Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 231994 times)

0 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #450 on: 30/July/2020 »
Ja gorivim te walkaround ture. YT je prepun njih. Ja volim brodove, ne volim kompanije, ali volim brodove. I ja i moja devojka, mozda malo vise ja nego ona.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #451 on: 30/July/2020 »
moze naravno...

ajde motivisao si me,da okacim par slika sa Sky Princess (najnovijeg broda u Princess floti),kako je izgledao prazno u maju....

https://ibb.co/429bfVw
https://ibb.co/wB0ghv8
https://ibb.co/TB1YSQK

Brod je sablasno prazan bio, da ne poverujes.... Kad su nas sa Corala prebacili na Sky, prvo sto je Sky iste dimenzije kao i Royal i Rega i Majestic ,nije mi strano bio sam tamo,ali videti nov novcijat brod gde sve miirise na novo, a prazan... eehh...  -()-

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #452 on: 31/July/2020 »
Evo ga snimak, prizor za koji sam mislio da može samo u nekakvom košmarnom snu da se doživi:

https://youtu.be/BCm5O8O_WMU

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #453 on: 31/July/2020 »
Samo fali serijski ubica da krene da te juri dok u ruci ima ogroman nož...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #454 on: 31/July/2020 »
Trebalo bi ubacit efekte, disanje kroz hazmat odijelo, video kroz naocale, pucketanje detektora radijacije ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #455 on: 31/July/2020 »
A ovako to izgleda na TUI MS 2 restart na švabski način .


https://youtu.be/iL--V-HQz8U

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #456 on: 03/August/2020 »
Baš je bilo optimistično ovih zadnjih dana brodovi su se polako vraćali na more ,i evo ga prvi brod koji je počeo ploviti Hurtigruten je zaustavio kruzeve radi infekcije posade i gostiji .I naravno Norveška je zabranila operaciju ,Hurtigen je zbrljao od kompanije priznaju da Azijati koji su dosli na brod , su bili  samo testirani kod kuće a ne u Norveškoj i nisu bili u karatneni od 14 dana ,što je se pokazalo velikom greškom .
 
https://apnews.com/781a3fa3faabde06d44749bfe57139da

Da ne bude sve crno MSC i COSTA su objavile moguć brz početak operacija sredinom augusta sa lukama u Italiji Malti i Grčkoj.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #457 on: 03/August/2020 »
Jako tuzne vesti :crying:
Ja ne vidim kraj ovome...jedino da stvarno pocnemo da zivimo "new normal" sa maskama, distancom i svemu sto ide sa tim na dalje.
Sve su oci uprte u cruise industriju kao da je to jedino mesto za eventualnu zarazu :rolleyes:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #458 on: 03/August/2020 »
Dnevno se zaraze stotine hiljada ljudi, ali je ova vest baš odjeknula iako, koliko sam shvatio, nema teških slučajeva. Još sada hoće da jure goste da ih naknadno testiraju.

Nije dobra vest, nije dobro ni najmanje.

Brodovi nisu projektovani tako da ljudi drže socijalnu distancu. A ako gostima ukines portove, pozorište, koncerte, bazen... onda ne znam zašto bi oni uopšte dolazili na kruz.

Mora se naći rešenje sa brzim testovima. Ne znam šta drugo može u ovom momentu da pomogne.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #459 on: 03/August/2020 »
Mogli bi malo da prestanu da zaposljavaju azijate. Da je toliko s**** bilo u Evropi kao u Aziji znas kad bi nas ukrcavali. Ali ta go**a i kruz kompanije su neraskidiva veza, pa sve moze.
Ovde gde se sve zna, svi cute. Za to vreme Srbi ne mogu na Royal iz "nepoznatih razloga".

Nije ni krenulo, azijat vec usrao.

Jel hocete azijate, evo vam.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #460 on: 04/August/2020 »
Udav, jesi ziv? ;)
:wave:

Nemam što dodati na temu, davno sam rekao da do pojave lijeka/cjepiva nema oporavka ...
Fokusiran sam isključivo na kopno  ::yes::

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #461 on: 04/August/2020 »
Purser, ajd malo vise razmisli pre nego izajvis ocako nesto.
Zamisli sledece:
Kruz kompanija odluci da te poslusa. Ne angazuje vise azijate. Angazuje samo ljude iz Srbije. Samo one koje ti odaberes.
I bude pozitivnih. Ne bolesnih, vec pozitivnih. I sta onda...
Gde se ti nalazis kad ne znas treutnu situaciju?
Plus, sta Axijati imaju sa tim sto u kompanijama rade debili koji ne mogu da odrade testiranje posle 7 meseci PANDEMIJE.
Zar jos nisi ukapirao da bez vakcinacije nikad vise nece biti kao sto je bilo pre.
Usput, posto krivis Azijate, pogkedaj koliko je zemalja hermeticki zatvorilo granice sa Srbijom.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #462 on: 04/August/2020 »
Što se tiče Azijata nisu ono krivi za ovaj fijasko kao i svi mi koji bih sad išli na brod .Oni su samo prošli kroz protokol  kompanije ,znači Norvežani su zaj,,,i kod švaba se pojavila corona kod azijata ,ali su oni odmah nakon dolaska u Njemačku bili testirani izolirani i smjesteni u karnten ,,Problem Riješen .Samo se bojim da od Corone nema zaštite na brodu samo mala greška i sve kaput ....

Što se tiče vakcine naj pozitvniji scenariji  ako dođe do kraja godine ,trebat će bar do 2022 da se situacija smiri .Mene jedino brine što ako ne bude riješenja i nijedna vakcina ne uspje . Onda nam Švedski model ne gine  to i nije loša ideja oni uopšte nisu uvodili zabrane maske itd

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #463 on: 04/August/2020 »
Ok, ovo je situacija koja je eskalirala i sve je jako brzo otislo dodjavola. Svi mi zelimo sto pre da se vratimo na posao pa ponekad nam se javi lazna nada, vidimo svetlo tamo gde ga nema. Ovaj virus je sad u fokusu svih ljudi na planeti. Svedski scenario nece pomoci iz razloga sto ne moras ti da se razbolis, da kasljes, da se raspadas. Dovoljno je da ti urade test it i budes POZITIVAN. i to je kraj.
A ja mogu da se kladim da je slucajeva korona virusa bilo i ranije. Zato smatram da ce na testovima uvek biti neko pozitivan.
Vidite li vi da ovde ima puno strucnjaka ali jako malo ljudi u stvari zna sta se desava. I ne mogu da se sloze...pa simptomi korone idu od erekcije, glavobolje, umora, sraćke (da izvinu dame) do stanja bez simptoma.
Ko zna, mozda narednih godina proglase epidemiju Norovirusa, od kog oboljeva 600 miliona ljudi godisnje vec decenijama unazad a... Nema vakcinu ;)

Dok se vakcina ne razvije, bojim se, mrka kapa. Zivot kakav je bio na brodu pre ovoga je do ko zna kada zavrsen.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #464 on: 04/August/2020 »
PCR testovi nisu verodostojni niti se moze u potpunosti verovati njima!!!! Dok to narod i svet shvate,bice kasno.....  Corona virus nije izolovan virus kao svi do sada i ne mozes reci da neko ima Koronu na osnovu testa! onog dana kada je izolluju i kad priznaju da su je vestacki napravili i pojacali,onda ce biti i leka i resen problem....

Cak i da vakcina proradi do kraja godine, ona ne stiti! Isto ces se zaraziti kao i bez nje,samo uz blaze posledice (nadamo se ,a i ja takodje,da ce biti na nivou COMMON COLD kako je nazivaju,da uz 2 paracetamola i dva dana odmora izadjes kao nov!)

Ne kazem da ne postoji virus,ali da je ovako "strasan" nije! vestacki je stvoren odnosno pojacan! ako je prirodan,kako kazu, zasto niko na ovom svetu do sada evo vec 8-9 meseci,ga niko nije istrazio ili izasao sa nekim realnim informacijama i rekao: takva i takva stvar! i reseno! Nisu jer ne zele da se ekonomija popravi i napreduje,nego zele da uniste i resetuju,pa onda sve ispocetka..

Mozda zvuci glupo ili ne,ali zapitajte se: zasto su Cruise kompanije bile i danas su na udaru!? ocigledno nekom i***tu "ekoloski svesnom", smeta toliki broj brodova koji "unistavaju floru i faunu" zemalja gde krstare..... Druga stvar moze biti da su neke kompanije sigurno dugovale neke pare nekim "reketasima" pa ,ajmo atak na njih (ne , ne mislim da je Corona izmisljena zbog kruzera,nego od cele ove situacije samo brodove pomonju).

Niko ne spominje avione,drumski saobracaj, sta se desava sa ljudima koji svakodnevno lete!? Pogledajte Flightradar24 i videcete koliko stotina aviona "krstari" nasim nebom i ljudi normlano putuju! Zatvaranje granica sa Srbijom i ostalim NON-EU zemljama je cista diskriminacija, jer zato sto nismo EU ne mozemo da se krecemo!! sta kao Spanija je bolja od nas ili Rumunija u kojoj dnevno po 2000 i vise zarazenih!!?
Ajde molim vas!!!! ali da ne pricamo o politici,to je druga tema....


Lep pozdrav,i nadamo se svi da cemo uskoro opet zaploviti i uzivati ;)  :uzdravlje: