Author Topic: koja pitanja budu na intervju za Youth Counselor?  (Read 5503 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Victoria

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima,

Da li neko zna koja pitanja budu na intervju za Youth  Counselor ? Uskoro bi trebala imati intervju a ne znam sta me ceka :hehe: I need help pleaaaaseeee :neee:

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: koja pitanja budu na intervju za Youth Counselor?
« Reply #1 on: 28/January/2014 »
Ciao, evo i ja čekan na intervju za youth counselor. Kad smo kod toga, jutros san dobila mail da će intervju bit u ožujku, a prije par dana mi je rečeno da će bit između 29.1. i 4.2.  ""]] pretpostavljan da je to normalno..
a pitanja... ja san na ova naišla dok san kopala po forumu:
- dealing with difficult parents (dealing with angry and upset parents)
- dealing with a problem child
- how to handle a bossy child
- describe some game or activity
i ostala standardna pitanja (why this position, why should we hire you, bla bla)

Offline krofna

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Hej cao...pitanja na intervjuu su uglavnom ova koja je mali vivi napisala + da nesto kazes o svom prethodnom radnom iskustvu (u sustini da ispricas svoj CV) :) Intervju nije uopste tezak..moj je trajao 10-15min, a zena sa kojom sam pricala preko skajpa je bila jako ljubazna i prijatna, sto je dodatno olaksalo sve ;) Pozzz...

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
kad si ti imala intervju? ja još čekan poziv. reklisu u ožujku, nisu me valjda zaboravili ""]]

Offline krofna

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Heh..ja sam intervju imala u avgustu prosle godine :D Nista ne brini, sve ce ti javiti ;) tako bi barem trebalo :D

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
uh ok hvala :moli: već san se pripala da san zaboravljena. znači, to su otprilike ta pitanja. a pitaju li išta vezano za kompaniju, tj. pitanja s njihove web stranice vezana za youth programe i slično (FAQ)? kad si saznala da si primljena? jesi li ti već na brodu? :)

Offline krofna

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Mene nisu nista pitali vezano za njihove programe i kompaniju, ali ako ti se ukaze prilika da pokazes da nesto i o tome znas, nece biti lose ;)
Meni su javili nakon 10-ak dana da sam prosla, a dva mjeseca nakon toga sam vec bila na brodu :)

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
ok thnx :) ipak ncl otkaza :( prebacili me na carnival. nije mi to drago prvenstveno jer carnival ne plaća avio kartu. i kakav je posao, jesi li zadovoljna?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
jer carnival ne plaća avio kartu.

Plaća. ;D

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
ajme jesi li siguran :moli: jer agencija mi je rekla da sama moran :(

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: koja pitanja budu na intervju za Youth Counselor?
« Reply #10 on: 14/March/2014 »
Od 5. meseca prošle godine Carnival plaća kartu.

Međutim, caka je u tome da ko kartu uzme samostalno ili preko agencije, Carnival sa time nema ništa i ne refundira je.
Tako da je ta priča agencije da "moraš sama" samo priča da bi preko njih uzela kartu kako bi prigrabili još love od tebe.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koja pitanja budu na intervju za Youth Counselor?
« Reply #11 on: 14/March/2014 »
Od 5. meseca prošle godine Carnival plaća kartu.

Međutim, caka je u tome da ko kartu uzme samostalno ili preko agencije, Carnival sa time nema ništa i ne refundira je.
Tako da je ta priča agencije da "moraš sama" samo priča da bi preko njih uzela kartu kako bi prigrabili još love od tebe.

Ali kako ćeš uzeti kartu nego samostalno ili preko agencije? Koji je treći izbor?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: koja pitanja budu na intervju za Youth Counselor?
« Reply #12 on: 14/March/2014 »
da... jedino da pitan predstavnika kompanije na razgovoru? ili je to veoma loš potez? a jbt nije 5 tisuća mala stvar. barem ne meni. hmmm ja san zapravo mislila na to plaćaju li unaprid kartu. ti si mislija na refundiranje troskova na kraju?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: koja pitanja budu na intervju za Youth Counselor?
« Reply #13 on: 14/March/2014 »
E, ova priča je problem sa agencijama na našim prostorima i njihovim interesima. A s obzirom da Forum ima poslovnu saradnju sa nekim od njih, ovde bih se zaustavio.

Poenta je da nije istina da Carnival ne plaća avio kartu.

Da sam ja na početku karijere koja počinje preko agencije, kontaktirao bih crewassistance@carnival.com da mi pojasne moja prava i način na koji mogu da ih ostvarim.
Potrudio bih se da mi mejl bude kratak i jasan, jer na tu adresu stiže premnogo poruka sa svih strana sveta.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: koja pitanja budu na intervju za Youth Counselor?
« Reply #14 on: 14/March/2014 »
evo najnovije saznanje - da samo refundiraju troškove vize na kraju ugovora. ma.... mislin da je to bullshit, al dobro.
uopće više ne znan šta da radin. čekan drugu priliku ili da srljan u ovo. plus, na moje pitanje koliku proviziju uzimaju, elegantno su se oglušili. hmmm
hvala svejedno :)