Author Topic: Kako se rastati od trenutnog poslodavca prije odlaska na brod?  (Read 6659 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile

Bezveze mi je da se zaposlim, a onda samo da kazem cao, ja odoh!
Da li da kazem poslodavcu da hocu posao na odredjemo vreme?
Da se razumemo, ja radim na dobroj poziciji i sa dobrom lovom, sad prelazim s posla na posao i mislim se o radu na brodu
Sefe,imas savet? Bilo ko drugi?
pozzzz :nokti:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
snjeguljicice, nitko ne moze znati so je najbolje za tebe osim tebe same, ja nisam vjerovao da postoji lagana tranzicija, pa sam dao otkaz i onda dugo dugo cekao na posao na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nata1906

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
ja nisam nikome na poslu govorila da idem ili da cekam papire.kada su me zvali da su papiri stigli otisla kod sefa i dala otkaz,a bila sam u stalnom radnom odnosu 2.5 god u toj firmi

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Ubacit ću se ja sa svojim iskustvom na zadanu temu... radim već 4 godine u jednoj firmi, prošao sam interview za brod u 7 mjesecu, a kako izgleda ukrcaj će mi biti tek u 12 mjesecu (iskreno se nadam iako mi je rečeno da me mogu pozvati bilo kad i onda u roku od tjedan dana moram biti na brodu). Što sam napravio? Rekao sam svome nadređenome i direktoru firme. U dobrom sam odnosu sa njima, pa sam nakon "sastanka" o mom odlasku dobio "uvijek se možeš ovamo vratiti". Znam da ovisi o rukovodećim ljudima u firmi i tvom odnosu sa njima. Ali kako trebam pare za otići na brod, moram i dalje raditi. A kako su oni uvijek bili korektni prema meni, moram i ja biti prema njima. Zato sam im i nagovijestio svoj odlazak, jer doći do njih i kazati im da me sutra više nema na poslu, po meni djeluje sebično i neodgovorno (IMHO naravno). Eto, moja situacija je takva.

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
upravo o tome pricam.neozbiljno bi bilo,i neprofesionalno,reci mene sutra nema.i da radim na kiosku ili sugavom butiku,opet ne bih tako. A raditi se mora :uzdravlje:,ako nista drugo,cisto da ti ne bude dosadno kuci :haha:
Kao sto rekoh,uskoro bih trebala da predjem u drugu firmu da radim:da li i kako da kazem za odlazak na brod?Znaci,to nije dugogodisnja pozicija u firmi,vec sam nova. Mislim definitivno ovako:kad presecem i odlucim da idem na brod,ne treba ni prihvatati nov i dobar posao kuci :nono: ILI ba bude posao na odredjeno,taman koliko ti treba da krenes.Ali,onda nema posle povratka u tu istu firmu. Bar ja nikad ne bih primila natrag nekog ko bi se tako ponasao prema meni i mojoj firmi.
Kao sto vidite,vrrrlo sam neodlucna :(

Offline nata1906

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
kod mene je situacija u firmi bila drugacija..da sam rekla verovatno bih dobila otkaz ili bi me prebacili na neko nize radno mesto sa manjom platom,a meni su pare trebale..tako da mislim da sve zavisi kakvi su pretpostavljeni u firmi

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
kod mene je situacija u firmi bila drugacija..da sam rekla verovatno bih dobila otkaz ili bi me prebacili na neko nize radno mesto sa manjom platom,a meni su pare trebale..tako da mislim da sve zavisi kakvi su pretpostavljeni u firmi

definitivno... slažem se.

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Ja sam skoro dve godine u stalnom radnom odnosu a za odlazak znam odavno,interviju sam prosao u martu ali sam cutao,radio i ziveo od tih para... Rekao sam im pre neki dan tj. tri nedelje pre odlaska i mislim da je to dovoljno,da sam rekao u martu situacija na poslu bi bila PUUUNO drugacija,svaka slucajna greska bi bila tumacena kao nemar itd... To je tvoja stvar i treba da radis i napredujes kao da nema govora o brodu...