Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 230224 times)

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #645 on: 03/October/2020 »
Tramp ce ozdraviti, pustice se prica da je virus obicna upala pluca, svest ce omeksati i svima dobro. Ne mora sve biti tako negativno, sticem utisak da neki ovde vole da sire paniku.

Već je navodno primio dva lijeka koja običnim smrtnicima nisu dostupna, tako da to gore po meni ne drži vodu.

Čak i da ozdravi bez ikakvih posljedica, a to mu od srca želim, ostaju činjenice da je primio te lijekove i da je prevežen u vojnu bolnicu, i to poprilično spektakularno i idealno za širenje panike. Stvarno se čudim sa izborom prijevoznog sredstva.

Po meni, ovo je veliki uteg za ukidanje CDC zabrane jer je ovo najcrniji mogući scenarij gdje se pokazalo kako se virus lako prenosi, pa jbte zarazio se najčuvaniji čovjek na svijetu i njegovi suradnici.

Po meni ovo je čavao na lijes za ukidanje CDC zabrane u 2020., ako je ikad i bilo upitno.

See u in 2021.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk

Offline vedranB

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruises
  • Recruitment Agency: Safe cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #646 on: 03/October/2020 »
Moje misljenje, a ne mora da bude tacno, jeste da je sve ovo na neki nacin deo kampanje. Tramp ce za par dana izaci ziv zdrav pred medije i izjavice kako je pobedio virus i da nije tako strasno a sve u pokusaju da se smanji panika a i sama prica o virusu da se smanji jer njemu odgovara da se sto manje prica o virusu a sto vise o ekonomiji i zbog toga sam optimista i po pitanju kruz industrije... Opet ponavljam to je samo moje misljenje i ako se desi sve suprotno od ovoga sto sam napisao, nije neocekivano i nemoguce.
Na kraju vazno je biti pozitivan tako da ajde malo da verujemo da ce brzo sve da se normalizuje... ;)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #647 on: 03/October/2020 »
istog sam misljenja ko i par prethodnika... .Sve je ovo stvar marketinga i kampanje... Tako je i Putin uradio pre nekoliko meseci,kao povukao se na par dana i cao,nikom nista... Interesantno je da cim je Trump rekao da je "pozitivan" stanje na Njurojskoj berzi je palo i to drasticno,kao i dolar...  Sto u prevodu znaci (bar tako kazu): cim se on "oporavi" eto skoka dolara  i vrednosti akcija.

Sve u svemu, kad izadje raskrinkace on ovu bandu i bice svasta :D a toga se ovi drugi i plase....  :smack:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #648 on: 03/October/2020 »
Sve je ovo stvar marketinga i kampanje...
Slažem se.
Po meni, dokaz je taj helikopterski prijevoz i uzimanje eksperimentalnih lijekova, i to sve javnosti predano na pladnju.
Predsjednik Trump je možda i najčuvarnija osoba na planeti, sve stroga tajna, a u javnost se iznosi koju bolest ima, koje lijekove uzima, gdje piški a gdje kaki u prijevodu. Mislim da on nema nikakvu infekciju, to je priča za malu djecu.
Sa time samo žele iscenirati ozbiljnost situacije, kao Trump se boji za život, ima laganu temperaturu, kašlje, itd., samo da javnost ne počne sumnjati imali li on uopće koronu ili ne.
Možda ima i dionice tih lijekova koje uzima, od kojih će na kraju čudotvorno ozdravit.
Možda i izgubi izbore, ali profit od prodaje lijekova neće sigurno.
Ako oprdekne onda sam u krivu  :giggle:

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #649 on: 03/October/2020 »
A cekaj malo, kad ja to isto kazem onda nisam u pravu? Pa zar i na forumu ne moze da bude sloge ni u cemu, majku mu..

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #650 on: 03/October/2020 »
A cekaj malo, kad ja to isto kazem onda nisam u pravu? Pa zar i na forumu ne moze da bude sloge ni u cemu, majku mu..
Na ovu temu sve što mi pišemo je čisto lupetanje, iznosimo neka svoja mišljenja, i to je u redu.
Mišljenje je kao guzica, svatko ga ima, i svačije treba poštovat, barem ovdje dok smo na forumu donekle anonimni.
U ono što ja trenutno mislim o situaciji sam i napisao, a mišljenje mogu promijeniti za pola sata, tako da do večeras mogu imati mišljenje da je sve ovo teroristički napad na Trumpa i njegovu administraciju.
Ima tu dosta nepoznanica i nelogičnosti, možda vrijeme pokaže tko je bio u pravu a tko ne.
Kasni najavljena presica liječničkog tima, možda je stari već oprdeknuo od ovih čudotvornih lijekova pa nas sve skupa demantira.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #651 on: 03/October/2020 »
Evo malo vesti i u domaćim mainstream medijima:
https://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/511/zanimljivosti/4099517/kruzeri-brodovi-groblje-otpad-pandemija-koronavirus.html

(nema tu ništa što mi sa foruma već ne znamo, ali eto i običan narod da čuje/vidi šta se dešava)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #652 on: 03/October/2020 »
Jedan dan su vredni stotine miliona dolara, sutradan su staro zeljezo, pa zar nema nicega u sredini?
Zasto ih ne odvezu svaka kompanija na svoj privatni otok, pa nek plutaju tamo i cekaju bolja vremena, nisu od drveta pa da ce istrunut u par mjeseci. Sta od odrzavanja najvise kosta? Boja? Nek ih premazu necim jeftinim, katranom, masinskim uljem jbte ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #653 on: 03/October/2020 »
Za CCL brodove mogu da odgovorim - oni su i pre pandemije bili predviđeni za rashod. To su stari brodovi koji ne ispunjavaju mnoge moderne kriterijume.

