Author Topic: Za ili Protiv odlaska na brod?  (Read 22980 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #30 on: 25/October/2009 »
Pozdrav,

Sve zavisi od covjeka do covjeka i kako trosi svoj novac. netko je pitao dali od 1500$ moze mjesecno izdvojiti 1000$. zasto ne, ja sam mogla i vise od 1000$ ustedjeti, a placa mi bila 1500$. ne placas smjestaj, a ni hranu, sto je veoma bitno, jer bez ostalog zaista mozes. Jedino sta ja ne pusim, a popijem zaista rijetko, mislim da sam najvise para trosila na vodu hehehe. Naravno izlazila sam ja van i na partije, druzila se, ponekad pojela i popila vani, kupila si neke stvari, ali sam zaista i pazila da to ne prijedje moj limit koji sam si sama zacrtala. i doma sam dosla sa zadovoljavajucom svotom para, cak i vise nego sam planirala. Kako je rekao sef, necu trositi ono sta nemam.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #31 on: 25/October/2009 »
Volis kredite, jeli dejane011?  no;;;

Po meni, pametan covjek nikada nece uzeti kredit. Jer taj pametan covjek ce onda ne samo vratiti sto je uzeo, nego ce i dodatno platiti taj potez u vidu kamata. A, sto kazes, uzece ga da bi izisao sa profitom na kraju ... to se ne dogadja.
Odnosno dogadja se, ali samo tipovima poput Donalda Trumpa.


Isti taj Donald Trump je imao 3 bankrota , od kojih je jedan iznosio 3 milijarde(Napisao je i knjigu o ovome). Eto neko bude 3 milijarde minusa i opet stane na noge.
Da sav novac na svetu nestane opet bi ga isti ljudi zaradili, zbog principa , navika koje imaju i zato sto znaju sta zele !



Offline Harissa

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #32 on: 27/October/2009 »
Ja imam sinćiča od godinu dana pa evo opet gledam kako da odem na brod, ako ti nešto znaći ima nas u slićnim pozicijama.
Imam kredit za kuću 800km a ostao sam bes posla tako da u ovome vidim nekako izlaz iz ovog sivila -()-

Offline Nikola_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg: Za ili Protiv
« Reply #33 on: 27/October/2009 »
Isti taj Donald Trump je imao 3 bankrota , od kojih je jedan iznosio 3 milijarde(Napisao je i knjigu o ovome). Eto neko bude 3 milijarde minusa i opet stane na noge.
Da sav novac na svetu nestane opet bi ga isti ljudi zaradili, zbog principa , navika koje imaju i zato sto znaju sta zele !

Jednom je neko rekao: "Uzmite mi sav novac,ali mi ostavite ljude,jer kad imam ljude lako cu ga opet zaraditi"

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #34 on: 20/January/2010 »
Imam pitanje... Zanima me vas iskusne dal se sad u ovo vrijeme isplati ici na brod, dok je svjetska kriza, dok je dolar tak los, nekidan sam cuo da konobari imaju oko 1500 dolara pa kad pretvorim u kune... pa se pitam...molim vas za savjet...mislim odlucio sam definitivno da idem samo cekam intervju kad ce.... stim da sam sad nezaposlen vec nekoliko mj. a imam i kredit(rata 3100, duzan sam banki ihaj!!!) i curu......i jedino vidim izlaz u ovome,ne bojim se rada i imam iskustva stvarno.Isao bi samo s cljem da sparam i sparam za taj kredit da otplatim, a imam i curu pa mi je malo bed jer cemo onda i vjerojatno prekinut mada smo malo duze skupa...al ne vidim drugi izlaz iz problema jer mi je zivot u banani sad...pa me zanima kolko sad stvarno se moze usparat, kolke su place ko konobara i dal se na kraju isplati(nema druge  ""]] -()- klko se meni cini)!!! Reci te mi vasa misljenja pliz   =""

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za ili Protiv
« Reply #35 on: 20/January/2010 »
Ako se ušteliš kao konobar na kruzeru, to je posao koji ćeš moći raditi do 35,40-e ako hoćeš.
Možeš prelaziti sa jedne kompanije na drugu, raditi pauze kako hoćeš, svi traže iskusne konobare.
Kada EP rade interview za konobare, od 100 kandidata u svakoj turi, na razgovor prvo idu oni koji su već radili na kruzeru, a onda ostali.
Sa vremenom ćeš saznati za bolja mjesta i bolje kompanije, bez obzira na kojoj otpočneš prvi ugovor.

