Author Topic: ljudi ovo ja pateticno  (Read 11362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lesa

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
ljudi ovo ja pateticno
« on: 20/July/2010 »

plate za ne kuvare su 700-1200$,ljudi ovo ja pateticno,meni je zao vas svih koji ste prinudjeni da idete na cruisere zaista,jer niste uspeli u srbiji da radite nista,poenta je da ove plate koje su ponudjene na cruiserima su prejadne,svako ko ima mozak i ko je snalazljiv priblizno ce imati i u srbiji,mislim da na cruisere idu ljudi uglavnom bez kuceta i maceta i najvaznije nesposobni ljudi...tesko vama ali srecno vam bilo svakako jer ocigledno ko god ide na brod druge sanse i alternative nema u zivotu..

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #1 on: 20/July/2010 »
prvo bih te pitao da li si ti ovde na forum dosao da zezas ljude?....a sto se tice snalazenja i nalazenja poslova donekle si u pravu ali ne znam na sta si konkretno mislio, verovatno na one koji malo rade sa strane pored svog posla pa ajd nekako uspevaju da nakupe solidne pare. Opste stanje po pitanju zaposlenosti u drzavi je katastrofalno a i tamo gde radis platu ne dobijas na vreme, poslodavac te zeza, nece da te prijavi itd....ja sam se eto odlucio za ovaj rad na brodu iz razloga sto sam zeleo neku promenu u zivotu a ovo mi otvara neke mogucnosti, ja imam neki cilj i nadam se da cu uspeti da ga ostvarim. Ne zelim sa nikim da se svadjam ovde ali eto tvoja poruka me je naterala da ti odgovorim.

Offline Grom

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #2 on: 20/July/2010 »
Rijetki su oni koji u BiH imaju platu od 1200 $ ili ti 900 evra, a opet sumnja da je tako lako imati i platu u Srbiji.  Jos kad bi se uzela i  stopa nezaposlenosti od 43% onda mozes i sam ocijeniti kakav je odnos poslodavaca  prema radnicima u BiH . Ne želim ici previse u offtopic , sammo sam htio reci da je mene osim novcanih razloga privukla i mogucnost obilaska nekih svjetsdkih gradova :New York , Melburn , Kapetown i sl , .
Dok sam ovo gore pisao , pristigao mi je mail iz SC , odoh pogledati , drzite mi fige  :)

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #3 on: 20/July/2010 »
ma ako taj misli da se 800-900 evra moze zaraditi u Srbiji onda neka slobodno radi i uziva u tim "zaradjenim" parama. Ja sa dva posla i radom cesto po 12 sati dnevno imam izmedju 200 i 300 evra pa sad ako mi neko kaze da se ne isplati ici na brod i sljakati non stop onda on nije normalan. Tamo bar znam za sta radim 12 sati dnevno!

Nego da ne idem previse u off.....šefe....upravo sam se vratio iz BG-a, predao im sve papire, dokumente, preporuke....ostaje samo da se spremim za interview  ::yes::

Offline lesa

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #4 on: 21/July/2010 »
ma ako taj misli da se 800-900 evra moze zaraditi u Srbiji onda neka slobodno radi i uziva u tim "zaradjenim" parama. Ja sa dva posla i radom cesto po 12 sati dnevno imam izmedju 200 i 300 evra pa sad ako mi neko kaze da se ne isplati ici na brod i sljakati non stop onda on nije normalan. Tamo bar znam za sta radim 12 sati dnevno!

Nego da ne idem previse u off.....šefe....upravo sam se vratio iz BG-a, predao im sve papire, dokumente, preporuke....ostaje samo da se spremim za interview  ::yes::
moze moze da se zaradi :) ako ste zavrsili fakultet i snalazljivost + dobra firma=uspeh u srbiji...kritika je isla samo za one koji prihvataju posao od 700$+ na cruiserima to je ljudi ponizavanje i cimanje, ne postoji njihov drzavljanin koji se ne bi nasmejao na takvo izrabljivanje,ako vec idete iz srbije onda se snadjite bolje od toga...

p.s sto se tice tih vasih agencija zar svako ko nije prevarant je previse dobar??to ako slucajno safecruise i drugi nisu prevaranti "valjda" i to sto vas odusevljava njihov smesak to mi je cudno,jer oni vam ipak uzimaju po coveku super pare pred polazak od vas i od cruise kompanija,tako da bi bilo glupo da ne odradjuju svoj posao i eto da se smeskaju,pisete ovde kao da oni umiru za vas i da su ljubazni,smeju se jer lese super pare ;) normalno tako i treba...

