbedno živeti u Srbiji. To bi bilo kao da ja kao Srbin komentarišem loše uslove za život Srpskih povratnika u Hrvatsku. To je čisto moje viđenje. Mada tvoj forum radi šta hoćeš...

Šalješ dobru poruku onim mojim zemljacima sa juga, a ona je: "vidiš da su naši vredni, radni i cenjeni u svetu"  :yahoo:

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #2 on: 15/January/2010 »
A isto moje je mišljenje da je forum otišao preširoko sa pričom... Teme variraju od horoskopskih znakova do Srpske mafije... Čisto mislim da polako gubi smisao, jer ipak se forum naziva "posao na brodu"

Offline vragolan

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #3 on: 15/January/2010 »
Mislim da je krajnje vreme da se svi mi sa ovog foruma lepo organizujemo kao mafija, napravimo dobar klan...  :D bog da nas vidi... pa da na taj nacin zastitimo nas mukom zaradjen novac u tudjini...  :D jer, ovi Srbi postali mnogo z.je*ani u poslednje vreme...  :D Evo, u to ime, ja otvaram banku gde ce da cuvamo sve te pare  ;)

Stanite polako u red, jedan po jedan... nemojte da se gurate  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #4 on: 15/January/2010 »
A isto moje je mišljenje da je forum otišao preširoko sa pričom... Teme variraju od horoskopskih znakova do Srpske mafije... Čisto mislim da polako gubi smisao



U pravu si, forum polako gubi smisao, najbolje da ga zauvijek napustiš,  :ban:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #5 on: 15/January/2010 »
Indijanac  :D



Jako je puno profi lopova koji su ponikli iz specijalnih jedinica ili koje su obucavali "majstori posla".  Kum mi je inace u KPZ Zabeli (inace najgori zatvor u Srbiji, najteze kazne setu sluze) na jednom rukovodecem mestu tako da cesto cujem novosti.  Tipa pre oko godinu dana u zatvor dosao najveci krimos, clan takozvane grupe Pink Panter. Inace ekipa je odradila pljacku neke velike juvelirnice u Japanu teske par desetina miliona, i taj lik je "pao" .  I tokom ekstradicije u drugi zatvor napravljena je zaseda i otmica kao u filmovima, i kratko vreme je lik bio u privatnom avionu.  Posle toga je krenulo troskarenje i hvatanje u poslove ovde u Srbiji da bi ga ovde uhapsili zbog drugog krivicnog dela i strpali u Zabelu...   ko u filmovima   :pop:


tih prica znam desetak, proverene,  ko plati pivo cuce   :D

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #6 on: 15/January/2010 »
Klasični Šaban sa juga, samo kenja a nesposoban za život, i onako nisi za bolje osim za ribanje podova... Nadam se da ćeš to raditi do kraja života a posle maštaj da si uspeo u životu kada se vratiš kući...

A ti Šefe ako ti smetaju moji komentari nemoj da se ustručavaš da kažeš, pun si netrpeljivosti prema onima koji kažu nešto suprotno od tebe...

Offline vragolan

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #7 on: 15/January/2010 »
Korupcija je sastavni deo svakog drustva, samo sto smo mi, ovde na Balkanu, po prirodi iskreniji, pa je tako i nazivamo dok se u "civilizovanom svetu" iliti na "zapadu" taj cin naziva "donacija", "sponzorstvo",...

Ja planiram ako odem da se vratim ovde... ako donesem neke pare mozda i da pocnem neki posao... ali mislim da je najbolje da ti i oni koji su duze vreme boravili na brodu ako hocete ispricate svoju pricu. Ja sam iscitao veci deo foruma al' nisam nasao pricu na tu temu koju je napisao neki veteran. Koji su vasi planovi bili? Da li su se oni menjali tokom godina? Od cega je zavisila ta promena? Da li je na pocetku bio u planu samo jedan ugovor, pa jos jedan, pa jos jedan...? Kroz tu pricu i samoanalizu, mislim da ce lakse pronaci odgovor onaj ko sebi postavi pitanje "sta posle" ?

