Author Topic: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?  (Read 728977 times)

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #255 on: 11/February/2009 »
??????????? cekaj,kako si napravia vizu,a nemas datum ukrcaja?????? mi ne mozemo,u Hrvatskoj izvadit vizu bez employement letter,tj. ugovora koji dolazi iz firme koja nas zaposljava,u mom slucaju starboard,za shop,...tek kad dobijemo datum ukrcaja,agencija nam napravi dogovor u usa ambasadi idemo tamo s potpisanim ugovorom koji ujedno pokazuje i dokazuje di idemo i zasto??? nije mi to jasno??? jesi se ti to dobro raspita????  ::yes:: ;)
pozdrav

Takodje!
Ako nemas ugovor, onda si bar trebao dobiti "viza letter", kao sto sam i ja dobio, a Employement letter mi je stigao par dana nakon toga!
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #256 on: 11/February/2009 »
??????????? cekaj,kako si napravia vizu,a nemas datum ukrcaja?????? mi ne mozemo,u Hrvatskoj izvadit vizu bez employement letter,tj. ugovora koji dolazi iz firme koja nas zaposljava,u mom slucaju starboard,za shop,...tek kad dobijemo datum ukrcaja,agencija nam napravi dogovor u usa ambasadi idemo tamo s potpisanim ugovorom koji ujedno pokazuje i dokazuje di idemo i zasto??? nije mi to jasno??? jesi se ti to dobro raspita????  ::yes:: ;)
pozdrav

E to ti e u Kouzon... znaci kad dobijes ono prvo neoficijalno employment letter i to nosis u ambasadi.. tako radi Kouzon sa svima ne samo samnom... ???

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #257 on: 11/February/2009 »
Evo ekipa, s obzirom da sutra nisam u mogucnosti da se javim, pozdravljam vas sve jos jednom i krecem polako, na ovaj famozni petak 13. ;D , kao sto sam vec rekao javit cu se s broda cim se pruzi prilika, a vama svima puno srece sa ukrcajima, intervjuima, agencijama i svime sto ide uz to :uzdravlje: :uzdravlje: :uzdravlje:


PS
Jos jednom hvala Sefu na sjajnom forumu, pozdrav care!!
:uzdravlje:

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #258 on: 12/February/2009 »
Izludio si cekajuci mesec i po dana?  :D ja cekam vec 6ti mjesec za Cunard... sada i zalim sto sam ih dobio  :nono:
Meni je ostalo jos otprilike mesec ipo dana cekanja, a posao sam dobio krajem oktobra prosle godine i rekli su mi tada da ce ukrcaj biti tek za pet meseci...tako da i ja evo cekam skoro 4 meseca.  :hekla:
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #259 on: 12/February/2009 »
Srećan ti put Shark! :yahoo:
Piši kad stigneš! :D
Hoću da idem na brod......[

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #260 on: 12/February/2009 »
Drzi se Shark  ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #261 on: 12/February/2009 »
E to ti e u Kouzon... znaci kad dobijes ono prvo neoficijalno employment letter i to nosis u ambasadi.. tako radi Kouzon sa svima ne samo samnom... ???
Ni meni nije jasno... kakvo neoficijelno pismo? Takodje sam preko Kouzona dobio posao, intervju 13 decembar, posle dve nedelje mi je javljeno da sam dobio posao i da cemo svi biti ( koji su prosli intervju) pozvani na brod do kraja februara. Negde oko 15 februara stize glas da je ukrcaj 9 marta ukrcaj u Majamiju. Ugovor ( tj. letter of employment sa sve hologramskim pecatom i datumom ukrcaja stize u Nis sledeci petak, to sam predao u ambasadi, viza klik klak... Cudno jako. Sve koje znam su otisli do 3 meseca. Mozda je do kompanije? Aplicirao sam za Royal. I dobih vizu na 3 godine  :run:  izgleda sam imao puno srece.

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #262 on: 12/February/2009 »
 Shark, srecan put, mirno more i vetar u ledja. Hrabro samo.  :plovim:

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #263 on: 13/February/2009 »
Ni meni nije jasno... kakvo neoficijelno pismo? Takodje sam preko Kouzona dobio posao, intervju 13 decembar, posle dve nedelje mi je javljeno da sam dobio posao i da cemo svi biti ( koji su prosli intervju) pozvani na brod do kraja februara. Negde oko 15 februara stize glas da je ukrcaj 9 marta ukrcaj u Majamiju. Ugovor ( tj. letter of employment sa sve hologramskim pecatom i datumom ukrcaja stize u Nis sledeci petak, to sam predao u ambasadi, viza klik klak... Cudno jako. Sve koje znam su otisli do 3 meseca. Mozda je do kompanije? Aplicirao sam za Royal. I dobih vizu na 3 godine  :run:  izgleda sam imao puno srece.

Pa na to pismo koje sam dobio pise Employment letter i pise SUN PRINCESS i datum ukrcaja i pecat i sve.. Sa to pismo ja sam isao u ambasadi i uzeo vizu, a datum je bio 15 oktobar. A inace sam za CUNARD, a employment letter mi je bio za Princess i sada ti vidi.. Inace Cunard ima problema odkad su zatvorili Queen Elisabeth u oktobar i kazu da oko 600 radnici su presli na onaj moj obecani Queen Mary 2 i zato toliko cekanja.. A oficijalno employment je ono kada oficijalno znas tvoj datum odlaska... bar tako to se desavalo sa svima preko Kouzon koji ja poznajem. Prije 7 dana mozda malo vise kad je Sorbi bio tu pitali su ga za nas koji cekamo skoro 6 mjeseci i on zna da imamo vec vizu.. i on mu je rekao da optrilici za mesec dana treba da idemo i mi... mislim vec ne verujem nista... puko sam cekanja...  :nono:  +U+

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #264 on: 14/February/2009 »
Eeeeee, nemogu dugo ali evo na brzinu, ljudi da samo znate koj sam ja kralj, uspio sam se izgubit jedno 5 puta na aerodromu u Parizu i josh tolko tu u Sao paolu, sva sreca pa je info na svakom cosku  :rolleyes: :) ;) , sada sam kao sto reekoh u brazilu i cekam ukrcaj za Santiago, Cile, i klima je kooooma, sparno u pm, ali nema veze, upravo sam ispio ledeno pivo uz sendvic tako da je sve lakse  ::yes:: , pozdrav svima, atenciosamente  :uzdravlje:

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #265 on: 14/February/2009 »
E da i svi koji se spremate na ukrcaj u j. americi pripremite se na minimum 12 sati leta iz europe, ima da vam guzica odpadne  :uzdravlje:

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #266 on: 14/February/2009 »
Pa ajde izdrzi jos malo, nemoj posustati FCB, nije gotovo dok sudija ne svira kraj. Ako Sorbi zna za problem, verovatno ga i resavaju. I ja sam bio odlagan pa odlagan, svi oko mene su mislili da me levate, ali sam se nadao a sad evo karta u dzepu. Drzim ti palceve.


preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #267 on: 14/February/2009 »
E da i svi koji se spremate na ukrcaj u j. americi pripremite se na minimum 12 sati leta iz europe, ima da vam guzica odpadne  :uzdravlje:
  Ziveo Shark. Kakvo im je pivo ? :uzdravlje:  Srecno sletanje.

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #268 on: 14/February/2009 »
  :hekla:
  Srecan rodjus, kolega! Ziv bio i veliki porastio! Castices u nekoj luci lepe li srece, neko pice, u neko vreme, nekoliko tura, sa nekoliko drugara  :uzdravlje:  :uzdravlje:  :uzdravlje:  :uzdravlje:

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #269 on: 14/February/2009 »
  Srecan rodjus, kolega! Ziv bio i veliki porastio! Castices u nekoj luci lepe li srece, neko pice, u neko vreme, nekoliko tura, sa nekoliko drugara  :uzdravlje:  :uzdravlje:  :uzdravlje:  :uzdravlje:
Hvala kolega!!! Zamisli sto bi to bilo dobro!! Nas nekoliko balkanskih mangupa,zajedno...ihhh  :banana: pa picence  :uzdravlje: pa uzivancija  :run: dace Bog  :moli:
Shark samo napred!!! Navijamo za tebe  :-))))'
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.