Offline konta

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #5 on: 21/July/2010 »
Lesa po tvojim postovima vidim da nemas pojma o zivotu tj. da si indijanac, kako sebi dajes za pravo da pises ovako nesto kao da si pojeo svu pamet ovog sveta,
trudim se da se ne oglasavam mnogo na forumu jer nisam vetran pa ne bih mnogo doprineo, al na ovo laprdanje moram da iznesem svoje misljenje.
Naime ja u Bg zaradjujem dovoljno, mozda cak i malo vise za sebe, ali nije sve u novcu, na brod gledam samo kao odskocnu dasku i samo kao dobre preporuke za buducnost
naravno uz ne zanemarljivu sumu novcu koja za pocetak nije losa s obzirom da imas placenu hranu i smestaj, nisu svi u istoj situaciji da su mamini i tatini sinovi kao ti ( ne znam al olako donosim sud o drugima kao i sto ti radis) pa da zivimo u svili i kadifi.
Neki od nas su se dobro pomucili da dodjemo do onog sto imamo, al jednostavno drzava je takva da nam ne omogucava vise, pa moramo da trazimo srecu tamo negde.
Za kraj dobronamerni savet mani se ovog foruma, jer se ovde ljudi trude da pomognu, a ne odmognu jedni drugima.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #6 on: 21/July/2010 »
Znači, tebi je patetična osoba koja ne može naći posao u Srbiji za 700$?
Onda se slobodno može raći da je 17. Aprila 2010. broj "patetičnih" ljudi u Srbiji je bio 760.000

http://forum.mojepravo.net/new/b2/blogs/blog2.php/2010/04/17/gu-srbiji-760-hiljada-nezaposlenih

Svojedobno sam napustio posao u državnoj službi i otišao prati suđe na kruzere, bilo je puuuno mudraca koji su to osuđivali.
Ja sam sada u mirovini, i više nikada ne moram raditi, a ti mudraci i dalje dežuraju za šankom i gutaju prašinu kada se provezem pored birtije.


"The frog in the well" logic illustrates that a frog residing in the atmosphere and boundary of a well cannot imagine the length and breadth of the gigantic ocean. Such a frog, when informed of the gigantic length and breadth of the ocean, first of all does not believe that there is such an ocean, and if someone assures him that factually there is such a thing, the frog then begins to measure it by imagination by means of pumping its belly as far as possible, with the result that the tiny abdomen of the frog bursts and the poor frog dies without any experience of the actual ocean.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lesa

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #7 on: 21/July/2010 »
sefe foruma ti si prevarant i govno povredilo te sto sam ljudima hteo da pobudim mozak da razmisle malo pa si pomislio da ces izgubiti malo novaca pa si se uspanicio i obrisao sve moje postove,e kako si providan i jadan neki covek...ako se sluzis forama ovde sluzis se svuda onda,,klasicna prevara

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #8 on: 21/July/2010 »
vidim da su svi napali čovjeka... al nije on ni potpuno u krivu... plaće ispod 1000$ su teško podcjenjivanje... Pa svaki kuhar koji potraži posao u HR za vrijeme sezone će imat preko 1000$...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #9 on: 21/July/2010 »
vidim da su svi napali čovjeka... al nije on ni potpuno u krivu... plaće ispod 1000$ su teško podcjenjivanje... Pa svaki kuhar koji potraži posao u HR za vrijeme sezone će imat preko 1000$...

1. sam si rekao, za vrijeme sezone. Živi se cijelu godinu, a ne samo dok je sezona.
2. koliko će mu ostati od tih 1000$ kada plati za smještaj, hranu, struju, telefon, vodu ... ?
3. zašto bi na kruzeru platili balkancu 1000$ kada mogu zaposliti indijca za 1/3 tih novaca?
4. ako jednu sezonu odeš "kod nas" raditi kao kuhar, hoće li ti na godinu poslodavac dati promociju? Neće, jer mu svake godine treba kuhar, a šef će i dalje biti neki njegov rođak bez osnovne škole.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #10 on: 21/July/2010 »
sefe foruma ti si prevarant i govno povredilo te sto sam ljudima hteo da pobudim mozak da razmisle malo pa si pomislio da ces izgubiti malo novaca pa si se uspanicio i obrisao sve moje postove,e kako si providan i jadan neki covek...ako se sluzis forama ovde sluzis se svuda onda,,klasicna prevara

Nije lijepo tako vrijeđati čovjeka na javnom mjestu bez obzira što mislio o njemu. Za to postoji PM  :tuctuc: . A i interpunkcija te malo zeza...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #11 on: 21/July/2010 »


