Author Topic: Sto biste mi savjetovali i koju kompaniju?  (Read 2243 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Miro87

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima.

Prije nekoliko dana sam nazvao agenciju u Zg (Uspinjaca ) u vezi posla na cruiseru i razgovarao sam sa g.Andrejom koji mi je nakon kratkog razgovora ( na hrvatskom i engleskom )rekao da necu imati problema za dobivanjem posla na brodu vec da je samo pitanje za koju kompaniju,nakon cega mi je rekao da bi bilo najbolje da odem u Zg osobno do njih.

Mene zanima slijedece:

Koja je procedura kad se ode kod njih jer mi je on spomenuo polaganje nekakovog ispita tamo kad dodjem?
Kako da se obucem kad mu budem tamo otisao?
Da li je to upoznavanje sa kandidatima ili interview?
Koliko dugo traje procedura od prvog odlaska kod njih,rijesavanja papirologije ( znam da mi treba CV na eng jeziku,preporuka ako je moguce,kopija putovnice...sto jos?) do samog odlaska na brod?

Btw. Htio bih poziciju A/W posto imam iskustva sa radom u restoranu visoke kategorije,radio sam u SADu dva ljeta u restoranu i sa engleskim se sluzim svaki dan na poslu tako da mi jezik nije problem.

Sto biste mi savjetovali i koju kompaniju?

Unaprijed se zahvaljujem na svim odgovorima!

p.s.ispricavam se za eventualne greske u pravopisu jer ovo tipkam sa moba jer mi komp radi neke probleme.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Trebam nekoliko informacija...help...PLEASE!
« Reply #1 on: 27/May/2011 »
Pozdrav,

zemljak, danas i ljudi bez dana posla u ugostiteljstvu dobivaju A/W. A ti radio 2 sezone u US kao konobar.

Na tvojem mjestu, ja bih pogledao okolo što se nudi, jer ako si waiter, onda si waiter i drži se toga. Kompanija nebitna.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Trebam nekoliko informacija...help...PLEASE!
« Reply #2 on: 27/May/2011 »
Tocno to. Ti radio dve sezone ko waiter a sad cesh ko asst. Jebt asst u pravilu radi sa metlom, djogerom i krpom, u pravilu u startu nemash sa gostima nisht.

Ak neko primjeti tvoj "talent" pa promociju lupe, al znash kolko ljudi ima shto im prvi poso pa se brzo ustele u cijelu pricu jer salu na stranu ne treba bit einstajn za konobarit.

Uglavnom shto god odlucish sretno al vjeruj mi ak si waiter drz se toga jer razocarat cesh se ak dojes na brod ko asst.

Josh kad vidish ljudi rade po 10 godina na kompaniji ko waiteri a neznaju engleski a ti asst pa da si pucash u glavu a on uzima od 2500 dolara do 4000 a ti 1050. Bjez.

Offline Miro87

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Trebam nekoliko informacija...help...PLEASE!
« Reply #3 on: 27/May/2011 »
Hvala na brzom odgovoru.

Nisam ni razmisljao o tome da se prijavim za poziciju Waitera jer sam mislio da se krece sa dna...ali sad cu se definitivno prijaviti za tu poziciju.

Jos me zanima koliko dugo traje procedura od prijave do dobivanja posla?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Trebam nekoliko informacija...help...PLEASE!
« Reply #4 on: 27/May/2011 »
   Topic: Koliko treba cekati od interview-a do poziva za ukrcaj?

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=738.0;viewResults
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)