Author Topic: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...  (Read 129626 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #210 on: 27/April/2010 »
Puc super informacije, klanjam se!
Može mi netko reci koja je razlika izmedju duzih i kracih cruiseva? Naime ja sam dobila kratke criseve, 3 i 4 dana Bahami ( tako da se popuni tjedan), pa me zanima hoce li mi i kako to utjecati na placu?

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #211 on: 27/April/2010 »
Mislim da generalno i nema neke veze, kolko ja mislim, znam da je isplata svaka 2 tjedna, i to dobiješ ljepo na papiru sve, i cak dobiješ jos jedan ispis sta si sve kupila s onom svojom karticom ID o cem sam prije pisao( cigarete,piće,internet....) A to kako ti može utjecat to nesto na plaču da gdje se brod nalazi moje viđenje ti je valjda će se i ostali složit.... ako je brod svaki drugi dan u nekoj luci postoji mogućnost da ljudi ''neki'' neće svaki dan možda dolazit na večeru jer će biti siti npr. od doručka(kasnog) ili ako su jeli negdje vani pa im se neda na večeru i tak... ja skužio da samo o tome ovisi...tako da mislim da je svakako bolje sto se love tiče biti a/w ili w u dining room nego npr bar server jer ljudi kolko tolko uvijek moraju jesti, a kaj se tiče cuge nema tu puno mladih bar koko sam ja vidio da će se nesto napijat pa da se može tolka lova natuć(al to ovisi valjda od diska il nekog kafića unutra u brodu).
E da i svi su mi rekli da je najveća lova u glavnom dining room negu i neki ostalim restoranima bar na mom brodu jer su oni nesto elitniji pa tako to,istina je da se u njima kao malo manje radi i nije tolka ludnica ko u glavnoj sali, ali to je kao nekih 400/500dolara i to te promoviraju, to je kako bolje, jer sve ispočetka trpaju u glavni dining room. Moju frendicu su odma stavili jedan menadžer u Toscana restoran jer im fali konobar, a posto je žensko i europljanka čak je forsira od prvog dana za waitera tako da joj promocija ne gine za koji tjedan.

Znači odgovor ti je ovisi dal su gladni i dal će dolazit na večere!!!

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #212 on: 27/April/2010 »
Alo Puč daj mi reci kaj ti kažeš  na tu Celebrity Company-u, ustvari šta kaže ekipa koja tamo radi godinama?

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #213 on: 27/April/2010 »
Meni se čini super, i zarada , i okruženje, ljudi jer ima naših na funkcijama barem na mom brodu i mislim da će mi danas sutra biti od velike pomoći. Mislim da je svugdje početak težak i sad sam u dio Celebrity-a i tu se vidim...tako da mislim da ni jedna bas kompanija nije losa da su to male razlike skoro nikakve i da treba samo gradit na sebi i toj karijeri koju želiš bez nekog pretjeranog razmišljanja, sve dolazi po sebi i sa zaslugama!! I da za one koje misle jedan, dva ugovora mislim da je to onda itekako bezveze jer tek onda počinješ zapravo prave stvari i karijera i polako prave pare... moje neko mišljenje o svemu

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #214 on: 27/April/2010 »
Slažem se sa svime, nema smisla ić na brod manje od 5 ugovora! Jedva čekam za 5 dana da vidim kako je to radit na kruzeru iz prve ruke! :plovim: :run:

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #215 on: 27/April/2010 »
Ludnica prvih deset dana vjeruj mi i budi spreman na to, neces bas biti veseli ko sad al znaj zbog cega ideš i da će biti poslije lakše to uvijek imaj u glavi i onda odma imas snage i želje za dalje a bit će te svugdje i žurit ćeš uvijek!! Ma vidjet ćeš kad dođeš tamo hahaha ludnica!!!!! Samo pičiš!!!! Nećeš biti tolko umoran odma kolko če te noge već bolit od nahodavanja hahaha a kaj da ti kažem!!!!!

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #216 on: 27/April/2010 »
Ma jedva čekam, mjesec dana sam po kavama i trošim novce do polaska, ma bit će to jedno nezaboravno iskustvo kojem ču se poslije kad sve to prodje umirat od smijeha, a možda se i vidimo na kojem od Celebritiya! Uživaj!

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #217 on: 27/April/2010 »
Šefe sad sam se sjetio i imam jedno pitanje a neznam kamo da ga stavim pa se nemoj ljutit ako je na krivom mjestu...

Tek dok dođeš imaš nekakve treninge, e sad imaju neki treninzi i oni su za sigurnost i prvu pomoć(aparati za gašenje i to..) a neki ljudi su donosili iz svojih država kao da su platili i položili to,kao neki certifikat i nisu morali na te treninge pa me zanima jeli ti ono što smo polagali i mi neki u nautičkom centru STCW95 ili tako nešto to je koštalo oko 800/900 kn i sto traje par dana al naš je trajao jedan dan pa me zanima jel to vrijedi????
Neznam dal sad dal sam dobro objasnio i dal razumiješ na šta mislim?

