Author Topic: Droga na brodu  (Read 11435 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Droga na brodu
« on: 20/November/2010 »
Imao sam cimera na jednom od brodova, bili smo po Aljasci.
Decko iz Kolumbije, fin, kulturan,cist, drzi bibliju i krunicu pored uzglavlja.
Imao je djevojku s malim deckom koji nije bio njegov ali ga je prihvatio. Sve 5.

Tjedan dana prije skidanja sam saznao da je glavni u lancu za nabavku droge medju brodovima
( ne pitajte me kojih jer se ne kuzim u te stvari ).
Izdrzao sam tih 7 dana pa bris doma.
Od tada sam extra oprezan s ljudima iz Lat. Amerike,
sad imam svoju kabinu pa me ne brine toliko.
Inace, imao sam iskustva da mi je policija upala par puta u kabinu, sa policijskim psom i
totalni raspasoj, nema gdje nisu pretrazivali...

Offline gogo

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Droga na brodu
« Reply #1 on: 22/November/2010 »
Pozdrav davne 2003 na brodu koji je plovio na Bahame,Jamajkanac je 4mjeseca prevozio Kokain za mayami,uhvatili ga sa lovom i drogom zaglavio 20 god robije a kuci ostalo 3je djece,jako malo je para uspio poslati posto to u USA nije tako lako slati pare bez pokrica...JOK JOK

sa njim jos dvojca otpustena iz kabine....Sve prijavite i dajte do znanja da hocete,pogotovo ako vas neko maltretira


Na neposten nacin se mozes obogatiti,ali samo na posten nacin zivjti...

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Droga na brodu
« Reply #2 on: 22/November/2010 »
Da nastavimo sa slicnom temom koja je malo skrenula od originalne :

- Decko je plovio sa mnom, fotograf, englez, 23 godine, prvi put na brodu.
Malo luckast ali dobar u dusi. Mozda neigradjena licnost a takve odmah uzme drustvo pod svoje.
Upleo se naivno s krivom ekipom, osjetio prvo neki novac, klasicna navlakusa i onda poslije zaglavio na Bermudi zbog
dilanja droge, originalno je dobio 13 godina...

Nemam namjeru nikoga plasiti, na brodu ima svega i svacega ( kao i na kopnu ) ali ima i securitya ( pamtim lude Izraelce )
i pretraga i testova tako da budite pametni...Ne trazite kruha preko motike...

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Droga na brodu
« Reply #3 on: 23/November/2010 »
Spomenuste dilere droge. Ima li sanse da recimo cimer iz kabine bude diler i da nam podmetne paketic i da bude problema. Kome se pravdati i kako!?
Vidim vidjali ste policiju kako hapsi, zato pitam.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Droga na brodu
« Reply #4 on: 23/November/2010 »
Spomenuste dilere droge. Ima li sanse da recimo cimer iz kabine bude diler i da nam podmetne paketic i da bude problema. Kome se pravdati i kako!?
Vidim vidjali ste policiju kako hapsi, zato pitam.

Diler na brodu je vrlo, vrlo, vrlo rijetka pojava i obično se trag čita vrlo jasno. Nema potrebe za ovakvim pitanjima.
Ako će negdje na brodu čuvati drogu, i ako ima imalo mozga, to neće biti kabina nego neko skrovito mjesto na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Droga na brodu
« Reply #5 on: 23/November/2010 »
Nisam sefe izgoreo po glavi nego pitam za situaciju jer svasta napricase. Poislih da mogu da ti uvale. Kako vidim nije bilo slucajeva....
Daleko bilo sa drogom da se kacim pih

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: Droga na brodu
« Reply #6 on: 23/November/2010 »
Diler na brodu je vrlo, vrlo, vrlo rijetka pojava i obično se trag čita vrlo jasno. Nema potrebe za ovakvim pitanjima.
Ako će negdje na brodu čuvati drogu, i ako ima imalo mozga, to neće biti kabina nego neko skrovito mjesto na brodu.

 ::yes:: Vidim, Šefe, govoriš iz iskustva, a?  no;;;

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Droga na brodu
« Reply #7 on: 23/November/2010 »
Da droge ima na brodu, to je cinjenica...
Ali ne bas u tolikom obujmu kao sto se misli i nisam jos cuo da je netko podmetnuo drugome.
Na novijim brodovima imaju ove VING kljuceve za kabine tako da se moze utvrditi ko i kada ulazi a ima i kamera na sve strane ( barem na mom brodu ). Osim cimera, cabin stewarda i tjedne provjere kabina - mislim da nitko drugi ne ulazi u kabinu...
Isto tako sam rijetko cuo za ljude iz Evrope da se bave ili ista pokusavaju, obicno su to Jamaikanci ili centralna amerika...

Tako da nema panike ali opet pamet u glavu...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Droga na brodu
« Reply #8 on: 23/November/2010 »

 ::yes:: Vidim, Šefe, govoriš iz iskustva, a?  no;;;


Jednom je u engine roomu radnik hodao po stazi i naišao na paket sa 5kg kokaina koji je zbog podrhtavanja i vibriranja broda prilikom pristajanja pao iz nekog skrovitog mjesta u bulkheadu. Nije bio dovoljno učvršćen. Iako se u engine room moglo samo sa šifrom, a i kamera ima uokolo, nikada nismo našli odgovornog.

