Posao u Inozemstvu > Posao u Iraku, Afganistanu, i ratnim zonama

Odlazak u Francusku Legiju Stranaca

(1/3) > >>

Dabor:
Ja u aprilu ove godine idem u francusku da probam da postanem deo legije stranaca. Ako ima zainteresovanih mogu mi se javiti da se dogovorimo oko odlaska za francusku.
 :embarrased:

Inkognito:
Ja idem u drugom pravcu u to vreme,ali bih voleo da cujem kako si prosao.A kakav sam,mozda i ja nekad nabasam tamo. oT

CEO:
 :clapping:

Dabor:

--- Quote from: Inkognito on 02/February/2014 ---Ja idem u drugom pravcu u to vreme,ali bih voleo da cujem kako si prosao.A kakav sam,mozda i ja nekad nabasam tamo. oT

--- End quote ---
Cim budem mogao I ako budem primljen i ako me odbiju javljam kako je bilo  ;)

Dabor:
Kao sto sam i obecao izvestaj sa puta u Francusku legiju staranaca. 8 maja sam krenuo iz Beograda za Marsej put traje 20 sati na nesrecu putnika to vece na autoputu u Sloveniji puce guma pa smo proveli par sati cekajuci da se ista zameni a Srpka posla niti imaju rezervnu niti imaju alat...prica za sebe pa dok dodje sevis. u petak 9 maja stizemo u Marsej samo da naponem da iz Srbije nije potrebno da imate putno osiguranje ili povratnu kartu da biste usli u EU. Stizemo u Marsej trk do zeleznicke stanice koja je u sklopu autobuske kupi  se karta za Obanj(Aubagne) posto je u obanju regrutni centar voz polazi sa perona 3 put traje 20 minuta, do zgrade legije stranaca je jako lako stici sa zeleznicke stanice se prodje pored fudbalskog stadiona, zatim ide jedan kruzni tok i par stotinka metara tu je regrutni centar legije stranaca, posto je bio petak nema lekarskog pa se ceka do ponedeljka.
Lepo nas crnac  u uniformi  dovede do menze mene jednok srbina, kineza koji nezna nista drugo sem kineskog i poljak do menze gde je veceru vec zavrsilo gomila ljudi u civilu sa svih strana. Vecerasmo pokupi nas neki poljak i odosmo do jedne prostorije gde sve izvadis iz dzepov i ranaca i stavis na sto i to se popise , novac i licne isprave kao i telefon se stavalju u posebnu faciklu i oduzimaju se. Ostale stvari se vracaju u ranac i idu u kavez iz kojeg dobijete ranac uvece pred pocinak da se istusirate obrijete i zamenite nesto od vesa spavanje od 21h do 7h posto je vikend ustaje se ujutru ide se nadorucak koji je tragedija mala marmelada i jos manji margarin, rucak i vecera su ok. I onda se upoznate sa raznim likovima meni je najzanimljiviji bio lik i australije koji je u francuskoj od 14. 4 meseca  tj aprila u francuskoj poslao ga doctor na pregled u bolnicu u gradu pa mu ovi zakazali za par nedelja i covek odradi lekarski ali ostade beza para. Tako da sam kaze ako me ne prime u legiju ja neznam kako da se vratim kuci.
Ustvari tj pregled je i najzanimljiviji doktoru kako nesto sumljivo pravac u bolnicu u gradu ili privatnu kliniku najeftiniji pregled 50 Eura, mene za nesrecu zadesi isto doktoru sumnjiv neki moj maladez i posalje me u bolnicu, kad oces u bolnici ni da cuju ne zanima ih nego me salju u privatnu kliniku kad tam lep kazu za 4 nedelje zakazan pregled ja prvo nema dovoljno novca da provodim toliko vremena u Francuskoj.
Posto sam vec imao povratnu stacu nego nazad u Marsej i odem u Hostel jako blizu stanice London Conection najeftiniji u Marseju 22 eura, i tkao sam prove pet dana turisticik u maseju jako lep i jako skup .
Danas sam stigao kuci pa cu sutr najverovatnije da zakazem kod deramtolog i da vidim da otstranim taj mladez pa kroz par meseci opet put francuske.
Ako nekog zanima nesto vezano za legiju stranaca neka slobodno pita...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version