Author Topic: Za Royalu kao assistant waiter, potrebno poznavati jos jedan svjetski jezik?  (Read 2077 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Captain Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pozdrav, zanima me da li je stvarno uz Engleski potrebno poznavati jos jedan svjetski jezik da bi se zaposlio na Royalu kao assistant waiter ?

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Jezici
« Reply #1 on: 13/March/2013 »
Par ljudi koji su bili mi je reklo da ne treba. Laz cula laz rekla. Nisam provjeravala osobno.
audaces fortuna iuvat

Offline sivivuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Da se prodje intervju potrebno je da imas osnovno poznavanje nekog drugog svetskog jezika poput spanskog, italijanskog, francuskog, nemackog i sl...e sad to znanje treba da bude dosta osnovno...ja sam recimo u srednjoj radio nemacki a od tada je proslo 10 godina i pre intervju sam mesec dana sedeo i ucio i prosao sam testiranje drugog jezika. Testiranje drugog jezika se u kouzonu (za ostale ne znam) radi preko skajpa mene je devojka pitala da se predstavim i kazem odakle sam i nesto o sebi, da joj kazem gde i u kakvim sam restoranima radio da kazem koliko su veliki bili, da kazem dva jela sa menija i da joj objasnim zasto zelim na brod. Na samom intevju za posao me je regruter na engleskom pitao da li sam fluent u nemackim i gde sam ga ucio. Ja mu na engleskom odgovorio da nisam da imam samo pocetni nivo i to je bilo to o drugom jeziku. To je moje iskustvo, neki drugi ljudi mogu jos da ti pomognu sa svojim iskustvom.
"Master of lies"

Offline Captain Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Ok hvala vam onda mi ne preostaje nista drugo nego da zagrijem stolicu koji mjesec i naucim bar osnovno od nekog drugog jezika :D