Author Topic: razlika izmedju usa i europskih kruzeva  (Read 2582 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline davorin28

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
razlika izmedju usa i europskih kruzeva
« on: 15/March/2012 »
Sefe,otvorio sam novu temu jer nisam nasao nista sa slicnim pitanjima pa premjesti ako sam u krivu.

Zanima me razlika izmedju americkih i europskih kruzeva,tj pogotovo jadranskog cruza.Dali postoji velika razlika u europskim gostima ili su vecina gostiju amerikanci nevezano za mjesto plovidbe.i na kraju naravno kakvi su europljani tiperi....ako je netko plovio na obe relacije neka se javi....hvala... :D

Offline cherrypita

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: razlika izmedju usa i europskih kruzeva
« Reply #1 on: 15/March/2012 »
Sto se tice kruzeva, ne znam, ali sto se tice gostiju, mogu ti reci za neke iz licnog iskustva. . . Britanci-jaaaako skrti, jer broje svaki cent (cast izuzecima  :money:), Francuzi- ostavljaju tips, u mom slucaju uglavnom simbolicno, ali su bas zahtevni, Nemci- stvarno poznaju kulturu putvanja, i daaaa, tips je obavezan, Svedjani- takodje velikodusni, Rusi- samo davaj da piju i jedu i ako imaju kesa, a uglavnom imaju, mozes se i obogatiti  :money:  :money:  :money:
P.S. Grupacije koje ne smem izostaviti: gey populacija i prostitutke- jaaaaako ''velikodusni''  :yeah:
Jos jednom ponavljam, ovo je moje iskustvo. . .

Offline davorin28

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: razlika izmedju usa i europskih kruzeva
« Reply #2 on: 15/March/2012 »
hehe...a obicno radni narod postuju jedni druge..hvala na postu!! :uzdravlje:

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: razlika izmedju usa i europskih kruzeva
« Reply #3 on: 24/June/2012 »
Evo mog iskustva, na Karibima Ameri vole da tipuju room service, tako da sam tamo za 7 dana kruza uzimala u proseku 150$, nekad manje nekad vise. U diningu je drugacija prica. Ameri malo slabije tipuju tamo, ali se desi da ostave. A da, sto se njih tice, obratite paznju na Njujorcane, oni su siroke ruke.

U diningu su mi ostavljali Britanci i Holandjani, desilo se da sam dobila tips i od Kineza, doduse samo jednom... Od latino amerikanaca nisam dobila ni hvala, a o tipsu da ne pricam... :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.