Author Topic: Purser, Kouzon, Sorbi, Princess  (Read 6663 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Purser, Kouzon, Sorbi, Princess
« on: 25/January/2012 »
Samo da dodam svoje iskustvo sa intervjua sa Sorbijem od pre godinu i po dana.
Nikad nije kasno :)
Ne znam da li taj covek jos uvek regrutuje, ali mozda ce nekome koristiti.
Dakle agencija ce vam pomoci pre toga oko CV-ja i na vama je samo da to dobro iznesete.
Naravno da je lakse ako vam je engleski odlican, ali takva je i pozicija koja to zahteva, pa po tom pitanju nisam imala problema.
Ukoliko navedete jos koji jezik postarajte se bar da se predstavite na istom.
U mom slucaju su bili nemacki i italijanski mada za Princess jos uvek nije neophodan drugi jezik pored engleskog.
Ono sto je specificno je to sto ce vam Sorbi ili njegov zamenik reci da prepravite CV kako bi oni Ameri iz Head Office-a imali sto manje zamerki ili nijednu.
To se meni desilo.
Imala sam prakse u hotelima od po 3 meseca i to godinama zaredom, a u CV-ju nisam navela tako konkretno vec uopstenije, pa sam morala da dolazim sledeci dan sa prepravljenim CV-om i sve je na kraju proslo kako treba.
Uglavno je bitno ili pomaze da imate makar kurs koji je vezan za poziciju za koju aplicirate kako biste ih ubedili da ste to radili celog zivota i da vas samo to interesuje i nista vise.
Koja glupost!
Svaki covek posle nekog vremena menja zanimanje, ali zato i postoji prepravka CV-a.
Ja sam imala Visu-Visoku skolu iz hotelijerstva pa je to dosta pomoglo.
Pored svega toga sam dala otkaz na drugom ugovoru, jer se nisam pronasla na toj poziciji vrece za udaranje.
Ali nemojte mene slusati jer to je samo moje misljenje.
Ja volim aktivnije poslove ili one gde bar moze da se sedne ali nikako stajanje u mestu vise nikad.
To je u mom slucaju presudilo.
Mislim da bih zalbe i nekako podnela ali stajanje i stajanje satima nope!
Ako neko ima bilo kakva pitanja u vezi recepcije na Princess-u neka ovde postavi.
Pozz

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Purser, Kouzon, Sorbi, Princess
« Reply #1 on: 25/January/2012 »
@Tompalino

Otisla sam nakon 4.5 meseca cekanja
Intervju-trajao nekih 5 minuta
Pored Sorbija je bio i njegov asistent Luka koji nije nista progovarao
Malo sam spikala na italijanskom. Nista znacajno.
Iscitavao je gde sam radila, ali ne ispitivao vec kontrolisao sta je ok a sta treba da prepravim.
Njemu je bila bitnija forma napisanog CV-a jer Ameri posle odobravaju da li ces proci ili ne.
Po njemu sam prosla ali sam cekala 7 dana da mi jave iz agencije da li su me odobrili u Head Ofice-u.
Troskovi (bez karte jer za Princess ne placas kartu) su bili oko 700e koliko se secam. otprilike
Ekipa je bila raznovrsna.
Prvo smo imali trening na jednom od brodova a potom nas salju na vece, grand class brodove gde odradjujemo ugovor
Trening je bio placen, pune 2 nedelje za*****ancije
nakon zavrsene obuke dobijes sertifikat
Svi smo prosli sem jednog Italijana koji nije pricao dobro engleski.on je vracen kuci
ekipa na desku-u-argentinci, portugalci, italijani, ukrajinci, kanadjani, englezi, juznoafrikanci, nemci, cileanci, peruanci...
kouzonovci su ispali OK
nemam iskustva iz drugih agencija pa ne mogu da poredim, ali nemam zamerki

Pozz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Purser, Kouzon, Sorbi, Princess
« Reply #2 on: 25/January/2012 »
Više ne radiš kao purser?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Purser, Kouzon, Sorbi, Princess
« Reply #3 on: 25/January/2012 »
HVALA carice! =""

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Purser, Kouzon, Sorbi, Princess
« Reply #4 on: 07/February/2012 »
Ne radim vise kao purser. Jurim nesto drugo trenutno. Ili neka admin pozicija na brodu ili Doha, Katar.
No videcemo

@Tompalino pitaj ako te nesto drugo zanima

Ne bih da razbijam predrasude o tome sta je recepcija na brodu, jer se mozda nekom svidi, ali ni nalik nije onako kako nam se cini sa kopna