Posao u Inozemstvu > Posao i život u inozemstvu

Kako do posla u zemljama Zapadne Europe sa neEU pasosima?

(1/3) > >>

svašta:
Hajde da ovdje napravimo popis stranica I stavljamo pojedinacne oglase na kojima se moze naci posao u inostranstvu za ljude koji nisu iz EU.

Ja sam novi u ovome I uglavnom listam jooble.org u zadnje vrijeme, ali slabo ima ista za ove pasose retardiranih zemalja. 99.9% traze EU papire, normala...

Ovo sam otvorio cisto da ne odgovaram na stare teme iz 2015.

U biti, ja sam napisao Zapadna Europa, ali moze I istocna I Skandinavija, Australija, Novi Zeland, Kanada, naftna platforma, branje pamuka... samo me Bosna ne zanima nikako

pspman:
Jedan od legalnih ali malo duzih nacina da dobijes "EU papire" je da otvoris firmu u Slovackoj. Dobijas Pobyt koji vazi u celoj EU,odsnosno mozes da zivis i da putujes po EU,ali moras samo da radis u SLovackoj legalno,jer je to radno-boravisna viza... Normalno placas socijalno,zdravstveno tamo i imas EU medicinsku karticu (zdravstvenu). Postoji caka da sa tom karticom odes da radis  i u druge zemlje EU,ali onda kao pises "ugovor" izmedju tebe (tvoje firme) i tog tamo poslodavca gde te kao on angazuje kod njega itd... da bi to bilo legalno :)

vedranB:
Ako nekog zanima posao konobara u Kataru. Placena karta do tamo, smestaj i klopa takodje obezbedjeni a plata je oko 570€ neka kontaktira Safe Cruise agenciju. Vidim da su to izbacili na Insta.

Jere:
Je l' neko radio u Kataru, ako ima baksisa, deluje primamljivo...

duledule:
Moram se ukljuciti u ovo,meni je odvratno sto dosta agencija iz Srbije koriste situaciju i busaju se da cemo raditi za jos manje para. 570e je jezivo ako je to ponuda.U tim zemljama je i 3000 e malo . Pogotovo jer si daleko od svega, pa zar nije bolja solucija Hrvatsko primorje za platu od 800-1000 e sa istim smestajem i klopom. Dok se prodje 2-3 kruga razgovora odes u isto vreme kad pocinje sezona.
Mislim da bi trebalo maksimalno ignorisati takve ponude, dovoljno nas i ovde izrabljavaju. :deda:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version