Author Topic: Najvece bube na svetu  (Read 9148 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Najvece bube na svetu
« on: 26/March/2011 »
Evo samo par insekata sa kojima se mozete susresti na raznim lokacijama, neka mesta odavde ce te sigurno posetiti.



Pogledaj u punoj velicini

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #1 on: 26/March/2011 »
Definitivno veceras nema spavanja :hehe:  pobunjeni  :tuctuc:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #2 on: 27/March/2011 »
Dobre bube,mogu se pohovati i prziti na rostilju  :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #3 on: 27/March/2011 »
Neka radije cu gladovati  ??? Pa jel moguce da su ovolike?uzas :hehe: :hehe: :hehe:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

peanutz

  • Guest
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #4 on: 27/March/2011 »
Kapiram da se ova Orao tarantula hrani kravama.

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #5 on: 27/March/2011 »
Nisi mnogo daleko od istine, npr ovaj Camel Spider gde vojnici u iraku drze dva ogromna primerka, uglavnom se hrani pticama zmijama i manjim sisarima, ali je zabelezeno da su ubijali krave i konje. Uglavnom ne napadaju ljude ali kada to cine gotovo nemoguce im je pobeci, jer dostizu brinu od skoro 20 kph i ispustaju zvuk koji podseca na vrisak.

Uglavnom nesto cemu ne zelite da se nadjete na putu.

izvor: http://www.buckstix.com/camelspider.htm

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #6 on: 27/March/2011 »
Znaci ja sa svojih 49kg bi im dosla kao predjelo...auu :hehe: a gde se,ne daj Boze,mozemo sresti s ovim divnim stvorenjima? :moli: :haha:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #7 on: 27/March/2011 »
Pa ti mu dodjes kao neka manja kamila, mislim da ne bi imao veci problem, ali srecom njihov otrov nije toliko opasan po coveka, izaziva samo strasnu infekciju i truljenje mesa, ali se uz jake antibiotike to lako resava. A siguran sam da kada bi se jeli da bi bili izvor pun proteina, da ih Bear_Grylls vidi sigurno bi zavrsili na vatri.

U medjuvremenu negde u jugoistocnoj aziji uveliko se priprema lokalni specijalitet, kuvani pacovi

prvo lepo ocistiti i oprati, poredjati jedan na drugog na plasticnu posudu


zatim sve lepo iseckati na vece komade


dodati malo zacina i peci na tihoj vatri, prijatno :)

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #8 on: 27/March/2011 »
Izaziva samo toliko? :waiting: Za njega je suvisno polemisati,pricamo o nama obicnim smrtnicima :rofl: Ja definitivno necu imati ni apetita ni sna posle ove tvoje teme u skorijem vremenskom intervalu :haha: Jel si ti imao neki bliski susret sa onim bubicama? :pop:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #9 on: 27/March/2011 »
Jbg zivot na brodu te uci da moras biti otvoren za nove stvari, pa tako ako si u mogucnosti nesto neobico da probas sto da ne. Mada trebas da imas jak stomak. Trebas podvuci neku crtu, meni su Hong Kongu nudli napitak od kobrinog otrova (dobar afrodizijak), ali ja nisam bio bas toliko otvoren, pa sam preskocio. A sto se tice buba, kada smo radili Amazon kruz, pa je brod preko noci ostajao u sred amazona, a jaka svetla sa open decka privlace raznorazne insekte. Doduse nisu bili veliki kao ovi sa slike, ali bilo ih je na hiljade, ceo deck je bio crn. Pa su zatvarali open deckove nije se moglo izlaziti nocu. Mada na brodu neces imati dodira sa bilo kakvim insektima jer su pest free, i jako se vodi racuna o tome.

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #10 on: 27/March/2011 »
E ovo je vec ohrabrujuce,osim situacije na open decku :hehe: naravno,slazem se sa tobom,i to je stvar licnog izbora. ::yes:: Ali imam takvu odbojnost prema bubama da je to strasno...bas ih se bojim  :nono: ali da se i to prevazici  ??? valjda...  a po egzoticnim ostrvima koja se najcesce obilaze brodom,ima li ih tamo? :hmm:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #11 on: 27/March/2011 »
Tesko je zamisliti ali oko 95% svih zivotinjskih vrsti cine insekti. Susresces se sigurno negde makar to bili i mravi. Ali ako ne ides na exkurzije po nekim kisnim sumama i sl. neces ih primecivati. Tako da se opusti sledecih 6 meseci na brodu zaboravices totalno na njih.

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #12 on: 27/March/2011 »
Ma sve dok nisu veci od par centimetara,prezivecu :rofl: A uostalom ko ce jos gledati ova gadna stvorenja pored prelepe plaze i mora  :-))))' relax,take it easy  :party:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #13 on: 27/March/2011 »
Bravo to je sustina

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Najvece bube na svetu
« Reply #14 on: 28/March/2011 »
Mene je u Nassau, na open decku, zviznula neka vrsta osice, jao majko al je svrbelo, ali sva sretja te u kabini uvek bio neki jack, da zalije rane!!! hehehehehe