Author Topic: AIDA Cruises kuvar cook/chef  (Read 1496 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
AIDA Cruises kuvar cook/chef
« on: 13/August/2011 »
Pošto imam nešto iskustva kao kuvar jedno 12 godina što po Srbiji što po Evropi što po nekom brodu za obuku pomoraca ,odlučim da se prijavim i ja da radim na tim brodovima . Kako to biva kod mene odem u najpoznatiju agenciju ovde i kažu može da budeš drugi kuvar ili treći . Elem usput krenem da šaljem online aplikacije i svi kao u horu odgovaraju nemojte nas zvati primili smo vaš CV i javićemo ako ikada zatrebate .
Znači ta online opcija ne radi ,elem danas mi pošalju mail iz AIDA cruises da im dostavim ostala dokumenta .Pošto sam živeo u Nemačkoj par godina i natucam Nemački (ja im tamo napisao da se služim osnovama ) oni me kontaktirali .
Sada imam nekoliko pitanja jedno je da li iko ima iskustva sa ovom kompanijom . Nije mi teško poslati dokumenta mailom ,nego čisto sam radoznao da li neko ima iskustva sa njima .Znajući Nemce oni teško da će nekog da zaposle tako online .
Ima li i jedan kuvar na bilo kom brodu da je pisao o svom iskustvu na brodovima. Pošto je tako oskudno sa informacijama da je to strašno

Ja sam radio na specifičnom brodu jedrenjak za obuku pomoraca ,150 ljudi ,ja sam tamo bio šef kuhinje ,magacina ,kuvar,fizikalac ,držao glavu onima što povraćaju , tešio one što hoće da skaču sa broda itd  .
Imao sam par puta malo veće nevreme bure,tako da sam se nagledao dobrih talasa .
Posao kuvara je težak pogotovo kada brod nije miran ,šerpe lonci sve se vezuje ,a opet imaš i prijeme pa vezuj kristal pa tanjire . Radi se mnogo kuva se dosta pere se stalno ,kuvar radi sve briše pod ,pere šerpe ,pere lonce,sprema jelo guli krompir (mašina) pravi soseve,od jednostavnih do najkomplikovanijih koliko puta sam se razmazao sa holandezom jer se brod odjednom počne ljuljati .Mesa svih vrsta dobiješ francusku obradu pa kombinuj ,pola vola pa pravi ručak od toga .Prosečno radno vreme je oko 13-14 sati u portove se ulazilo svakih sedam osam dana tada je kuhinja zaključana i idi gde god hoćeš .ali to je samo dan ili dva. 
Ma ludnica elem lepo je mnogo sam obišao malo zaradio ali ne hajem .

Usput sam završio neki fakultet pa je vreme da opet idem da zaradim penziju ili početni kapital .
Molim vas ko zna nešto o ovoj AIDI neka napiše ,znam već za njihov sajt ,nego nema živih utisaka posade .

Takodje jedan prigovor ovom inače odličnom forumu nadjite boljeg programera da odradi search opciju kako treba . Ja lično forum pretaržujem isključivo preko van forumskog pretraživača jer ovaj pretraživač nije baš najbrilijantnije rešenje .

Inače sam forum je odličan u idejnom i tematskom smislu