Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 228821 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #465 on: 04/August/2020 »
Onog dana kad priznaju..... Čoveče. Gde ti zivis.
Nemoj govoriti "očigledno" a pri tom iznositi sopstveno misljenje. Laik si, a pricas kao da si uhvatio boga za jaja. Imao si 7 meseci da se upoznas sa osnovnim stvarima pre nego sto pocnes da potezes reci kao "očigledno" "veštački virus". Iznesi dokaze za to, dobićeš novelovu nagradu, brod to neće više nikada trebati. Coronaviirusi nisu jedan virus. To je familija virusa. Možda zato nije izolovan. Covid 19 ce uskoro biti.

Izvini sto ti ovo kazem, ali lupetas previse i previse uproscavas neke komplikovane stvari poput ove trenutne situacije pa cak i ekonomije.
Ti da takve stvari stvarno toliko dobro razumes, ti bi radio sa Rotšilde j***te. Pisao bi za the Economist sada o ovome a ne ovde na forumu.
Zavera ili ne, na brod neces u neko skorije vreme, osim ako mozda nisi neke esencijalni rafnik, da im bas trebas. Mozes ti gledati flightradar 24 casa dnevno, umesto pinka, to je za sad tako.


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #467 on: 04/August/2020 »
I na recnom Amadeus Brodu cela posada zarazen a, otkazali Nam dve nedelje kruza za avgust

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #468 on: 04/August/2020 »
Ako su zadnji pokusaji restarta kruzova nekakav pokazatelj, ova industrija nece prezivjeti. Cak niti moguce cjepivo, ako ikada bude izumljeno, nece ju spasiti. Bice prekasno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #469 on: 04/August/2020 »
Kompanija se zove Amadeus? Kako se zove brod?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #470 on: 04/August/2020 »
Ima jedan zanimljiv detalj u prethodnom obraćanju Carnival-a pre nedelju - dve... Nekako je prošao "ispod žita", video sam da niko to nije komentarisao, jer su drugi detalji bili vremenski bliži i time interesantniji... a rečeno je da je Carnival obezbedio sredstva da može i celu narednu godinu da preživi ako ne bude plovidbe (pokušaću kasnije da nađem tu izjavu i podelim).

Sećate li se kad je tamo negde početkom cele ove drame Carnival CEO rekao da su obezbedili sredstva da izdrže do kraja ove godine... nama je to zvučalo preterano, svi smo tipovali na vraćanje kruzeva na leto, pesimisti na jesen. Kad ono - cvrc - pucanje ove godine je sada sasvim realno. E pa kada je top menadžment već tada obezbedio likvidnost za celu 2020. godinu, onda ako su sada obezbedili 2021. meni to nešto govori...  :hmm:

EDIT:
Možda nije rečeno za celu 2021. godinu, već "još jednu godinu", što bi bilo do narednog leta. Naći ću saopštenje večeras.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #471 on: 04/August/2020 »
Pretpostavljam da nekim ljudima i nije toliko važno da li neće biti kruzeva do avgusta 2021. ili do decembra 2021.
Ukoliko crew member može da "izdrži" da ne ide na brod toliko dugo, to znači da mu taj posao i nije od presudne životne važnosti.
Hrvati će pokušati da odu u Irsku i Nizozemsku, Srbi i Bosanci u Češku, Slovačku i Madjarsku.
Naravno, možemo da pratimo šta se dešava, zato i postoji forum. Nekako ostaje dosta gorak ukus, mada još ništa nije ni završeno. Stekao sam impresiju da maltene sve može da se dešava kao ranije, sve može da se restartuje, jedino kruzevi neće moći da krenu. Svaki dan u USA ima preko 60.0000 "slučajeva", dakle svakoga dana, samo u jednoj zemlji i to već odavno nije vest, ali su zato četiri crew membera hospitalizovana i to je velika vest.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #472 on: 05/August/2020 »
Ima tu jos jedna stvar. Nije samo u pitanju to kada ce se ljudi vratiti na posao. Ako dolar oslabi, sta ce biti sa ustedjevinom ljudi? Zamisli da radis toliko godina, i onda ti zbog ovog sranja jednostavno ispari 25, 30%...
I za koji novac bi radio? 2000$ po kursu od 75... (lupam)...
Dolar je sad na 99. Koliko vidim. Bio je 104, 105.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #473 on: 05/August/2020 »
Kolege iz kompanija pod Carnival korporacijom koje imaju pristup GLADIS-u, govor glavnog šefa od 15. jula, sedmi minut:

"... to withstand the pause even for the next 12 months if we have zero revenue."

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #474 on: 05/August/2020 »
Razmislio sam i pre nego sto sam napisao nemoj da se sekiras, a pricam i iz iskustva.

-Kruz kompanija odluci da te poslusa. Ne angazuje vise azijate. Angazuje samo ljude iz Srbije. Samo one koje ti odaberes.

Nemoj da mene kompanija slusa. Kompanija samo neka slusa IMO i zakon. Pusti mene.
Nek zaposljavaju sve jednako, a ne samo azijate. Ili kako ti kazes Srbe. Ili da ajijata bude najvise. Ja sam za to da svi budu jednako zaposljavani i za sa jednakim kriterijumima, ali o tome kasnije u tekstu.
Ali sada ih ne bih zaposljavao jer dolaze iz dela sveta gde je bilo najgore, i napravio bih pauzu, kao sto i kompanije vole da prave pauze sto se tice raznih nacionalnosti. Ili eventualno neka rade ali na kruzevima u Aziji.

