Author Topic: Popularnost rije?nih kompanija u 2015  (Read 1822 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Popularnost rije?nih kompanija u 2015
« on: 14/February/2015 »
Sljedeći je info jednog insajdera industrije koji želi ostati anoniman.
Slobodni ste napisati argumente za ili protiv.

(od boljih kompanija prema losijim):

Viking - "Švicarski" ugovori - engleski jezik
Uniworld - "Švicarski" ugovori - engleski jezik
aRosa - "Švicarski" ugovori - njemački jezik
Grand Circle Cruise Line - "Malteški" ugovori - engleski jezik
Scylla - "Ciparski" ugovori - njemački jezik - dio flote u koncesiji
TUI Cruises - "Švicarski" ugovori - njemački jezik - dio flote u koncesiji
Columbia Shipmanagement - "Švicarski" ugovori - njemački jezik
G&P - Koncesionar - "Ciparski" ugovori - engleski/njemački jezik
SeaChefs - Koncesionar - "Ciparski" ugovori - engleski/njemački jezik
FleetPro(bivši RiverAdvice) - Koncesionar - "Ciparski" ugovori - engleski/njemački jezik
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Popularnost rije?nih kompanija u 2015
« Reply #1 on: 15/February/2015 »
Evo i ja da se javim

Svaka od kompanija na reci razlikuje se po mnogo cemu pocevsi od velicine flote, nacina poslovanja, tipa gostiju itd, medjutim najveca razlika koju bih napomenuo i koju bih naglasio svima onima koji tek pocinju da rade na reci jeste tip ugovora koji potpisuju. Ugovori se razlikuju i u narednih nekoliko recenica objasnicu koje kompanije koriste koje ugovore i kakve su razlike.

Razlika izmedju svajcarskih i ovih ostalih ugovora je velika.
Sa ovim ugovorima iz malta kipar itd. placate minimalne poreze.. zato ih kompanije i vole, imate maksimalno pravo na 4 dana godisnjeg po mesecu..i idete kuci samo na jedan godisnji.
Kod svajcaraca tu padate pod njihov zakon..vredi isto kao da radite u svajcarskoj..znaci svi doprinosi su placeni u svajcarskoj, a posto su doprinosi tamo placeni po svajcarskom zakonu morate odraditi min.5 godina da bi ostvarili minimalnu penziju jednog dana kad dodete do godina starosti..
Imate 6 dana godisnjeg po mesecu i svaka dva meseca idete na godisnji.
Pored ovih razlika, koliko sam ja upucen, ima jos da se pod svajcarskim ugovorom placa i dodatak za decu sto i nije malo. Za ovo nisam sto posto siguran ako neko zna drugacije neka me demantuje.
Ovo je veoma bitno da se zna koje su prednosti a koje mane ugovora pa bih posavetovao sve da podrobnije procitaju ovo kako bi bili detaljno obavesteni.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Popularnost rije?nih kompanija u 2015
« Reply #2 on: 16/February/2015 »
...a posto su doprinosi tamo placeni po svajcarskom zakonu morate odraditi min.5 godina da bi ostvarili minimalnu penziju jednog dana kad dodete do godina starosti...

Ukinuto je pravo na svicarsku mirovinu (onih famoznih minimalnnih 1170franaka) od strane Svicarske vlade u sklopu poostravanja mjera za strance, provjerio jos kada sam radio za tvoju kompaniju, kao stranac imas samo pravo povrata uplacenih sredstava u mirovinske stupove+prinos mirovinskog fonda tokom odradenih godina...

Pored ovih razlika, koliko sam ja upucen, ima jos da se pod svajcarskim ugovorom placa i dodatak za decu sto i nije malo. Za ovo nisam sto posto siguran ako neko zna drugacije neka me demantuje.

Ima se pravo na djeciji doplatak, ali evo link na konkretno o beneficijama na Uniworldu da ne polemiziramo puno...

Link: Uniworld Employment Benefits Conditions


 :uzdravlje: