Author Topic: Kako iz Bosne do zaposlenja na brodu  (Read 1467 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marsall21

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Kako iz Bosne do zaposlenja na brodu
« on: 19/October/2016 »
Pozdrav postovani clanovi, unaprijed se izvinjavam ako sam otvorio vec zapocetu temu.
Zivm u Sarajevu, do sada nisam cuo ni za jednu kompaniju koja dolazi u BiH preko koje bi mogao aplicirati za rad na rijecnom brodu. Dakle u prvi plan stavljam rijecni brod, a prekookeanski su opcija ako ne bi mogao upasti ni na jedan rijecni. 26 mi je godina, kao konobar radio 5 godina, uglavnom u caffe barovima i klubovima. Uvijek trazen bio, uvijek omiljen kod poslodavaca jer sam predan poslu i zaista ga obavljam dobro. U radnoj knjizici iskustva imam svega pola godine. Dakle nemam iskustva u restoranima. A zelio bi aplicirati na poziciju pomocni konobar. Engleski govorim perfektno, njemacki dosta lose,  uglavnom ponesto razumijem osnovno, uglavnom pikam da ne znam taj jezik. Zelim da radim, posla se ne bojim samo ne znam kako da dodjem do posla. Jasno mi je da bez iskustva moram od nule poceti, ali bez vase pomoci i nula je daleko. Svaki savjet je dobrodosao. Oduzim se obecavam.

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Kako iz Bosne do zaposlenja na brodu
« Reply #1 on: 19/October/2016 »
Za rijecne brodove nitko ne dolazi u Bosnu. Agencija koja regrutira je Feron iz Beograda za Viking, a mozes i direktno preko Viking sitea da apliciras ali te oni opet preusmjere na Feron.
Za Amu, Grand Circle mozes preko stranice takodjer da apliciras pa ce te preusmjeriti na agenciju.

Mislim da Uspinjaca iz Zagreb takodjer zaposljava za rijecne brodove ali ne znam za koju kompaniju..

Pomocni konobar na Vikingu ne postoji a na ostalim kompanijama ne znam.
Sailing...

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Kako iz Bosne do zaposlenja na brodu
« Reply #2 on: 19/October/2016 »
Ako nemas EU pasos, ne pricas dovoljno dobro njemacki i nemas prijasnjeg iskustva rada na brodovima, iskreno mislim da su ti jako male sanse da se zaposlis kao waiter na rijecnom brodu, barem ne na bolje kompanije tipa Viking ili Uniworld. Nisam jos cuo da na rijecnim brodovima ima pozicija asst waiter.

Moj ti je savjet da se kanis rijecnih i nadi posao na "normalnom" kruzeru.

Inace ne brini oko radne knjizice, nitko to ne provjerava. Slazi u CV-ju da si radio 5 godina po restoranima i to je to.

Offline marsall21

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Kako iz Bosne do zaposlenja na brodu
« Reply #3 on: 19/October/2016 »
Bolje kompanije bi trazio nakon 3-4 sezone :)
Treba mi neka koja bi me primila sa ovim iskustvom, takodje pozicija waitera nije fiksna. Mogao bi raditi i druge poslove, naravno kad bi me primili, ali to je ono za sta smatram da sam sposoban. EU pasos i njemacki jezik x x . Fol je u rijecnim sto nisam daleko, i cesce bi imao priliku doci kuci. Imam solidan posao ovdje ali sve sto mogu ustedjeti je godisnji odmor. Svede mi se da samo za to zivim i radim.. A nije mi bauk raditi po 14 sati dnevno, kada bi dobio priliku na brodu iskoristio bi je