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #218 on: 27/April/2010 »
puc, ja sam danas bila na tom tecaju u nautickom centru i to je, kako su nam rekli, taj isti tecaj sto se drzao prije i koji je trajao vise dana, samo sto je sad zguran u jedan dan. meni na tom certifikatu pise "stcw a-vi/1". taj tecaj je obavezan jer se pomocu njega (+ljecnicki) vadi pomorska knjizica koja je od nove godine obavezna za sve pomorce RH.
Labor improbus omnia vincit.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #219 on: 28/April/2010 »
Šefe sad sam se sjetio i imam jedno pitanje a neznam kamo da ga stavim pa se nemoj ljutit ako je na krivom mjestu...

Tek dok dođeš imaš nekakve treninge, e sad imaju neki treninzi i oni su za sigurnost i prvu pomoć(aparati za gašenje i to..) a neki ljudi su donosili iz svojih država kao da su platili i položili to,kao neki certifikat i nisu morali na te treninge pa me zanima jeli ti ono što smo polagali i mi neki u nautičkom centru STCW95 ili tako nešto to je koštalo oko 800/900 kn i sto traje par dana al naš je trajao jedan dan pa me zanima jel to vrijedi????
Neznam dal sad dal sam dobro objasnio i dal razumiješ na šta mislim?
Ne,ne vrijedi,pravi basic ship safety traje 7 dana i košta precizno 3053kn za keš,kad bi njega imao položenog onda vjerovatno nebi morao.
Ovo što košta 800kn je samo trening upoznavanja,tek toliko da dobiješ seaman book.
I još ti postoji passanger ship safety koji košta 1000kn i traje dva dana,s tim da jedan dan si na brodu na kojem polažeš to!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #220 on: 28/April/2010 »
Ne,ne vrijedi,pravi basic ship safety traje 7 dana i košta precizno 3053kn za keš,kad bi njega imao položenog onda vjerovatno nebi morao.
Ovo što košta 800kn je samo trening upoznavanja,tek toliko da dobiješ seaman book.
I još ti postoji passanger ship safety koji košta 1000kn i traje dva dana,s tim da jedan dan si na brodu na kojem polažeš to!

Ja sam obadva položio na Princessu, za 0 kn, basic ship safety je trajao 1,5 sat, a PSS ... oficir mi je samo dao certifikat i rekao "ma znaš ti to ..."
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #221 on: 28/April/2010 »
Pa da Sefe kako si napisao na brodu to polažež za 0 kn, i dobiješ taj certifikat koji vrijedi 2 godine, a to su 2 il 3 treninga po 1/1.5 sat. Al sam mislio ako imam položeno da ne moram opet ići jer mi tih prvih 10 dana puno znači da nemoram na te treninge.
Sad kad sam bio sam vec sam odslušao tih treninga al navjerojatnije cu morati to sve ispočetka kad dođem ko i svi novi!?   b00/

Dečki znam za to sto ste napisali ali samo sam mislio dal vrijedi

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #222 on: 28/April/2010 »
Pa da Sefe kako si napisao na brodu to polažež za 0 kn, i dobiješ taj certifikat koji vrijedi 2 godine, a to su 2 il 3 treninga po 1/1.5 sat. Al sam mislio ako imam položeno da ne moram opet ići jer mi tih prvih 10 dana puno znači da nemoram na te treninge.
Sad kad sam bio sam vec sam odslušao tih treninga al navjerojatnije cu morati to sve ispočetka kad dođem ko i svi novi!?   b00/

Dečki znam za to sto ste napisali ali samo sam mislio dal vrijedi
S malom iznimkom,taj certifikat ti vrijedi samo za tu kompaniju,što znači ako mjenjaš kompaniju ponovo sve ispočetka,dok ako bi položio ovo što sam naveo gore,nebi morao više na polaganje.
Ja sam to položio jer sam trebao za jednu Europsku kompaniju,(od koje sam na kraju odustao)a i recimo za Linblad me nebi uopće primili da nemam to,to su prvo pitali imam li certifikat za to,jer oni nemaju te tečajeve na svom brodu.
Ali ako ideš na ove velike cruisere nemaš potrebe to polagati,jer to košta i vremena i novaca,a tamo dobiješ za 0kn.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline lavica_mala

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #223 on: 09/May/2010 »
Puč....stvarno svaka čast na objasnjenima...posebno onom prvom i velikom !! :)

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #224 on: 12/May/2010 »
Ajde ekipo mart sta su Vas pitali na interview-u ??? Koja pitanja ??
Jos malo i opet ce interview za royal celebrity !!!   :)