Author Topic: Cabin Stewardess: Svima bih preporucila. Radi se mnogo ali znate za šta radite  (Read 8269 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Pozdrav svima....
Ja radim za Viking...zavrsila sam sezonu pre 10 dana. Ja sam cabin stewardess. sretno svima na interview-u. Svima bih preporucila. radi se mnogo ali znate za sta radite :)
8 novih brodova izbacuju sledece godine pa kontam da im treba mnogo ljudi.

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Pozdrav svima....
Ja radim za Viking...zavrsila sam sezonu pre 10 dana. Ja sam cabin stewardess. sretno svima na interview-u. Svima bih preporucila. radi se mnogo ali znate za sta radite :)
8 novih brodova izbacuju sledece godine pa kontam da im treba mnogo ljudi.


Pročitala sam negdje tvoj post kako su kandidati bili po pola sata na interview-u i da su vas svašta pitali,pa ako ti nije problem (i ako se sjećaš) da napišeš neka od njih.Bila bih ti mnoooogo zahvalna   :D

If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Posto radis na Vikingu, jel mozes da napises nesto o platama i radnom vremenu (konobari, cabin stew.)

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Svi iz office-a koji su drzali interview bii su izuzetno fini i profesionalni. mene je trema jako drmala a to je ta devojka skontala pa je pocela razgovor prvo da redstavim sebe,malo o poslu,kakav je sistem rada u hotelu gde sam radila,da li sam imala nekih neprijatnih situacija sa gostima,zasto hovu na recni a ne na rekookeanski,sta ocekujem od posla,a posle me je pitala bezveze o gradu gde zivim,kakav je nocni zivot i sasvim nesto levo. na kraju mi je objasnila da joj nije ni bitno toliko radno iskustvo jer se sve nauci a njima je jako bitna tvoja licnost.....samo osmeh,osmeh i osmeh, tako da smejte se :)
na mom brodu je posada bila jako dobra,generalni tip zavisi od broda do broda ali nije ispod 250 na nedeljnom nivou i plus extra tip. svi ga imaju i tur.vodici i konobari i cabin stew. sve zavisi kakav si sa gostima.
Konobari,oni su uglavnom imali slobodno posle dorucka,dorucak je zavisi do 9-9:30,dok postave za rucak i onda imaju pauzu od nekih sat,sat ipo...i posle rucka od nekih 14-17h otprilike,nemojte me drzati za rec ali u sustini tako nesto, a housekeeping zavisi.mi smo menjali duznosti svakih nedelju dana pa se desi jedne nedelje da si slobodan skoro celo popodne a nekad 2-3h dnevno. ali opet sve zavisi od broda do broda. ove godine jos uvek je billo podeljeno na luxemburski ugovor i svajcarski pa su plate bile razlicite ali mislim da od ove sezone svi ce imati svajcarski. otprilike se krecu oko bruto 2200 franaka .dok ti odbiju za osiguranje,smestaj,hranu na racun legne oko1500-1600 franaka
godisnji smo imali u proseku na svakih mesec ipo,dva po dve nedelje,a godisnji je placen. ja sam za ovu sezonu bila 4 puta na godinjem :)
ako vas interesuje jos nesto pitajte :)

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Ja bi volio na prekooceanski brod, ne bi riječni, valjda zato sto nisam nikada čuo malo više o njima, mozes li malo opisati svoj brod, ime,

kakav je društveni živoz, i gdje si plovila..  =""

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Ja bi volio na prekooceanski brod, ne bi riječni, valjda zato sto nisam nikada čuo malo više o njima, mozes li malo opisati svoj brod, ime,

kakav je društveni živoz, i gdje si plovila..

Pa evo na forumu si, pa čitaj malo  oT  :rofl:

ako vas interesuje jos nesto pitajte

Hvalaaa  :uzdravlje:
Nego, sada kada budeš išla iduću sezonu (ako budeš išla) moraš ponovno na interview sa Vikingom ili ti daju nekakav predugovor?
I još nešto,što se tiče treninga,jel plate oni kasnije putne troškove i kakav je sam trening?
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
 Hajde da budem jos malo dosadan   oT   1500-1600 franaka samo plata ili plata + tips od recepcije?

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Ne moram ponovo na interview, dobila sam ugovor za sledecu sezonu a u januaru/februaru cu znati koji brod. mada sad 9.idem za Zagreb jer moj momak ide na interview za Viking. jako je tesko nekog svog progurati jer svi na taj nacin pokusavaju a oni hoce sa svakim licni interview da odrade.
Trening je bio ok. uglavnom smaranje jer nas je bilo oko 50 za housekeeping a posla nije bilo toliko.mada,dobro te pripreme za sezonu,tako da kad dodjes na brod nisi totalno pogubljen. ali opet zavisi,jer svaki housekeeper ima svoj sistem rada. trening su platili. na kraju meseca je legla uplata a i kartu su refundirali.
Plata je 1500/1600 + generalni tips, tako da otpriklike izadjes oko 2000e mesecno minimalno. ja sam rekla tu cifru da ne preterujem ali uvek bude oko 2300-2500e
Ne bi da generalizujem sto se tice drustvenog zivota jer kako sam cula od drugih na nekim brodovima je jako lose,crew je dosadan ali kod nas je bilo odlicno.mi smo imali dobar crew,zurke tako da nije bilo lose. ja sam bila na legendu (budimpesta,bratislava,bec,melk,linz,passau)

Offline Howells

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
da li je moguce muz i zena da budu na istom brodu ?
« Reply #8 on: 21/December/2012 »
Ne moram ponovo na interview, dobila sam ugovor za sledecu sezonu a u januaru/februaru cu znati koji brod. mada sad 9.idem za Zagreb jer moj momak ide na interview za Viking. jako je tesko nekog svog progurati jer svi na taj nacin pokusavaju a oni hoce sa svakim licni interview da odrade.

Primaju muskarce za cabin steward-e ? i da li je moguce muz i zena da budu na istom brodu ?

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Primaju isto i muskarce....ako oboje dobiju posao,uglavnom parovi idu na isti brod....

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
u jbt pa placa je odlicna ako se mene pita... kolko bi negdje IT guy imao placu, jel bi bila oko 3 soma eura? :p

Offline nurwi80

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima....
Ja radim za Viking...zavrsila sam sezonu pre 10 dana. Ja sam cabin stewardess. sretno svima na interview-u. Svima bih preporucila. radi se mnogo ali znate za sta radite :)
8 novih brodova izbacuju sledece godine pa kontam da im treba mnogo ljudi.
Mozes li mi reci gde se moze prijaviti za ovu poziciju i sta treba od iskustva. Da li je iskustvo presudno ili se moze lazirati cv? Koji jezik traze?
Hvala za bilo kakav info!

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Koliko traje 1 ugovor ?