Author Topic: Balkanska inferiornost  (Read 3259 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Balkanska inferiornost
« on: 09/July/2012 »
Mozda bi bilo najbolje dobiti odgovor od veterana,ljudi koji su dva ili vise ugovora na brodovima: Da li je istina da se ljudi evropskih zemalja (italija, spanija, nemacka itd.) sve vise zaposljavaju na brodovima,zbog visejezickih sposobnosti,i samim tim istiskuju nas sa ovih prostora? Da li vi veterani primecujete priliv francuza,spanaca italijana itd.? Poz svima

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Balkanska inferiornost
« Reply #1 on: 09/July/2012 »
Evo ja sam ove godine otisao radit na Disney kao konobar u restoranu i bilo je Engleza,Njemaca,Talijana  i Spanjolaca koji rade kao konobari.
Iznenadio sam se
Doduse na Carnivalu i Royalu gdje sam prije radio jedini europljani u restoranu smo bili mi balkanci i rumunji.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Balkanska inferiornost
« Reply #2 on: 09/July/2012 »
...i ostali departmanti,pored konobara?

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Balkanska inferiornost
« Reply #3 on: 09/July/2012 »
sto se tice Guest services, na CCL-u nije bilo nikoga iz zapadne Europe.
Mislim da im to nije primamljivo buduci da je npr. u Francuskoj min placa 1500eura, a mi smo imali toliku placu u dolarima... (no, sad je tecaj dolara ojacao u odnosu na euro pa se mozda pocnu prijavljivati)
Labor improbus omnia vincit.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Balkanska inferiornost
« Reply #4 on: 06/August/2012 »
to ti sve zavisi od toga kud brod plovi, na proslom ugovoru je bilo dosta nasih koji su uglavnom dobili transfere pre nego sto smo stigli u Singapur.... Na navigatoru trenutno ima dosta nasih ljudi i svake nedelje sve vise nasih dolazi... home port je Rim, sto znaci dosta italijana, automatski imamo dosta crew-a iz italije... A to da je bitan drugi jezik, naravno da jeste, posebno u ovom slucaju, jer ako znas italijanski pored engleskog, na konju si :D
Najmanje je zutih, tok crew uglavnom cine evropljani, i mislim da nije tacno da nas istiskuju druge nacije... a ima jos jedna cinjenica, koja je jbg ocigledna... Nasi ljudi silno zele otici na brod, i kukaju kako ne mogu da docekaju, a onda dodju na brod sa informacijom da ce da rade ko konji ( u pravom smislu te reci), i posle nedelju dana promene plocu... pocnu da kukaju kako oce kuci, i kako je mnogo tesko... naravno cast izuzetcima, ali vecinu cine ovi drugi... i onda uzmete za primer druge nacije, i ne vidite to toliko i ne cujete da kukaju ko nasi ljudi...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Balkanska inferiornost
« Reply #5 on: 06/August/2012 »
I ja sam se naslušao tog kukanja, valjda ljudi žele izazvati sažaljenje?
Nikad mi to nije bilo jasno. Ako ti je previše - idi u kabinu i ne izlazi dok ti ne donesu avionsku kartu. Ništa lakše.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Balkanska inferiornost
« Reply #6 on: 09/August/2012 »
I ja sam se naslušao tog kukanja, valjda ljudi žele izazvati sažaljenje?
Nikad mi to nije bilo jasno. Ako ti je previše - idi u kabinu i ne izlazi dok ti ne donesu avionsku kartu. Ništa lakše.

 Tacno tako, a najcrnje je sto se uvek vrate ...