Author Topic: Let Zagreb - Frankfurt - Washington - Majami 8.8.2012.  (Read 4331 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline melylem

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
  • Frankly, my dear, I dont give a damn!
    • View Profile
Pozdrav raja....da li ima neko od moreplovaca da leti u srijedu 8.8.2012. godine iz Zagreba u Frankfurt - Washington - Majami...možemo zajedno :D
Iskreno, znam kakav je u Frankfurtu aerodrom..fkra živa pa se nadam da ću stići za sat i dvadeset minute sletjeti i naći GATE za let  ""]] ako je neko letio ovom rutom da li može napisati iskutva? Hvala i pozdrav svima
Ship happens

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Ja sam leteo slicnom rutom, sa jednim presedanjem manje. BG- Frankfurt - Miami prosle jeseni.
Koliko vidim muci te da l' ces stici da odradis sve na vreme u Frankfurtu. Da budem iskren i mene je hvatala frkica, ali sam onda skontao u glavi da su  aerodromi jedan organizovan
sistem koji besprekorno funkcionise i da su milijarde ljudi leteli pre mene i letece.  :)

Ja sam u Frankfurt-u imao svega sat vremena razlike izmedju 2 leta, i znao sam da je to jedan od najprometnijih evropskih aerodroma.
Toliko je prosto doci do zeljenog Gate-a, da ne mozes verovati. Trebalo mi je svega 15 min da nadjem Gate od izlaska iz tunela, ako pratis
uputstva i znas da citas engleski, nema sanse da se izgubis, sve je jasno obelezeno na svakom koraku aerodroma, pa cak i ako se zbunis, budi slobodan da pitas bilo kog sluzbenika na aerodromu, uputice te gde treba.
Jedino mozes zakasniti ako avion iz Zg-a kasni, pa zbog toga ne stignes na naredni let, ali to se da resiti, zoves ljude iz kompanije zaduze za takve slucaje, i oni rese sve umesto tebe.  ;)

Gledaj samo da ne poneses "zippo" upaljac sa sobom kao neki (tj. JA), jer ce ti security oduzeti. Ja nisam hteo da se odreknem "zippa" tako lako, jer mi je to bio rodjendanski poklon, tako da sam najvise vremena izgubio na security, oko 10 min, pokusavajuci da sacuvam upaljac.  :D

Dakle, cim prodjes Frankfurt, svaki sledeci pit stop ce ti biti isti, nebitno koji aerodrom u pitanju.

Srecan put i mirno more!      :uzdravlje:
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Frankfurt je ogroman aerodrom, i najbolje da ga proucis online.
Pogotovo ako vec znas gejtove.

I meni uzese zip, neka debela crnkinja u Washingtonu, ali ipak mi je dozvolila da zadrzim kuciste, tj. izvukla je ulozak i to zadrzala, sto i nije tako lose kao gubitak cijelog upaljaca.
Svi mi biramo zippo na osnovu toga sto nam se svidi kako izgleda. Iznutra su svi jednaki.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline melylem

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
  • Frankly, my dear, I dont give a damn!
    • View Profile
Ja sam leteo slicnom rutom, sa jednim presedanjem manje.
BG- Frankfurt - Miami prosle jeseni.
Koliko vidim muci te da l' ces stici da odradis sve na vreme u Frankfurtu. Da budem iskren i mene je hvatala frkica,...    

Da Frankfurt mi je mistery :D  Realno, upravu si...pa gdje bi oni bili da se svaki dan gube ljudi po aerodromu i kasne na letove :D
Hvala ti na odgovoru, puno znači informacija iz ličnog iskustva, a nisam pušač pa tako da ne vjerujem da ću imati problema po tom pitanju...maximalan domet mi je turpija za nokte  :nokti: jedino što se dodatno nadam da ću naći nekoga da putuje u istom pravcu pa da ne putujem sama  :pilot:
hvala ti još jedanput i pozdrav iz Sarajeva!

Frankfurt je ogroman aerodrom, i najbolje da ga proucis online.
Pogotovo ako vec znas gejtove.

Šefe, tvoja ideja je super ali nemam gejtove  oT
Ship happens

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Ma ne moras da brines, aerodrom jeste oooogroman ali je bas lagan za snalazenje i imas dovoljno vremena! Jos su ti letovi vezani tako da ne moras da brines o prtljagu i ponovnom cekiranju...
Ja sam imala svega 40 min. izmedju 2 leta (Dubrovnik-Frankfurt-New York), sjecam se da sam morala vozom do drugog dijela aerodroma i trcala po onoj pokretnoj traci...  :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... jeste oooogroman ali je bas lagan za snalazenje i imas dovoljno vremena!

Is that so?  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Deathrow  :D   :banana: 

Hahahaha, Sefe, i ti zbilja na sve imas odgovor.  =""

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
ma stici ces ako sve bude ok!
prije dvije godine sam identicnom rutom isla do miamia, problem mi je nastao  washington jer su me zdrzali na carini...stoga, ako ces imati oko dva sata rupe nakon slijetanja u washington, nemoj se zavaravati da je to puno. trci da dodjes sto prije do carinika, mene su tamo zadrzali oko 45min zbog cega sam propustila let, poslije vise nisu imali drugi let za miami pa su me slali za charlotte gdje sam trebala presjesti za miami. uglavnom, na kraju ni na taj let nisam otisla jer je u charlotteu bilo nevrijeme, tako da sam noc provela na washingtonskom aerodromu (btw. imaju odlicni metro, vjerojatno ces ga morati korisititi)
sretno!
Labor improbus omnia vincit.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Frankfurt je zakon. Njemci su to dobro organizirali.
Iz osobnog iskustva, Paris (CDG) mi je najmanje drag aerodrom. Pogotovo ako ste u stisci s vremenom.
Nije nuzno lose iskustvo. Ponajvise ovisi o Terminalu/Gateu na kojeg idete, odnosno, s kojeg dolazite. Pojedini dijelovi su toliko lose oznaceni da vas znakovi salju stalno u krug, a o onim malim busevima da ne pricam. Jednom sam nasao gate (nabasao slucajno) tako sto sam se okrenuo s namjerom da se vratim odakle sam dosao i pogledam neku kartu terminala pa u jednom kutu ispod nekih stepenica ugledao mala vrata na kojima pise gate (mislim da je bio K45 na drugom terminalu). Otvorim ta vrata, kad tamo neke uske stepenice koje vode dolje, izgledaju kao da su za zaposlenike aerodroma, a ne za putnike - nikakvih znakova ili natpisa nigdje, a za pola sata mi let. Kad sam se spustio taman sam izasao van na stajaliste za one njihove shuttleove i vidio autobus s naznakom gatea. Mozda samo nikad nisam imao srece s gateom/terminalom, ali mi ni malo nije drag.

Heathrow je isto nekad malo zeznut zbog guzve ako imate ispod sat vremena izmedju letova.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager

Iz osobnog iskustva, Paris (CDG) mi je najmanje drag aerodrom. Pogotovo ako ste u stisci s vremenom.


Nisi jedini kome je pariski "Charles De Gaulle" najmanje drag aerodrom. Licno, nikad nisam bio na CDG, ali iz
iskustava barem 7, 8 kolega koji "lete" 5 godina i vise, najmanje su zadovoljni pomenutim aerodromom. Bas
kao sto si i ti rekao, putokazi do terminala i Gate-ova su veoma zbunjujuci, osoblje ne tako ljubazno, nedostak
komunikacije na engleskom jeziku etc.

Naravoucenije: Ljudi, cuvajte se CDG-a, i budite fokusirani maksimalno, ako se nadjete na istom.   ;)
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...