Author Topic: Nakon 6 godina u Guest Services na Carnivalu i na Royalu:  (Read 3318 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SGSS

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Evo jos da dodam nakon 6 godina u Guest Services na Carnivalu i na Royalu:

Definitivno je bolje na Carnivalu. Krenuvsi od same strukture i podele posla do "zbrinjavanja gostiju". Na Carnivalu se moze ciniti teze jer je demografija gostiju takva da su puno zahtevniji pogotovo ako ste na manjem brodu i kracim krstarenjima. Jeftini crnci, latinski sljam i pokoji belac moze se ciniti nesnosnim iz dana u dan pogotovo ako vam je embarkation svaka 3 ili 4 dana i non stop idete na Bahame ili u Kozumel. Ali nacin na koji se mozete odnositi sa zalbama i svakodnevnim  "gnjavljenjem" gostiju je puno efikasniji nego na Royalu.
Na Royalu prvo nemaju ni posten ofis za Guest Services. Nikada nisam vidjala tako velike brodove a tako skucene prostore iza. U njemu cete imati 3-4 kompjutera od kojih ni jedan nikada nece biti slobodan. Na Front Desku je sve pokidano, da ne govorim i kompjuterskim programima od pre Marije Terezije i nacina na koji se naplacuju razne transakcije i obavljaju racuni itd. Sto se tice IT aspekta Royal je 100 godina iza Carnivala. A tek strukture Guest Services?! Postoje neki Guest Admin Officers i Departure Officers cija pozicija uopste nije definisana. Imaju pola stripe vise od drugih i misle da su sefovi i Bogom dani talenat, ali kad dodje vreme da rade desk hours, onda trce kod AFDM i FDM-a i cine sve samo da bi izbegli bilo kakvu obavezu.
Sto se tice "stroge discipline" nekako mislim da je i Royal u pravu jer ne moze na brodu bas svako raditi ko sta hoce. Jos jedna razlika je sto ceo Hotel podeljen na vise odeljenja nego na Carnivalu pa tako imate i department heads koji imaju 4 stripa kao kapetan itd. Hrana je ubedljivo bolja na Carnivalu iako dok radeci to na Carnivalu je to izgledalo nemoguce.
A GSM-ovi na Royalu nisu ni do kolena ovima na Carivalu sto se tice znanju o svakodnevnoj hotelskoj operaciji na brodu.... I tako je to!

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Sasvim tacno, Sefe! GS Manager moze apsolutno da upropasti atmosferu i da celu kancelariju drzi na ivici zivaca, samim svojim postojanjem :)
Ja sam imala takvog sefa, Indijac, uzas, niko se ni sa kim nije slagao. Posle nam dosla neka Amerikanka, kao da nas je sve sunce ogrejalo!
Radis sve isto, ali lakse se dise i ljudi saradjuju medjusobno. Isto tako, nije bas da je na Carnivalu krace radno vreme, kod nas niko nije radio manje od 12 sati skoro svakog dana, mada se to naravno nigde ne broji. Jeste nam skoro svima bio prvi ugovor, ali uvek ti nadju nesto da radis :)
Eto, i izvinjavam se ako sam skrenula sa teme o Royalu, necu vise :)

kladim se da se indijac zvao Av...
ča je  život vengo fantažija

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Departure Officer je najvjerovatnije pozicija koja odgovara Clearance Officeru kod mene. Bavi se ukrcajem/iskrcajem gostiju u smislu viza, papira, manifesta, ...

Guest Admin Officer bi mogao biti moj GS Systems Coordinator. Pomaze gostima i GS timu oko svega... narudzbe uredskih potrepstina, osnovne IT stvari, kontaktira MTN u slucaju problema s naplatom, ... takve stvari.

Ne znam sto je cudno da Department Heads imaju 4 stripea... Chief Engineer, Staff Captain, Hotel Director, Cruise Director - svi imaju 4 stripea. Chief Engineer i Staff Captain - profesionalni pomorci, odgovorni za brod. Hotel Director i Cruise Director - profesionalni konobari, spremacice i glumci - odgovorni za smjestaj i zabavu gostiju. Razlika u placi - min. 500%.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ne znam sto je cudno da Department Heads imaju 4 stripea... Chief Engineer, Staff Captain, Hotel Director, Cruise Director - svi imaju 4 stripea. Chief Engineer i Staff Captain - profesionalni pomorci, odgovorni za brod. Hotel Director i Cruise Director - profesionalni konobari, spremacice i glumci - odgovorni za smjestaj i zabavu gostiju. Razlika u placi - min. 500%.


verovao ili ne, nije bas toliko drasticna razlika... kod mene na brodu je tacno duplo... Staf Kapetan ima 11000US$ a Hotel Direktor 5300AU$...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced