Author Topic: Carnival Assistant Waiter final interview 05.07.2015. Zagreb  (Read 4983 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
E ovako, pokusacu da opisem kako je izgledao ovaj interview (barem iz mog ugla)

Poziv za final interview sam dobio u petak 03.07. nakon zavrsenog marlins testa u Banja Luci za koji sam dobio poziv 01.07. Znaci sve se brzo odigralo tako da nisam imao vremena za neke pripreme. Jedino sto sam uspeo da uradim je da kupim odelo da bi ispostovao dress code (da bih kada sam dosao tamo video da su uglavnom momci dolazili u raznim kombinacija, od texas farmerki, pa cak do sortseva) i da prikupim neke papire koje sam mislio da bi mi mogli zatrebati (cv, photo, letter of recomendation)

U mail sam dobio obavestenje da interview pocinje od 9 sati, posto zivim oko 300 km od zagreba krenuo sam ujutru u 5 da bih stigao.
Po dolasku u Tkalcicevu ulicu osim po kojeg konobara sto polako otvaraju svoje kafice uspeo sam da primetim poprilican broj momaka u full odelima sa kravatama, odmah mi je bilo jasno da ce nas biti jako puno.

Cekao sam ispred agencije jedno sat vremena pre nego sto sam uspeo uci unutra, nakon ulaska cekao sam jos pola sata pre nego sto sam seo na one stolice ispred kancelarije gde se nalazio gosp Eric Chinoy.
Taman kada sam pomislio evo jos malo i ja sam na redu, Sinisa je prozvao nas cetvoro (koji inace nismo iz bg) i rekao nam da odemo da popijemo kafu i da se vratimo kasnije kako bi oni prvo zavrsili sa beogradjanima koji su dosli svi zajedno organizovanim prevozom ako sam dobro skontao.

Da skratim pricu, konacno posle neka 3 sata cekanja ulazim u kancelariju kod nezaobilaznog gosp Erica, on sedi u svojoj stolici lista neke papire i onako pomalo tiho i nerazumljivo pitao how are you?
Prvo mi je trebalo par sekundi da skontam da se to meni obratio i sta je rekao.

Sedam ja na stolicu preko puta njega i pocinje razgovor nekim klasicnim pitanjima, gde si radio, sta si radio, koliko si radio, sta znaci ime tog restorana gde radis (inace restoran se zove cicibela), opisi mi kako izgleda taj restoran, koliko ima mesta, kakvu hranu sluzite. (nesto od toga me je on pitao, ali uglavnom sam se ja trudio da sto opsirnije i detaljnije odgovaram).

Posle tih pitanja krenuo je sa barem po meni malo tezim pitanjima, kao npr koje su osobine dobrog konobar, na sta sam ja vrlo lako nabrojao osnovne osobine, medjutim kada me je pitao da li konobar treba da ima friendly odnos sa gostima, video sam da je to trik pitanje i sta god da odgovorim a ne budem mogao da obrazlozim mogu pogresiti. Na to pitanje sam mu odgovorio da treba ali do odredjene granice, i naravno tu mi on postavlja pitanje koja je to granica, mahinalno ne razmisljaju ja svoj odgovor krecem sa I don't know, odmah posle toga sam poceo malo da se izvlacim ali sam ubrzo dobio jedno thanks and good bye.

Posle dva dana sam dobio mail da nazalost nisam prosao.

To bi bilo moje neko iskustvo sa mog prvog finalnog interview-a.

Izvininjavam se ako ima gresaka u kucanju.

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
super post  :uzdravlje:

zao mi je sto nisi prosao, ali ne daj se. ima jos prilika i jos kompanija.


citajuci ovaj forum nekako sam shvatila da konobari, HK, itd.... uopce ne bi smjeli bit frendly, mozes ti njih zabavljat, mozes pricat, ali sve na toj profesionalnoj razini.. cak ne smijemo ni minglat s njima po brodu tj, odlazit u te neke dijelove broda.

imas pricu jednog konobara tu na forumu koji je trazio gospodu da mu potpise racun, pa je napravila prituzbu i dobio otkaz..

rekao si frendly, nisi znao objasnit do koje granice, a njima se valjda ne da razmisljat hoce bit prituzbi ili ne pa sasjeku u korijenu...
:)

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Pokusao sam ja objasniti koja bi to granica bila, da sve treba biti na.nekom profesionalnom nivou, ali onda kad pogledam sa druge strane, ovako par dana kasnije, nakon mnogo razmisljanja, pa to onda i nije friendly odnos, znaci definitivno sam trebao reci ne, ali sta je tu je.
Ima jos kompanija, na greskama se uci

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Ocigledno je sa porastom kandidata zainteresovanih za rad na brodu porastao i kriterij Carnival-a.

2008 godine taj isti Eric je kandidate pitao kakvo je vrijeme napolju i gurao ugovore u dzep, a vidi sad.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tako je nekako jack, ocito imaju viska kandidata ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Bas lep post, a sledeci ce biti jos lepsi kada dobijes posao na Princess-u!!  :yeah:

@Jack Sparrow je u pravu 100%.
Moja drugarica je 2009. imala intervju (za posao sobarice). Eric je pitao da li zeli poziciju Floor Supervisor.
Rekla mi je kako nije znala od straha ni da odgovori na pitanje kako joj je ime! I uopste je nije pitao nista detaljno, a i da je pitao, ne bi znala sta da kaze. Nije se spremala za intervju (radila je pre toga posao promotera), a i engleski jezik nije bas dobro znala.
Ja sam srecna sto je tada prosla i sto je sada Ass. Hskp. Manager na jednom od Carnival-ovih brodova!!! Ali mi je zao sto cujem kako sada ljudi (ne)prolaze na intervjuu kod tog istog coveka...

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
I ovaj put je bilo pitanja tipa, koji film si poslednji odgledao, ko glumi o cemu se radi i na osnovu toga se prolazili intervju.

Probacu jos jednom za Carnival (ali sa drugim pasosem, posto imam dvojno drzavljanstvo) a u medjuvremenu dok se to ne desi cekam Princess i Cunard

Hvala @Firefly @cookie007

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
13.07. tj u ponedeljak EP ima intervju u Beogradu. Da li znate nesto o tome? Mozda nije kasno da pozovete Sinisu da pitate da se pojavite.

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Za koju kompaniju je interview?

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ne znam druze stvarno

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Quote
Probacu jos jednom za Carnival (ali sa drugim pasosem, posto imam dvojno drzavljanstvo)

Pa dočekat će te isti čovek ... Eric Chinoy. On ide iz države u državu, već decenijama ..

BTW, jel može netko da ga uslika? Jer mislim da sam mu ja bio na intervjuu prije 30ak godina, ali nisam siguran.
Zanimljivo je da toliko eksponirana javna osoba nema nijednu fotku na internetu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Kod nas u Bg je bila Linda iz Rumunije.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kod nas u Bg je bila Linda iz Rumunije.

Linda? Linda kako još?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Nama su pred ulazak na intervju rekli samo da se zove Linda, ne secam se da je neko pitao za prezime.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Dobro, jedno je Food Ops (Restaurant) department, a drugo Housekeeping.