Author Topic: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...  (Read 131206 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #180 on: 06/April/2010 »
ja u petak krećem...7:40 za Frankfurt te u 13:15 za New york

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #181 on: 06/April/2010 »
 :yahoo:   Baš mi je drago zbog vas ljudi,vidimo se i čujemo se negdje u svijetu,nadam se.   :plovim:   :run:
Mirno more želim svima koji znaju kad plove, a onima što čekaju želim što brži ukrcaj.
I po ko zna koji put hvala Šefu i svim veteranima na pomoći i podršci!

p.s.  Sjeti se Puč našeg rzgovora par dana prije intervjua,a pogledaj sad!   ::yes::

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #182 on: 07/April/2010 »
Cestitam Puc a i ostali. )))

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #183 on: 07/April/2010 »
Pozdrav svima ovo mi je zadnje javljanje za sad jer idem u noć, cim ću moći javljam utiske i sve sve.
Nadam se da će nam svima biti dobro i drži te se!!! a ja idem malo da letim uskoro...
Bok i hvala svima na savjetima i iskustvima!!

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #184 on: 07/April/2010 »
Pozdrav svima ovo mi je zadnje javljanje za sad jer idem u noć, cim ću moći javljam utiske i sve sve. Nadam se da će nam svima biti dobro i drži te se!!! a ja idem malo da letim uskoro... Bok i hvala svima na savjetima i iskustvima!!

Sretno!!!

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #185 on: 08/April/2010 »
Ja,nazalost,nisam prosla ljekarski..nije me htio pustiti dr zbog suma na srcu, a ja sam mislila da to nije nesto sto bi moglo biti prepreka. :(
Rece mi da bih mogla i do Bg do ovlastenog dr koji bi me mozda pustio, ali mislim da se necu opet maltretirati.
Jos 1x sretno svima koji su prosli, nadam se da cete dobro proci.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9942
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #186 on: 08/April/2010 »
Ja,nazalost,nisam prosla ljekarski..nije me htio pustiti dr zbog suma na srcu, a ja sam mislila da to nije nesto sto bi moglo biti prepreka. :(
Rece mi da bih mogla i do Bg do ovlastenog dr koji bi me mozda pustio, ali mislim da se necu opet maltretirati.
Jos 1x sretno svima koji su prosli, nadam se da cete dobro proci.

Ima raznih šumova na srcu ... meni su ga dijagnosticirali jednom prije 15ak godina, i nikada više, nemoj se smatrati manje vrijednom osobom, ako ima šanse, pokušaj kod drugoga, a i trećega, netko će te propustiti,

.... mmene su nekoliko puta puštali sa visokim tlakom, i nikom ništa  :-))))'
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #187 on: 08/April/2010 »
Atlantida, nemoj odustajati, ja sam prije 5 godina imao kao neki šum na srcu, a sada ništa...bio je kao no big deal.
Idi kod nekog drugoga pa vidi

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #188 on: 08/April/2010 »
Meni je urodjeni,prolaps mitralne valvue,al mi nikad nije predstavljalo problem niti pijem lijekove za to,al eto,kazu da je protiv pravila.. Dr kaze da pretpostavlja da me ni u Bg nece pustiti,jer je to 1 od stavki koje su nabrojane kao ,,for investigation,, . Rekla sam i agentu,pa ce valjda on pitati dr u Bg. :( Hvala vam na podrsci. Raspitacu se jos preko njega,ali mislim da sam izgubila svaku nadu. :(

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #189 on: 08/April/2010 »
ljudi sve vas pozdravljam do nekog drugog puta kad se malo smjestim i skužim brod i utiske jer ja sutra  odlazim....stoga sretno svima i hvala svima.... :plovim:

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #190 on: 09/April/2010 »
Ja zvah dr u Bg, rekla mi je da radim test opterecenja srca..kao mogla bi me pustiti i za drugi department bez tog testa (npr.gift shop ili recepcija). Sad cu to da pokusam, ako ne, opet na intervju izgleda. :) Uglavnom postoji sansa da me puste. Daj Boze.  :moli: :moli:

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #191 on: 23/April/2010 »
Da li ima nekog da se ukrcava 23.03. iz Barselone na "Azamara Journey"

Offline cro_shark

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #192 on: 23/April/2010 »
kolega ja ti idem 25.04, u barcelonu na ukrcaj

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #193 on: 24/April/2010 »
Mislio sam 23.05. izvini greska  b00/  
Znaci na istom smo brodu, super.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ekipa Mart 2010 Royal, Celebrity ...
« Reply #194 on: 25/April/2010 »
E ljudi, sad se sigurno neki pitaju sa ja tu radim a evo da vam ispričam svoje iskustvo neznam dal je za plakat il za smijat al hebeni peh i opet cekat!! :))

Dobio ja ugovor i sve ukrcaj 09.04. Ft.Lauderdale kraj Miamija, brod Equinox.
Let je bio super avionima, aerodromi Amsterdam, Dertroit, Miami.
Hotel Marion, ujutro nas je docekao shuttle i neka gospođa sto su nas sve prevezli u luku do broda. Tamo pegledani lječnički papiri i ispunili nekakve još formulare. Dosao po nas jedan od mnogih F&B supervisor dobili kovertu sa nasim ključevima i ostalim karticama pokazao nam di nam je soba svakome od nas.
Bio je ukrcaj gostiju i to je bila ludnica taj dan, tražio sam sobu po 15 minuta, to je tolko prolaza i stvari za popamtiti ludnica jedna al uspio sam ja to sve...
Otisao sam po uniforme 2 košulje za ujutro 2 kosulje za navecer i jedna za svečenost, lajbek, kravata, cipele(koma) i 2 hlača(jedne taman a jedne preduge)
Odma taj dan oko pola 5 javili smo se menadžeru i radili smo odma tu večer do jedno 11.
Uglavnom sve je super organizirano i stvrano sve mora biti točno uvijek i po pravilima.
Radni dan mi bio nekako ovako ujutro u 6:30(doručak) javise se supervizoru ili ti da odma da radiš nesto tipa nadopunjavajne,serviranje,čišćenje nek od stanica ili te posalje na doručak i kaže dođi u 7. I onda tako nesto radis do 9/10 pa nekakav trening a po rasporedu se moras javiti i u 11:30 opet pa opet radis do negdje 2 jer imas opet nekakav trening i gotov si negdje oko 4 a u 5 i 20 se trebas opet javiti u dining roomu jer u 6 pocne vecera pa se pripremaju stolovi, glavni menadžer održi sastanak i glavni kuhar objasni i pokaze jela s menija za taj dan. i radis tako do negdje 11, al mene je zapalo jos i nekakav side job poslije vecere nadopunjavanje stanica s cistim suđem. i tako nekako izgleda radni dan( koma a sta mozes nece uvijek tako)
To vam je uglavnom koma i nestignes se ni popisat jer stalno letis negdje, tražiš, ispituješ di je šta i tako, mada svi kažu neće uvijek biti tako i da je to samo ispočetka prvi kruz da je najteži, zbog tih treninga i jer neznas di je sta ...znaci tih neki prvih 10 dana i da je onda lakse.
Prvih deset dana nije plačeno nego te dodijele nekom ass/waiteru da ucis i kako  on radi sto( taj prvi kruz) al to je samo za veceru, mene je u prvoj veceri promjenio tri ass/waitera jer se haje*avaju(objasnit cu poslije)
Sve uvijek moras da ispitujes...sve sto ti nije jasno uvijek pitaj....
Mislim svi ti oce da pokazu i objasne a zapravo nista ti nije jasno, znat ce te kad dodete.
Svi pricaju engleski, jedino sam normalno razumio supervizore i menadžere a ove crnce i druge rase pola toga ne razumijem jer svako od njih ima svoj neki dijalekt naglasak tako da se naprežeš ko konj da ih razumijes.
Na samom brodu ima masa nasih Hrvata,Srba to je strasno a zanimljiva na svim nekim jakim funkcijama menadžera, supervizora i HR su nasi, mislim smijesno ima nas more malo, vec se za*****avaju da nam niko nista nemože na tom brodu, tako da europljani i nasi imaju jako velike sanse za brzo promaknuće e da pa se haje*ajvaju stalno do mile volje samo setkaraju okolo kontroliraju ostale i jebu crnce, imaju ko neke mobitel i preko njih se sale međusobno nemres vjerovat.
Da... nista neznas di je,trazis ko lud, to je strasno,al ono lovis sve u hodu malo pomalo...
Nista ne kupujus za kes(novce) nego sve sa karticom(ID) na koju trpaš lovu kolko hoceš(kao bankomat), imas neki mali dučan s glupostima 1 crew bar di se puši i di je svaku večer neka zahebancija i jedan si se nepusi i internet room(normalna veza), telefon karticu moras kupiti na nekom aparatu u internet room za 20 il 30 dolara i mozes zvat doma iz kabine( 20 dolara 59 min) , cigarete su 1.75 piksa kole 0.50 i tak...
A sta se meni desilo ide ovako....
Jedan dan me poceo bolit trbuh ko lud prvo sam mislio nisam srao il sam pojeo nesto pa dobro, drugi dan opet, nista javim se ja supervizoru potpise on papir da mogu vidjet doktora i nista doktor dobro dobro da on meni neki sirup ako nebude bolje dodi ujutro, naravno meni nije bolje dođem ujutro nema ga, dođi popodne, neki drugi opet sirup dođi sutra.. dođem ja sutra... pregledi ovo ono, slijepo crijevo moras na operaciju hitno... je*em mater u sebi svima i kud bas meni... tek sam doso.. i nista pozvali oni hitnu iskrcali u St.Thomasu odvezli u bolnicu i tu večer sam operiran. Sve je bilo uredu doktori, usluge...sve sve.. poslije jedan dan , dosao je agent od kompanije da vidi dal sve u redu proslo, taj je bio zaduzen za mene. odjavio se iz bolnice otisao s njim u agencije oni su zvali kompaniju u miami, smjestili me u hotel( prva liga, sve plačeno i 35 dolara dnevno za hranu), posto mi je bilo dobro pokusvao sam da sve da me vrate nazad na brodu posto je za dana opet bio u jednoj luci blizu al pravila kompanije da moram mirovat minimalno mjesec dana od operacije, tako da sam bio tjedan dana u hotelu, platili mi kartu za doma, moram se javit za par tjedan doktoru opet da vidi dakl sam fit for duty i vraćaju opet na brod i oni plačaju sve naravno( i još ću dobiti neku siotnu lovu za to) a sad mi je opet čekat...