Author Topic: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?  (Read 4783 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« on: 26/September/2011 »
Trebala bih da podjem na jedan od Celebrity brodova kao asst waitress. Zanima me da li usluga u dinning room-u unapred placena, pa vam je shodno tome, i plata zagarantovana. Ako nije, koliko mogu da zarade asst waiteri mesecno? Takodje sam cula da Celebrity generalno vise trazi devojke i zene u dinnig-u. Da li neko zna razlog tome?

Offline nina30

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #1 on: 27/September/2011 »
Daj mi molim te napisi jel vec dugo cekas poziv? Koliko ti je proslo od intervju-a? Naime, i ja idem kao asst waitress...

Offline gospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #2 on: 27/September/2011 »
Tek treba da prodjem intervju za RCCL. Posto u vlasnistvu RCInternational ima 5 kompanija(Royal,Celebrity,Azamara, Pullmantur i Croisieres de France), rekli su mi da muskarce vise salju na Royal a zene vise na Celebrity, pa me zanima zbog cega....a sto se cekanja posle intervjua tice, Kouzon obecava da ko prodje intervju, ide veoma brzo,u roku od mesec dana...jer im uvek treba mnogo asst waitera...

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #3 on: 29/September/2011 »
Trebala bih da podjem na jedan od Celebrity brodova kao asst waitress. Zanima me da li usluga u dinning room-u unapred placena, pa vam je shodno tome, i plata zagarantovana. Ako nije, koliko mogu da zarade asst waiteri mesecno? Takodje sam cula da Celebrity generalno vise trazi devojke i zene u dinnig-u. Da li neko zna razlog tome?


Nema prepaida. U dining roomu gosti placaju na kraju kruza i daju tipsove konobarima i assistentima. No, naravno nisu obavezni to uciniti, tako da nikad ne znas tko ti moze " smjestiti " decline - tj. da ti ne plati. Prepaid su samo gosti u select diningu i tko tamo radi ima zagarantirane pare i ne mora trtariti da ce mu netko " povuci " lovu. U selectu u pravilu rade iskusni konobari i assistenti, no nije pravilo...ako se pokazes kao dobar radnik, i budes ok s managerom koji je in charge za select, mozda zavrsis tamo ( moj slucaj na 1. ugovoru ). Ali ces se polomiti tamo ko zivotinja, usluga mora biti profesionalna i brrrrrza jer se gosti brzo izmjenjuju. Osim select dininga, pare imas zagarantirane i u speciality restoranima, tamo imas cover charge po osobi koji je razlicit ovisno o kojem tipu restorana je rijec. Tip se dijeli na cijeli tim. Nikad cula da Celebrity vise trazi zene nego muskarce !!!!! Opcenito je zena na brodu manje, a pogotovo u restoran departmentu jer je posao izuzetno naporan. Eto..i sretno ti bilo.

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #4 on: 07/October/2011 »
Ovo ti nije istina da više traže žene u dining roomu.Što se tiče Constellationa tamo je bilo 1% cura i to su bile sve iz Rusije i Kazashtan, ovo je točno za select dining,ali to ti isto lutrija,možeš više zaradit u u dining roomu. Ono što sam vidio iz iskustva najbolje je za cure da rade u Toscanu, ne moraš nosit po 10-15kg trey-eve,i mirniji ti je život za razliku od đungle(dinning room).
 Što se tiče Eclipsa koji ide iz Sauthamptona kad je u Europi,ali to ti je sad gotovo, tamo cijeli dinning room ima prepaid,jer vozi škrte Engleze, i to je jedini brod od Celebrity-a koji ima prepaid,ako ceš bit na Solstice cllas-i,bježi iz dinning rooma,samo pikiraj Speciality restorane, život če ti bit bajka,ako te još kaj zanima pitaj.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #5 on: 07/October/2011 »
Ovo ti nije istina da više traže žene u dining roomu.Što se tiče Constellationa tamo je bilo 1% cura i to su bile sve iz Rusije i Kazashtan, ovo je točno za select dining,ali to ti isto lutrija,možeš više zaradit u u dining roomu. Ono što sam vidio iz iskustva najbolje je za cure da rade u Toscanu, ne moraš nosit po 10-15kg trey-eve,i mirniji ti je život za razliku od đungle(dinning room).
 Što se tiče Eclipsa koji ide iz Sauthamptona kad je u Europi,ali to ti je sad gotovo, tamo cijeli dinning room ima prepaid,jer vozi škrte Engleze, i to je jedini brod od Celebrity-a koji ima prepaid,ako ceš bit na Solstice cllas-i,bježi iz dinning rooma,samo pikiraj Speciality restorane, život če ti bit bajka,ako te još kaj zanima pitaj.

A bas da ce joj biti bajka u Toscanu i nece, pogotovo na Solsticu. Toscan se pokvario sto se tice broja gostiju i para. I za konobare i za assistente. Sad su u Europi do 11. mjeseca i muku muce da dovuku goste u restoran. Tako da i nije neka para. Jedino sto je za zensko dobro da radi tamo zbog manjeg fizickog napora, ostalo je sve isto s****, samo drugo pakovanje. Za sad sto se Solstica tice je jos uvijek najbolje u selectu ( ako gledamo zaradu ).

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #6 on: 08/October/2011 »
Ajd to je jedina razlika da u Europi u toscanu i nije neka lova,ali sad kad dodju u ameriku,ubit će se od para, a da ne pričam o tome da nema dizanja u 5 ujutro za doručak, ma ne usporedivo je lakše u tuscanu. Što se tiče još jednog restorana(Cuisine) i tamo je lova odlična. Select dining je sigurna lova ali se razbiš za tu lovu ko beba zvečku!!! oT oT oT

Offline mihicaus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #7 on: 18/October/2011 »
hey!
idem i ja iz barcelone ko ass waiter na celebrity cruise...je iso neko tako?! naci u europi nista love?hmm kao ukrcaj mi 16.11!
nina 30 si ti bila na intw 22.9?!ona koja mi nudila kosulju?;)

Offline nina30

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #8 on: 18/October/2011 »
@ mihicaus.. ja sam bila na intervju-u sredinom 8 mj. tako da se definitivno ne znamo  :nono: preko koje agencije si isla ako nije tajna? vidim da kreces prije mene, i jos se ukrcavas u europi...u svakom slucaju, imas srece  :banana:

Offline mihicaus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Prepaid dining-uveden ili ne na Celebrity-ju?
« Reply #9 on: 19/October/2011 »
@nina  aaa sam misla da si ta nina sorry;)  preko uspinjace,,,