Ali zato sam se gostiju nalovio, gotovo svako putovanje bi netko nadrapao. U US bi za džoint dobili opomenu i to bi bilo to, ali kada se vozaš brodom i prelaziš državne granice sa travom, to se gleda kao drug trafficking, za koje je nadležan ni manje ni više nego FBI. Gadna stvar. Dolaziš kući sa krstarenja a na docku te čeka ekipa, i ne dozvoljavaju iskrcavanje nikom dok oni ne obave svoj posao.

Jednom se tako nagurali ljudi na gangway da se što prije iskrcaju jer imaju avione za loviti, a jedna žena vidi security pa me pita gdje joj je muž, jer zna da smo ga vodili na razgovor. Valjda joj se nitko nije usudio reći ništa jer je po prirodi histerična (jbga nisam znao). A ja lijepo pred svima, Gospođo pa vi znate da je vašega muža jutros odveo FBI? ... Joj histerije ... kad se proderala krv mi se sledila u žilama... mislim da su ju čuli i na obali
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Re: Droga na brodu
« Reply #9 on: 23/November/2010 »
Bio je sa mnom jedan lik iz Litvanije, dobar momak, trenirao svaki dan, ali uvece u crew baru skoro uvek je bio sam.
I tako jedne veceri, ne znam kako upadnemo mi u neku spiku uz par piva. Par dana kasnije, omiljeni port - costa maya.
Lepa plaza, jeftin dorucak, super bar, odbojka na pesku, masaza, jet ski za 30$ ... Sve u svemu nema ko nije voleo to mesto.
Picimo mi odbojku, kao i svake nedelje i eto Litvanca dolazi. Pozovem ga ja da igra sa nama i tada prvi put primetim da nesto nije u redu sa njim.
Kako naleti lopta njemu on je uglavnom opali negde u p.m. Nekako covek nije bio u skladu sam sa sobom.
Zavrsimo odbojku, ja sednem za bar, uzmem Coronu sa lime-om i snimam lika koji ide u wc, vraca se sav lud, seda pored mene i uzima pivo.
Krece neka prica i ja ga upitah zasto je ispucavao loptu sve vreme nekontrolisano, a on mi rece nesto u fazonu da se oslobadja besa, a u sustini i ne zna
da igra odbojku... Pomislih OK, jbg svako ima neki svoj trip. Nismo ni zavrsili pivo, a on opet u wc. I tako je on nastavio celo popodne.
Skapiram ja o cemu se radi i coveka iskuliram totalno.
Elem, koju nedelju kasnije, njegov cabin mate ga prijavi posto ga je valjda maltretirao, nije mogao da spava od njega ili sta vec i obezbedjenje mu nadje
u kabini 10ak grama kokaina. Bio je izolovan u sobi do US porta i tamo su ga predali vlastima. Ne znam sta je dalje bilo sa njim, ali znam da je droga jako
glup nacin da se uvalis u mnogo vece probleme i mnogo vecu sramotu od dobijanja otkaza. :deda:
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline Le Barbu

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
  • Idemo na Broo-ood -aka- Ješ?emo pe?enog zeca
    • View Profile
Re: Droga na brodu
« Reply #10 on: 24/November/2010 »
Jednom je u engine roomu radnik hodao po stazi i naišao na paket sa 5kg kokaina koji je zbog podrhtavanja i vibriranja broda prilikom pristajanja pao iz nekog skrovitog mjesta u bulkheadu. Nije bio dovoljno učvršćen. Iako se u engine room moglo samo sa šifrom, a i kamera ima uokolo, nikada nismo našli odgovornog.

Ali zato sam se gostiju nalovio, gotovo svako putovanje bi netko nadrapao. U US bi za džoint dobili opomenu i to bi bilo to, ali kada se vozaš brodom i prelaziš državne granice sa travom, to se gleda kao drug trafficking, za koje je nadležan ni manje ni više nego FBI. Gadna stvar. Dolaziš kući sa krstarenja a na docku te čeka ekipa, i ne dozvoljavaju iskrcavanje nikom dok oni ne obave svoj posao.

Jednom se tako nagurali ljudi na gangway da se što prije iskrcaju jer imaju avione za loviti, a jedna žena vidi security pa me pita gdje joj je muž, jer zna da smo ga vodili na razgovor. Valjda joj se nitko nije usudio reći ništa jer je po prirodi histerična (jbga nisam znao). A ja lijepo pred svima, Gospođo pa vi znate da je vašega muža jutros odveo FBI? ... Joj histerije ... kad se proderala krv mi se sledila u žilama... mislim da su ju čuli i na obali

I pretpostavljao sam da ćeš da izvučeš neku dobru priču iz arhive! Nego, šta bi sa tih pet kila bijelog, čiji se ponosni vlasnik nije saznao? I šta kažeš, federalci te mrcvare zbog jointa?!? Kako im se samo da? Vjerujem da si se svega nagledao...

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Droga na brodu
« Reply #11 on: 16/February/2011 »
Bas sam hteo da postavim slicno pitanje na forumu... Mislim da treba dobro motriti na cimera iz kabine. Pa "drugovi" koje znam ceo zivot bi mi podmetnuli nesto, samo da bi se izvadili iz go..na a kamoli tamo neki lik sa Jamajke. Dobro je sto je ova tema pokrenuta ovde. PAZITE SE LJUDI!
Gnothi Seauton