Ako imaš nešto što ti je bolje doma, onda i ne počinji ovu priču.
Uvalio si se u kredit, pa sad nemaš za cigarete, a to je gadna stvar. Koliko ja vidim iz moje perspektive, taj kredit ti je prioritet.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #36 on: 20/January/2010 »
Hvala Shefe na brzom odgovoru, da tocno je to sto si rekao sve, znam sto su prioriteti mi sad, inace vec sam odlucio da iidem i kontaktirao sam EP idemu petak odnijet papire..culi smo se tel malo pricali na eng i onda su me drugi dan zvali da dodem na razg i da donesem papire, posto sam im rekao da bi sao odma cim prije :) bas su to rekli da sad u 2 idu ovi koji vec imaju ugovor...al da ce probati i vidjeti kad mogu najprije...inace pročitao sam vas forum i prostudirao i samo rijeci hvala kaj se tice foruma stvarno...al daj mi reci dal su jos uvijek takve place na brodovima za konobare dal mogu 2500 natuc... i stvarno ne mislim samo jedan ugovor nego mislim onda zapet na takav nacin zivota kolko ide i hodu upijat sto je bolje koje mjesto itd..!!! Hvala Shef e jos da pitam dobio sam mejlom od EP Application for employment od Royal dal to znaci da cu na njihovim kruzerima radit ako prodem intervju jer mi se po takvom cini da da to mi je super jer kako si reko u nekom postu oni su pioniri...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za ili Protiv
« Reply #37 on: 20/January/2010 »
Čuj, pročitaj iskustva veterana u posebnom topicu, i sve će ti biti jasno. Takve pare ne možeš doma pošteno zaraditi i točka.
Idi na jedan ugovor bez ikakvih obaveza, jer poslije 6 mjeseci će ti stvari izgledati puno jasnije.

Bilo je na ovome forumu nekoliko sjajnih moderatora, a jednom kad su otišli na brod, više se nisu javljali na forum.
Zašto? Čvrkanje po tipkama za kompjuterom je prva brzina, a oni su ubacili u petu i ne skidaju nogu sa gasa.
Nikakav opis ne može te pripremiti na ono što se na brodu doživi. Ali bar znaš da se vraćaš sa kakvim takvim novcima, i iskustvom.
Jedna od najvrijednijih posljedica tog iskustva je u tome da ćeš prerasti lokalne okvire i naklapanja onih koji niti pasoš nemaju, a svu su pamet svijeta popili.
Oni nikada neće znati kako je sjajan osjećaj šetati se Venecijom ili Bahamima sa svežnjem dolara u džepu, i fotoaparatom u ruci.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #38 on: 20/January/2010 »
Oni nikada neće znati kako je sjajan osjećaj šetati se Venecijom ili Bahamima sa svežnjem dolara u džepu, i fotoaparatom u ruci.
::yes:: That's what I'm talking about....Bravo Sefe !
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #39 on: 20/January/2010 »
Da imas pravo...i ja tako razmisljam...samo sam da vas pitam onako....ohrabrujuće još :) , jer definitivno sam odlucio jos prije koji tjedan samo dok sam procitao dosta postova i tak to.... Sad jedva cekam da idem u pet u EP da cujem kaj budu mi rekli...i kad bi bio intervju jer bi isao ci prije... jer cu poludit doma...a za lovu koja mi treba za to cu isposudivat ili nest, idem sljakat na crnjak da skupim jer bi mi s racuna odma uzeli..a kaj bum al definitivno idem il prek EP ili A Priori pa ko ce moc brze da sredi!!!

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #40 on: 20/January/2010 »
Puc,samo naprijed druze i sve najbolje.nemas sta izgubiti,ni u kojem pogledu.a valjda se i to s djevojkom sredi pa da nemorate prekidati,nadam se da ce shvatiti.ljudi ostavljaju i zene i djecu i idu,zivot ih natjerao.da bogdom nije takva situacija,pa da nemoramo ici u bijeli svijet trbuhom za kruhom...al jeste i iz ove koze se nemoze.ziv bio i da izguras to kako treba i docekas da  :plovim:

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #41 on: 20/January/2010 »
Hvala stari... a za sad mi je samo :moli:

Offline Mr.Oliwer

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #42 on: 19/April/2010 »
Pozdrav svima, zovem se Oliver i dolazim iz Slovenije pa mi je potrebna vaša pomoč ili savet.
Trenutno radim u sportskoj trgovini, osam sati dnevno više manje :D a plata mi izlazi oko 1000 evra mesečno. Uglavnom kad odbijem sve troškove( put, stan,..) mi ostane oko 400 evra, a tu sad mi treba pomoč. Odlučujem se dali da idem na brod kao bartender, imam i 3 godine iskustva iz kafiča i teo bi da nastavim taj posao. Želeo bi ako prodjem, da odradim više ugovora i da steknem karieru na brodu, naravno ako izdržim napor i pritisak:) A sad me zanima šta vi mislite o tome, uopšte oni koji ste več odradili kakav ugovor.
P.S. Sory za dugačak post.



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za ili Protiv
« Reply #43 on: 20/April/2010 »
Mr.Oliwer, preko SafeCruise si praktički prošao interview, ali zbog situacije sa srednjom školom je zapelo.
Trebao si biti malo inventivniji, if u know what i mean. Nisam znao da uopće pitaju za srednju školu.

Probaj preko EP-a, ali ovaj put pamet u glavu, i znaj da trebaš puno znati o koktelima ako misliš ići kao bartender, možda je bolje da spustiš ljestvicu i probaš kao bar waiter.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mr.Oliwer

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Za ili Protiv
« Reply #44 on: 20/April/2010 »
Ja se izvinjavam, mislio sam bar waiter.