Na primer, još na redovnim brodskim treninzima prethodnih par ugovora su nam govorili da ti brodovi neće dobiti "ADA" (Americans with Disabilities) unapređenja (za podršku invalidima), jer će biti izbačeni iz upotrebe. Po nekom sporazumu između Carnival-a i američke države, ti brodovi bi (ako se dobro sećam) do 2022. godine morali biti unapređeni ili izbačeni iz upotrebe... a kako je kompanija već odlučila da ih ne unapređuje, onda je jasno koja ih je sudbina čekala.

Naravno, ne bi se to desilo ove godine, ali pandemija je ubrzala taj proces. Ipak, ne radi se (samo) o troškovima održavanja, nego će i povratak u redovan posao ići sporo, postepeno... i kad sve zabrane budu ukinute, to ne znači da će kao pritiskom na dugme svi brodovi zaploviti - ići će se u fazama. Što znači da će određen broj brodova još dugo da bude na čekanju. I onda - tih nekoliko koji su do 2022. godine trebali "ići" bi više potrošili nego što bi imali vremena da zarade... i razumno je da su već sada poslati u staro gvožđe umesto za 2 godine.


Ah... evo našao sam taj sporazum:
https://www.ada.gov/carnival/carnival_sa.html

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #654 on: 04/October/2020 »
Imaš sekcije na ovu temu. Ne kontam čemu upadanje na nešto sasvim drugo? Sam sebi otežavaš dobijanje odgovora.
Ko drugome jamu kopa, njemu ce upasti
Kazu mudri ljudi da,  ako se zelis uciniti boljim nego si, makar ne kazi nista...ovako kazes previse a nista, a nebitno...tako da...

Selam iz velikog MONTENEGRA...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #655 on: 04/October/2020 »
Ja kruzere nikada ne bih u staro zeljezo. Dapace, vise sam volio plovit na starim kruzerima nego novim.
E sad, ako je cijena zeljeza dobra, onda razumijem zasto bi ih rezali. Da prezive iducih nekoliko godina. Zapravo, ako se situacija sa virusom ne popravi, mislim da ce industrija prezivljavati prodajom kruzera u zeljezo ... dok jednog dana ne uvide da nemaju sa cime napraviti restart. Kakvo crnilo, strasno. Lijepo je nadati se povratku, ali trend ima silaznu putanju vec 6-7 mjeseci, ljudi trazite posao na kopnu. Proslo je vrijeme plivanja sa dupinima i razama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #656 on: 04/October/2020 »
Kazu mudri ljudi da,  ako se zelis uciniti boljim nego si, makar ne kazi nista...ovako kazes previse a nista, a nebitno...tako da...

Selam iz velikog MONTENEGRA...

Ne zelim se ja tebi ucinit nikakvim buraz. Najiskrenije, nije mi bitno nesto kakav ti se cinim. Nemoj da te sve vrijedja. Vidis da je ovo samo jedna bezvezna glupost koju sam ja onako usput napiso. Sjetio se I reko (ko neki tourette's u pisanoj formi)

Pozdrav iz KS I manje pametovanja i citata "mudrih ljudi". Opusti se loma brate I trazi poso na kopnu

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #657 on: 04/October/2020 »
Ni na recnom nije nista bolje ja Sam za septembra 20 Dana bez gostiju dobio Samo 400 evra plate

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #658 on: 04/October/2020 »
Ni na recnom nije nista bolje ja Sam za septembra 20 Dana bez gostiju dobio Samo 400 evra plate
Kako izgleda radni dan bez gostiju ?
Da li vas smaraju kakvim glupostima ili je opušteno ?

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #659 on: 04/October/2020 »
Ne zelim se ja tebi ucinit nikakvim buraz. Najiskrenije, nije mi bitno nesto kakav ti se cinim. Nemoj da te sve vrijedja. Vidis da je ovo samo jedna bezvezna glupost koju sam ja onako usput napiso. Sjetio se I reko (ko neki tourette's u pisanoj formi)

Pozdrav iz KS I manje pametovanja i citata "mudrih ljudi". Opusti se loma brate I trazi poso na kopnu
Ovaj "buraz"  ima rabotu na kopnu, ne znam.cemu briga.
Isto tako se ovaj"buraz" bavi ozbiljnom rabotom i bio bi luksuz da me nerviraju nedobronamjerne pojave.....
Kao sto sto "buraz" citira samog sebe i ne koristi ulicni zargon..

U zivotu sam dama, neces mi zamjeriti....takvi se rodimo valjda i nit bolji nit gori...