Author Topic: Vratih se kao Bar steward sa Princessa ako neko ima nesto da pita,nek izvoli  (Read 8709 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Pozdrav svim forumasima i forumasicama, evo vratih se se ugovora na Golden princessu, gdje sam odradio 6 mjeseci kao bar steward,
Prije nego sam otiso na brod ja sam visio na ovom forumu i nasao masu korisnih informacija,
Eto sad naoruzan iskustvom iz prve ruke nadam se da i ja mogu nekome pomoci ukoliko imate bilo kakvo pitanje ili trebate neki savjet.
Pozz iz Sarajeva

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Prvo ispuni onda upitnik "Priče veterana"  :D

Kakva je situacija na princessu sto se tice asst buff stew . Kako je raditi i kakva je lova trenutacno te prebacivanje u drugi department ??   :rolleyes:

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Ass. buffet, a sta da ti kazem lova je slaba a posao jaaako tezeak, pocinjes raditi u crew messu gdje po citav dan ili nesto donosis i odnosis ili cistis i brises linju, cistis pod stolove, onda ako si vrijedan ili dobar sa supervizorom ides u staff mess, pa officer mess i kasnije na lido deck, volio bih da imam ista pozitivno reci o poziciji ass buffet ali na zalost nemam, tu uglavnom zavrse ljudi koji nemaju nikakvog iskustva ili im je engleski jezik jaaako slab ili jednostavno pojma nisu imali sta ce da rade, imali smo masu ljudi koji daju sign off, tako da se postava ljudi koji rade u crew messu non stop mjenjala, moj ti je savjet probaj dobiti barem buffet stewarada. kao assitant ces da izdrsis samo ako si jaako strpljiv i znas sta hoces

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hvala Walter, ako bi ispinio upitnik, to bi bilo super korisno  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Ass. buffet, a sta da ti kazem lova je slaba a posao jaaako tezeak, pocinjes raditi u crew messu gdje po citav dan ili nesto donosis i odnosis ili cistis i brises linju, cistis pod stolove, onda ako si vrijedan ili dobar sa supervizorom ides u staff mess, pa officer mess i kasnije na lido deck, volio bih da imam ista pozitivno reci o poziciji ass buffet ali na zalost nemam, tu uglavnom zavrse ljudi koji nemaju nikakvog iskustva ili im je engleski jezik jaaako slab ili jednostavno pojma nisu imali sta ce da rade, imali smo masu ljudi koji daju sign off, tako da se postava ljudi koji rade u crew messu non stop mjenjala, moj ti je savjet probaj dobiti barem buffet stewarada. kao assitant ces da izdrsis samo ako si jaako strpljiv i znas sta hoces


Da, tako sam si i mislio . Morat cu razmisliti jos jednom o svemu tome . Hvala na info !! ;)

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
A buffet stewardi? U cemu im se posao razlikuje od ass bft stwda i koliko su zaradjivali na tvom brodu? Jel istina da su u princessu stopirali promocije?

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Pa razlika izmedju ass. bft i buffeta je sto assistant sluzi posadu, a buffet putnike, samim tim su  i pare bolje, buffeti rade na lido decku,bell boxu i diningu, pare su naravno bolje nego kod assistenta jer dobivaju vise para iz dining poola, a dobivaju i tips od putnika, najveci tips se naravno dobiva u bell boxu. Pa recu ti da su na Aljasci buffeti koje rade na lido decku izlazili oko 1200 ili 1300 dollara, na mjesec, a oni koji su radili u bell boxu su mi se znali pohvaliti da uzimaju vrlo dobar tips. A buffeti koji rade u diningu imaju 100 dolara vise od ostalih buffeta, i kao oni su korak do promocije za JR. waitera.

 E stvar je u tome da kad smo sa Aljaske dosli na Havaje pare su oslabile za citav FB department pa smo svi uzimali dosta manje para kako bar department tako i dining, jer je kruz 14 dana, bilo je dosta putnika Engleza koji obavezno otkazu pre paid tips pa tako da su mi buffeti plakali da izadju nesto manje od 1000 dolara na lido decku, i bar je prolazio dosta slabije nego na Aljasci jer su gosti dosta stariji i ne piju toliko.

E sad da kazem nesto o promocijama, koliko sam ja vidio ne dobivaju se nimalo lagano, i vrlo mali broj ljudi je promovisan, kazu da ce se situacija popraviti u dogledno vrijeme jer izbacuju dva nova broda i da ce promocije da pjuste.

Toliko od mene, ako te jos bilo sta zanima pitaj, vrlo rado cu ti odgovoriti.

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Ti brodovi se najavljuju za 2013 i 2014-tu, kome se ceka do tad, slobodno :)
Hvala ti, cuo sam nesto o ovome, potvrdio si mi.
Jel si upoznao neke bar stwde ili jr waitere da su uspeli da dobiju te pozicije bez iskustva (prvi ugovor)?

Offline ivan2802

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
kakav je kru bar na goldenu?cujem da je bilo ludo i nezaboravno poz mirza

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Ee to su ti brodovi koje sam sanjao


Znaci 2014 idem na brod
 


 :haha:   







\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Pozdrav Ivane druze, crew bar na Goldenu pa to ti je institucija  :) :), eee da ludo i nezaboravno pijanka svako vece!!!

A da iskoristim priliku da odgovorim covjeku, upoznao sam bar stewarde koji su dosli tu bez ikakvog ili sa vrlo malo iskustva, a za jr waitera mislim da je to malo teze

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
A vidi nisam ni gledao odakle je...

Pozdrav Walteru sa dobrinje 2 :run:


\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline joja

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
imam ja par pitanja za decka iz sarajeva,prosla sam intervju za bar stewardess i sad me sve zivo zanima ,jel mozes da mi napises ukratko opis posla,i otprilike kolika je zarada,ne nadam se velikoj zaradi,al ocekujem veliki napor i posao,mada to meni nije problem ,ako mozes bilo sta u vezi te pozicije da mi napises pomogao bi mi.. Veliki poz

Offline milance

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
imam ja par pitanja za decka iz sarajeva,prosla sam intervju za bar stewardess i sad me sve zivo zanima ,jel mozes da mi napises ukratko opis posla,i otprilike kolika je zarada,ne nadam se velikoj zaradi,al ocekujem veliki napor i posao,mada to meni nije problem ,ako mozes bilo sta u vezi te pozicije da mi napises pomogao bi mi.. Veliki poz
Ja sam se skoro vratio sa Dawn Princessa nisam radio kao bar stewar ali je radio nikola jedan od mojih najboljih prijatelja na brodu .Mogu da ti kazem da je dosta dobro zaradjivao od 1700 do 2100 je izlazio mesecno.Verovatno znas da radis na procenat 10 posto od svega prodatog a dobijao je i tips na kraju kruza .Sto se tice posla radio je dosta vremenski po 12 sati ali posao kao posao nije tezak  i  u bar departmentu je dosta opustenije nego u restoranu ,manji je pritisak,ali opet ako hoces bolje da zaradis moras da se guras i trcis,on je zaradjivao mozda  i najvise od svih ,zbog toga ga dosta kolega i nije volelo.Ako te zanima jos nesto sto ja mogu da ti pomognem pitaj slobodno.