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #8 on: 15/January/2010 »
Klasični Šaban sa juga, samo kenja a nesposoban za život, i onako nisi za bolje osim za ribanje podova... Nadam se da ćeš to raditi do kraja života a posle maštaj da si uspeo u životu kada se vratiš kući...

A ti Šefe ako ti smetaju moji komentari nemoj da se ustručavaš da kažeš, pun si netrpeljivosti prema onima koji kažu nešto suprotno od tebe...





KLIK KLIK

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #9 on: 15/January/2010 »
neznam cemu toliko frka,covjek je samo prenio sta pise u novinama.i ja sam citao taj clanak a i gledao sam na tv-u isto.a mafije,njih brate ima svagdje.i kod nas u BiH i u Hrvtaskoj,tak nema razloga  da te ljuti sto se iznosi clanak o srpskoj mafiji.pa gore su ti jajare koja ce na ulici da napadne covjeka za 5-10 eura,ne razmisljajuci hoce li ga ubiti.takvih se treba plasiti a ne mafije,barem ne mi obicni smrtnicii neka,tak da kazem radnicka klasa,ak to vise i postoji   :uzdravlje:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #10 on: 15/January/2010 »
U pravu si, forum polako gubi smisao, najbolje da ga zauvijek napustiš, pogotovo što te ne zanima posao na brodu, ... samo ti znaš šta ovdje tražiš.

Naravno, ovde se samo pisu cinjenice, za Boga miloga. Pobogu ljudi, sto se sve okrece na krivnju onog s druge strane, itd.
Tako se, sto se kaze, ''ne ide u Evropu''...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #11 on: 15/January/2010 »
Kazes Sefe da nisi osetio organizovani kriminal u hr.....mislim da si samo zazmurio!! Bila sam vise puta na Ugljanu kod Zadra, i prvo sto sam skontala je kako u Zadru  izvrsno cveta sverc....ma ko bombona!!!Ako se ne varam i kod vas rokaju u centru Zagreba, i kod vas politicki vrh pravi finansijske malverzacije, tajkuni finansiraju stranke,nema vladavine prava....Ma isto s****, drugo pakovanje!!

A ja svoj zivot zauvek vidim u Srbiji, i sve cu pare ako ih zaradim, a hocu, potrositi u Srbiji!!
Da, ima organizovanog kriminala, ali mislim da nema vise nego u ostalim zemljama! Rodjena sam ovde, znam ko daje pare na kamatu, ko sta valja, gde se peru pare....ali sto Vragolan kaze, u Srbiji je to javno a u drugim zemljama se samo potrude da to lepo upakuju!

Smatram da imam sve sto mi treba u svojoj zemlji....osim jos malo vise kesa....ali definitivno je sigurna za zivot i kvalitetna sredina za osnivanje porodice i sve ostalo lepo u zivotu!! Jer,kod nas svako ko se ne mesa u sranja i ne pravi sranja moze savrseno normalno da zivi!!! Zar tako ne treba ustvari i da bude?

peanutz

  • Guest
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #12 on: 15/January/2010 »
Slazem se sa Dejanom... i jeste ova tema malo pretenciozna i nema veze sa poslom na brodu...
a i Srbija je jedinstvena, toliko razlicita od svih drugih zemalja da je prosto obozavam!
i ja cu svoje pare trositi u Beogradu!

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #13 on: 15/January/2010 »
srpska,hrvatska,bosanska itd.
mafija ko mafija svaka je ista
nie ni kod nas nista slabija
samo se bolje kamufliraju mozda
ugl.isto je i kod nas i u americi
samo se tamo sakriju kao sto je vec receno
pod razne udruge i sl.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Srpska mafija osma najja?a mafija na svijetu
« Reply #14 on: 15/January/2010 »
A isto moje je mišljenje da je forum otišao preširoko sa pričom... Teme variraju od horoskopskih znakova do Srpske mafije... Čisto mislim da polako gubi smisao, jer ipak se forum naziva "posao na brodu"
imaju odredeni podforumi u kojima se pisu odredene stvari
ovo je podforum drustvena tema i tu se raspravlja o ovakvim stvarima
a ostalo je u glavnini sve vezano za posao na brodu
tako da ne vjerujem da gubi smisao  ;)