-Plus, sta Axijati imaju sa tim sto u kompanijama rade debili koji ne mogu da odrade testiranje posle 7 meseci PANDEMIJE.

Nisu hteli da odrade to je problem.
Hurtigruten je mala kompanija i nema potrebe za azijatima, ne mogu da se kriju iza cinjenice da nemaju dovoljno posade da zaplove, ima vise nego dovoljno nezaposlenih u Evropi koji bi prihvatili posao. To sto su dovlacili azijate bila je njihova zelja koju su sada i platili.
Ne znam kako iz Hurtigrutena pravdaju to!!??
Neko je iz Hurtigrutena morao ozbilno da se potrudi da izvede takav potez.

-Zar jos nisi ukapirao da bez vakcinacije nikad vise nece biti kao sto je bilo pre.

Zar nisi shvatio da je virus vestacki i da nema vakcine pored vestackog virusa.
Pod uslovom da se ovo moze nazvati virusom.
Koliko sam ja ucio u skoli, virus ne moze da se odrzi na velikoj temperaturi i pod velikim UV zracenjme kakvo je leti. A ovaj ne samo da se odrvaza nego i hara.

-Usput, posto krivis Azijate, pogkedaj koliko je zemalja hermeticki zatvorilo granice sa Srbijom.

Pa sta ja tebi i pricam svo vreme? Zatvorili su granice sa Srbijom gde uopste nije bili pino slucajeva , a ovamo ih iz azije gde je bilo ogromno s**** dovlace u Evropu.
Ne krivim azijate, ja krivim kompaniju, a zaijate ne mogu da podnesem. I nisam u manjini kada kazem tako nesto. Jer ne zanam nikoga ko sa azijatima nije imao problema.


Sto se tice diskriminacije...

Postoje razliciti intervjui za azijate i Evropljane.
Azijati ne moraju i nemaju imaju istu kompetentnost kao Evropljani.
Azijati dobijaju poslove a da ni ne pricaju Engleski dok za Evropljane to ne prolazi.Pa da se posada na brodu i mi ovde na forunmu cudimo odakle i kako je to muguce da su prosli intervju.
Amerikanci ne prolaze test na polno prenosive bolesti jer ne smeju da budu diskriminisani od strane kompanije, ti sa Balkana nemas isto pravo.
Azijate zaposljavaju sve kompanije, ima najvise u svim kompanijama i konstantno se zale da su diskriminisani.

Tako da ako je neko diskriminisan, diskriminisani su Balkanci, a medju njima najvise su pogodjeni Srbi, jer i tamo gde i ostali balkanci mogu da rade Srbi su banovani.


Vakcinacija...

Amerikanci nece ni da nose maske a jos manje da se vakcinisu, tako da ce kompanije morati dobar deo Amerikanaca da otpisu ili da prestadu da lupetaju da ce vakcina koja je neispitana , cijoj se ne zna sastav da pobedi virus za koji se ni ne zna koji je.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #475 on: 05/August/2020 »

Sećate li se kad je tamo negde početkom cele ove drame Carnival CEO rekao da su obezbedili sredstva da izdrže do kraja ove godine...

Jeste i delovalo je cudno sto uzimaju krdite sa velikim kamatnim stopama na godinu dana a pricaju da planiraju da opet krenu na leto. Sto uzimaju da kamata bude veca i teze isplate?
Znali su od pocetka, samo nisu smeli da kazu javno jer bi investitori povulki pare i pukli bi na berzi.

To je ono sto oni zovu damage control.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #476 on: 05/August/2020 »
I prije ove krize su se neke kompanije na kojima sam radio mučile sa punjenjem novih brodova,nekada si plovili poluprazni. Imao sam osjećaj da je došlo do laganog zasićenja tržišta.
Nakon ove krize potražnja će još dodatno pasti, to je sigurno.
Iz tog razloga mislim da se kompanijama ne piše dobro.
Čuj Carnival osigurao godinu suhog pogona,lako im za to. Što se događa kada sve skupa kao krene, troškovi skoče na 5 mlrd mjrsečno, a uspiju uprihoditi recimo 3 mlrd?
Ja sam vodio jedan restoran. Kada je zatvoren troškovi su oko 3000E mjesećno, kada otvori skaču na skoro 12 000 E mjesečno, sa minimalnim pogonom. A recimo  ima dnevni promet 400 Eura, a očekivao si 2000 Eura. I onda recimo da si se za cijeli period dok si bio zatvoren zaduživao u banci, i da si računao to vratiri iz tekućeg poslovanja, a ti u biti od prometa nemaš ni za pokriti tekuće troškove, kamoli dugove.
Po meni, crno doba za kruzere tek dolazi, ovo sada im je pjesma.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #477 on: 05/August/2020 »
Crno doba svakako. Zato CEO Carnivala kaze da ce im agenti odigrati najvazbiju ulogu u potencijalnom restartu. Uostalom pise u CSS-u ko radi za princess.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #478 on: 05/August/2020 »
Manji brodovi poput rečnih i ekspedicijskih još imaju neku šansu da sada plove, a veliki prekookeanski brodovi su druga priča.

Da li neko zna da li kompanije zahtevaju od gostiju koji dolaze na brod negativan PVR ne stariji od 72 sata? Pitam za ove brodove što trenutno plove po Nemačkoj, Francuskoj itd.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #479 on: 05/August/2020 »
U pitanju je Amadeus diamond Dana's je bio usidren blizu MOG brida Ali vrli brzo je promenio lokaciju verovatno zbog turista, radnici su u karantinu