Author Topic: na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana  (Read 2925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zelkovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« on: 31/January/2013 »
Pozdrav ekipa,evo cuo sam se sa likom koji je odmah dva dana nakon intervjua u ZG-u dobio da radi papire.Sve je odradio i zvao Njemacku ambasadu u ZG-u radi vize.Pazite sada ovo,dobio prvi slobodan termin 25.2. a na vizu ceka od 6 do 8  tjedana.Znaci u najboljem slucaju do 10.4.a u najgorem 25.4. Znaci nikako za pocetak sezone u 3.mj.A vec je dosta para dao za papire.A nas jos neke nisu ni kontaktirali.Znaci banana.Idemo dalje.Sta drugo.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #1 on: 31/January/2013 »
Prvo nije 6-8 tjedana nego je 5-7tjedana sluzebeno i ovo sluzbeno naglasavam..viza  je obicno gotova u 2,maksimalno 3 tjedna
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline arija7

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #2 on: 31/January/2013 »
Ledeni,meni isto sluzbeno rekose 6-8 tjedana,ali kao sto kazes,uvijek je gotova vec nakon dva-tri tjedna,tako da ne brinuti... no;;; a tebi puuuuno odmora zelim do pocetka iduce sezone,uzivaj  :uzdravlje:

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #3 on: 31/January/2013 »
Koliko vidim Srbija nije na listi zemalja gde za vizu treba aplicirati preko web stranice (online) , tako da verovatno bice manja guzva za cekanje i izdavanje.

Offline bob_rock

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #4 on: 31/January/2013 »
Pozdrav ekipa,evo cuo sam se sa likom koji je odmah dva dana nakon intervjua u ZG-u dobio da radi papire.Sve je odradio i zvao Njemacku ambasadu u ZG-u radi vize.Pazite sada ovo,dobio prvi slobodan termin 25.2. a na vizu ceka od 6 do 8  tjedana.Znaci u najboljem slucaju do 10.4.a u najgorem 25.4. Znaci nikako za pocetak sezone u 3.mj.A vec je dosta para dao za papire.A nas jos neke nisu ni kontaktirali.Znaci banana.Idemo dalje.Sta drugo.

Zelkovski, strpljenja.....   :zen:  :) U 2011. sam cekao ukrcaj na Celebrity 8 meseci i to mi je bila odlicna lekcija. Naravno, sve zavisi koliko je ko raspolozen da ceka, ali ja sam optimista u ovoj prici sa GCCL...ostaje nam da vidimo sta ce biti...

Offline bob_rock

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #5 on: 31/January/2013 »
Koliko vidim Srbija nije na listi zemalja gde za vizu treba aplicirati preko web stranice (online) , tako da verovatno bice manja guzva za cekanje i izdavanje.

Da, mi ne apliciramo preko neta i obicno bude gotova za 5-6 dana, ne znam zasto se u Hrvatskoj ceka toliko dugo...

Offline Zelkovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #6 on: 31/January/2013 »
On mi je preneo kako su mu rekli u ambasadi.Nemoze ni on online vec mora ici u ambasadu.A ja jos nisam dobio ni da radim papire.Cekao sam i ja 11 mjeseci kada sam imao 21 godinu,ali sada ne zelim.Opcija ima,a i moze se raditi negdje drugdje dok se ceka.

Offline Zelkovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #7 on: 03/February/2013 »
U petak stigli formulari na mail za daljnju proceduru.Kako je sa vama ostalima?Pise u mailu da jos nisu napravili raspored za ovu sezonu.I dada ti formulari ne garantiraju  zaposlenje.

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #8 on: 03/February/2013 »
U petak stigli formulari na mail za daljnju proceduru.Kako je sa vama ostalima?Pise u mailu da jos nisu napravili raspored za ovu sezonu.I dada ti formulari ne garantiraju  zaposlenje.

Sad bar imas sa cim da se zanimas dok cekas datum ukrcaja. Meni jos nisu nista slali  :waiting:

Offline bob_rock

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #9 on: 03/February/2013 »
U petak stigli formulari na mail za daljnju proceduru.Kako je sa vama ostalima?Pise u mailu da jos nisu napravili raspored za ovu sezonu.I dada ti formulari ne garantiraju  zaposlenje.

Meni jos nista...ja pretpostavljam da to ide po departmentima...ali, bitno je da salju mailove pa cemo i mi ostali valjda doci na red.

Jel isto za medical i za recnu knjizicu? Ne razumem kako formulari ne garantuju zaposlenje, nijedna kompanija ne salje na medical ako nije sigurna da ce angazovati tu osobu...ovo prvi put cujem.

Offline Zelkovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #10 on: 03/February/2013 »
Hoce da ti odradis svu papirologiju,javis im da si sve rijesio i ne zovu te.Moze da se desi da te drze  ON HOLD dok te ne trebaju.Nemislis Valjda da ti izmisljam.Da nije povjerljivo poslao bi ti na mail pa da vidis.

Offline bob_rock

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #11 on: 04/February/2013 »
Hoce da ti odradis svu papirologiju,javis im da si sve rijesio i ne zovu te.Moze da se desi da te drze  ON HOLD dok te ne trebaju.Nemislis Valjda da ti izmisljam.Da nije povjerljivo poslao bi ti na mail pa da vidis.

Ne mislim da izmisljas, nego mi je cudno....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #12 on: 04/February/2013 »
... nijedna kompanija ne salje na medical ako nije sigurna da ce angazovati tu osobu...ovo prvi put cujem.

Nemoj pisati izjavne rečenice o onome u čega se ne razumiješ.

Nijedna kompanija nikada ne šalje nikoga na medical. To je uvijek u domeni kandidata.
Neke kompanije refundiraju troškove pregleda, do određenog iznosa, ali tek kada se dotični pojavi na brodu.

U slučaju da nisi "primljen" za posao, nitko ti neće refundirati ništa.
A propo "primanja", sve dok ne potpišeš pravno valjani ugovor o radu, kompanija nema nikakvih obaveza prema tebi, a čak i kada potpišeš, ona ga može raskinuti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bob_rock

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
na vizu ?eka od 6 do 8 tjedana
« Reply #13 on: 04/February/2013 »
 Radio sam za Princess i Celebrity, mislim da se razumem dovoljno, ali nemam sad vremena da u sitna crevca detaljisem sta sam mislio sa tim sto sam gore napisao.... Ako mislite da recenica nekom unosi zabunu, obrisite je...