@lesa:
Živiš u iluziji ako misliš da si jedini mentalni bolesnik koji je došao liječiti svoje frustracije na moj forum.  :party:
Čak me nisi dovoljno motivirao da obrišem ijedan tvoj post, sve si o sebi rekao preko njih.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #12 on: 21/July/2010 »
1. sam si rekao, za vrijeme sezone. Živi se cijelu godinu, a ne samo dok je sezona.
2. koliko će mu ostati od tih 1000$ kada plati za smještaj, hranu, struju, telefon, vodu ... ?
3. zašto bi na kruzeru platili balkancu 1000$ kada mogu zaposliti indijca za 1/3 tih novaca?
4. ako jednu sezonu odeš "kod nas" raditi kao kuhar, hoće li ti na godinu poslodavac dati promociju? Neće, jer mu svake godine treba kuhar, a šef će i dalje biti neki njegov rođak bez osnovne škole.

Netreba generalizirati stvari jer uvjek ima pozitivnih i negativnih primjera... Znam hrpu klinaca koji su nakon srednje škole ošli na more radit za 6-7 k kn sa osiguranim smještajem i radili su min 6 mjeseci... Ljudi sa iskustvom mogu puno bolje proći...
Istina je da neće platiti balkancu više novaca ako postoji indijac koji će isto to raditi za manje, no postavlja se pitanje da li onda balkancu stvarno potreba ići u takvu pustolovinu sa više rada i manje para nego što ima doma...
Ne kažem da svi doma imaju divne poslove i velike plaće... no ipak... prosječan bauštelac u HR zarađuje 1000€ , na stranu sad kašnjenje plaća i sl...

tak da... svejedno mislim da momak nije potpuno u krivu kada kritizira plaće   b00/

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #13 on: 21/July/2010 »
Bez obzira na validnost argumenata vezanih za plaću, način na koji su izraženi, daljnje osuđivanje i vrijeđanje, vulgarnosti i primitivizam dobra su indikacija o razini obrazovanja, odgoja te etike osobe koja je to napisala.
Mišljenja sam da je ovakav način komunikacije daleko ispod komunikacijske razine ovog foruma te da svaka daljnja rasprava može imati za posljedicu dodatne primitivizme i vulgarnosti kojima ovdje ne bi trebalo biti mjesto.
Što se tiče 'poticanja na razmišljanje' ostalih članova ovog foruma - takva izjava pretpostavlja da ostali članovi nisu svjesni ekonomskog stanja i činjenica vezanih za isto te je sama po sebi patronizirajuća, a rezoniranje se svodi na 'reductio ad absurdum'.
Osuđujem ovakav način komunikaciranja i predlažem da se postovi obrišu jer ne dodaju ništa u raspravu i ne iznose nove činjenice niti spoznaje.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #14 on: 21/July/2010 »
... i predlažem da se postovi obrišu jer ne dodaju ništa u raspravu i ne iznose nove činjenice niti spoznaje.

Ja mislim da donose nove spoznaje.

U prosjeku mi se na forum registrira jedan ovakav pacijent u par dana. Zašto bih brisao njjihove postove?
To je friziranje foruma i stvaranje nekakve lažne slike o društvu u kojem nema frustriranih kandidata koji ne zadovoljavaju osnovne uvjete za rad na kruzeru.
Neka svi vide sa kakvim ja pacijentima imam posla.
Polovici od njih su mama i tata kupili kompjuter i plaćaju internet, pa kada naiđu na forum u kojem se vodi rasprava o poslu, to im ne sjeda dobro.
Ne sviđaju im se svjedočanstva ljudi koji su se pomučili da dobiju posao, jer vide da čak i ako hoćeš raditi, još se trebaš i potruditi da bi dobio posao.

Neka svi koji čitaju ovaj forum budu svjesni da IMA ljudi kojima je savršeno u redu izrabljivati roditelje do 40-te i li 50-e godine života.
Ista je stvar i na jednom drugom forumu, gdje se vodi rasprava o odlasku u Irak.
Svako malo se javi neki moralist kojemu je rad u Iraku neetičan, robovanje amerikancima i slično. Ljudi gladuju bez posla, a ovi pacijenti im pišu kako nije u redu raditi za amerikance jer su oni zao narod. Zašto onda gledati američke filmove, piti kokakolu ...? Ajmo onda ko Sjeverna Koreja, svi u rudnik.


Evo baš jučer mi se prijeti jedan kojega sam banirao jer je postavljao pitanja bez da je pročitao osnovne stvari na forumu.
kaže registrirat će se po rednim brojevima, kako ga ja budem banirao, on će se registrirati pod novim brojem.
Citiram:

******
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,
I tako do besvjesti.

******

Ima jadnika koji su spremni do besvijesti drugima dokazivati svoju glupost, a posebno ih raduje što je to anonimno.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)