Author Topic: Crew card u Srbiji, koje su mi druge mogucnosti?  (Read 2955 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline velikateglameda

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Znam da crew card ne radi u Srbiji pa bih voleo da znam koje su mi druge mogucnosti?

1. Imam Devizni racun u Intesa Banci (dolarski) , da li mogu da prebacim sa Crew carda na taj devizni racun?

(Bio sam u banci i oni tamo nemaju pojma, svadjao sam se sa "strucnim licem" koje mi je tvrdilo da tako nesto ne postoji, da bi posle nazvala nekog i taj neko joj je rekao da to moze i postoji, ali da to ne radi kod nas)

2. Mogu da zapalim za hrvatsku ili madjarsku da podignem pare sa bankomata, samo ne znam kolika je provizija i koliko mogu da podignem para odjednom?

3. ???????

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Sa OceanPay kartice najnormalnije sam slao sebi pare na devizni u Intezi. A da su glupi, glupi su za sve novce. Šta god ti tamo napisao "savings" i lepo piše da sam sebi šalješ... jok, moraš neke izjave da potpisuješ, i pitaju te "da li će biti još ovih transakcija"... pa naravno da hoće! Tebi od banke treba samo uputstvo za uplatu na tvoj devizni račun. To je jedan A4 papir. Meni je OceanPay uzimao $10 po transakciji, što je ok. Koliko pošaljem, toliko sam i dobio, nikakve konverzije nije bilo.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
moraš neke izjave da potpisuješ, i pitaju te "da li će biti još ovih transakcija"

Banka je po Zakonu o deviznom poslovanju u obavezi da traži izjavu o osnovu deviznog priliva iz inostranstva. To je samo formalnost i upravo pitanje "Da li se i ubuduće očekuju prilivi po istom osnovu" oslobađa i tebe i banku bilo kakvih daljih pitanja kod narednih transakcija. :deda:

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Za neke ranije uplate iz inostranstva me ništa nisu pitali. Zato me je to malo zateklo. Ali ok, odradiš  to, sačekaš nekoliko dana i eto novaca na računu.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Za neke ranije uplate iz inostranstva me ništa nisu pitali. Zato me je to malo zateklo. Ali ok, odradiš  to, sačekaš nekoliko dana i eto novaca na računu.


Sve zavisi.. Mene nisu pitali nista kada sam slao sam sebi sa AUS racuna na SRB, al kad mi je legla plata od Princessa na racun, morao sam potpisati izjavu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Meni su isto dali da potpisem izjavu. Poslo sam direktno preko oceanpaya na racun u inteza banci. Prvo morate da otvorite racun devizni , koji ce imati prilive u usd dolarima, morate to napomenuti. Moje su pare bile tri meseca u nekom medju prostoru zbog gluposti. Sto se tice koliko mozes da podignes  to ti je 2500 hiljade dolara dnevno. Ja sam podigao u Njemackoj 1500n eura i provizija je bila 50 dolara.  mislim da se vise isplati slati sa racuna na racun. Inace mozes karticu koristiti isto i kod nas kad god hoces.Mislim da postoji nacin slanje plate direktno i na racun kod nas