Author Topic: Ne znam kome da se obratim  (Read 3290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nijemestrah

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Bože, daj mi snage da izdržim ono što promijeniti
    • View Profile
Ne znam kome da se obratim
« on: 12/May/2011 »
Dragi moji. Ne znam kome da se obratim, a da mi moze pomoci. Imam namjeru ici na brod, tj. trebam tek obaviti razgovor. Nemam pojma koliko mi treba novaca za avio kartu, gdje poci da se ukrcam na brod itd.. Najbitnije da li je istina da je placa jako mala?

Znam da svatko od nas ima razlicite ,misljenje i po mom skromnom misljenju ne vidim nista lose u tome da podem raditi na brod.

Realno gledajuci, radimo u ovoj drzavi za minimalnu placu od koje ti ne ostane nista. Pogotovo ako imas zenu i djecu!! Nema ali uvijek je ono ali...
Ono sto znam jeste, da nikad nece biti bolje. Ali citajuci ove kojekakve gluposti po forumima, ima li itko kompetentan da mi da bilo kakvu informaciju vezano za rad na brodu. Koja je pozicija najbolja da se prihvati?

Meni je najbitnije da ja mogu poslati doma novaca, cca. 1000$

Ako moze bilo kakva pomoc, dobro bi mi dosla. Hvala vam velika unaprijed, nadam se nekoj pomoci.  :-*

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: RAD NA KRUZERU - POMAGAJTE!
« Reply #1 on: 12/May/2011 »
Meni je najbitnije da ja mogu poslati doma novaca, cca. 1000$

Koja je pozicija najbolja da se prihvati?

Ona koja će ti omogućiti da doma možeš poslati $1000.

Isto tako, prilično je bitno kakve su ti kvalifikacije, kako govoriš engleski, koliko si društven, kako podnosiš stres, fizički napor, jesi li zdrav, imaš li koliko je potrebno za odlazak itd itd itd itd ...

Sve što mi znamo o tebi na osnovu tvojega posta je da si oženjen.
A to je dovoljno tek da bi ti rekao kako ja odobravam odlazak na kruzer samo onim oženjenim ljudima koji savršeno ispunjavaju SVE gorenavedene uslove, i još poneki. I koji su spremni na rastavu braka. Ali to je samo moje mišljenje. Ima sigurno onih koji drugačije razmišljaju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: RAD NA KRUZERU - POMAGAJTE!
« Reply #2 on: 13/May/2011 »
Kao sto Sef kaze, bitne su ti kvalifikacije, ali realno, nisu bas presudne, jer sam upoznao ljude na brodu koji nisu imali dana iskustva u struci a upali su na brod.
A i sve ostalo sto je naveo je jako jako bitno.

Engleski ti je najbitniji, sto ga bolje znas bolju ces poziciju dobiti. Moras nam reci malo vise o kvalifikacijama koje posedujes pa cemo ti vise i pomoci :)

Sefe, ne slazem se u potpunosti sa tobom oko rastave braka, to sve zavisi od pojedinca do pojedinca   :hmm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: RAD NA KRUZERU - POMAGAJTE!
« Reply #3 on: 13/May/2011 »

... to sve zavisi od pojedinca do pojedinca   :hmm:


Od dva pojedinca, da budemo točniji.
Preporučujem novajlijama one knjige sa Amazona čije sam linkove postavio gore. Obnovit će engleski i saznati više o poslu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nijemestrah

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Bože, daj mi snage da izdržim ono što promijeniti
    • View Profile
Re: RAD NA KRUZERU - POMAGAJTE!
« Reply #4 on: 25/May/2011 »
Hvala vam velika na pomoci. Sefe nisam ozenjen jos i nemam namjeru neko vrijeme, ne treba meni brod da se rastavim haha.

Engleski jezik pricam tecno, takoder njemacki i ruski pricam super. S obzirom da ovdje ima mali milion raznih odgovora (naravno iskustva su razna) bitno mi je prije nego sto podem na brod (pripremam svu potrebnu dokumentaciju) samo da znam za koju poziciju da se prijavim, a da pored moje place mogu imati tipa.

Nemojte me krivo shvatiti nisam pohlepan, ali moj razlog odlaska na brod su financije. Takoder, nisam u mogucnosti sam platiti kartu avionsku, a cuo sam da ima kompanija koje ti plate kartu.

RAzmisljao sam da se prijavim za sobara, navodno to nije lose?

Ispricavam se Sefu unaprijed ako ne pisem kako treba ali prvi sam put ovdje, pa molim te nemoj me blokirati, jos se snalazim. Hvala!  :moli:

Svima drugima koji su spremni pomoci unaprijed od srca zahvaljujem, i hvala sto me razumijete, pocetnik sam.