Author Topic: Mesec dana pauze u sredini ugovora?  (Read 2239 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Mesec dana pauze u sredini ugovora?
« on: 02/August/2012 »
Cao svima, citam vas vec mesec dana, u pripremnoj sam fazi sto se tice posla, ali me zanima jedna jako bitna i specificna stvar:

je li moguce napustiti brod na mesec dana zbog obaveza i vratiti se? konkretnije, ukoliko mi ugovor pocne u septembru i traje do recimo marta, da li bi mogao da napustim sredini decembra na mesec dana, zbog obaveze sa faksom i da li bi mogao da se vratim nakon toga? ukoliko moze, da li treba da ih o tome obavestim jos pri intervju ili kasnije? nakon zavrsetka ugovora, je li moguce ostati nekih nedelju dana bar u americi (ukoliko radis tamo)?

Nadam se da nisam pri pretrazivanje foruma preskocio odgovor:)

Hvala unapred

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mesec dana pauze u sredini ugovora?
« Reply #1 on: 02/August/2012 »
Time bi doveo kompaniju u situaciju da regrutiraju i zaposle covjeka na mjesec dana, dok se ti bavis privatnim stvarima, i onda mu dadnu otkaz, jer si se ti vratio.
I sve bi to morali uraditi za covjeka koji im u pocetku jasno daje do znanja da mu posao na brodu nije prioritet.
Tesko.
Da je u pitanju tjedan-dva, onda ok, s tim da bi morao sam kupiti avio-kartu. I ako bi za vrijeme tvog odsustva tvoje kolege mogle raditi i tvoj dio posla.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Mesec dana pauze u sredini ugovora?
« Reply #2 on: 02/August/2012 »
Time bi doveo kompaniju u situaciju da regrutiraju i zaposle covjeka na mjesec dana, dok se ti bavis privatnim stvarima, i onda mu dadnu otkaz, jer si se ti vratio.
I sve bi to morali uraditi za covjeka koji im u pocetku jasno daje do znanja da mu posao na brodu nije prioritet.
Tesko.
Da je u pitanju tjedan-dva, onda ok, s tim da bi morao sam kupiti avio-kartu. I ako bi za vrijeme tvog odsustva tvoje kolege mogle raditi i tvoj dio posla.

Hvala puno! Dakle, mogu da odustanem u svakom trenutku, s tim da kupujem sebi kartu i naravno, nema povratka?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mesec dana pauze u sredini ugovora?
« Reply #3 on: 03/August/2012 »
Možeš da odustaneš u svakom trenutku, a ako se napraviš blesav, ne moraš ni kartu za kući kupiti, jer oni nemaju izbora nego poslati te kući.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Mesec dana pauze u sredini ugovora?
« Reply #4 on: 03/August/2012 »
je li moguce napustiti brod na mesec dana zbog obaveza i vratiti se?

Za druge kompanije neznam ali na Carnival Cruise Lines je moguce. To se zove work break. Imam jednog frenda iz rijeke koi je nakon 5 miseci ugovora uzo work break sad 7 misec i sad ce u 8 nase. Misec dana je uzo. Mislim da je to maximum.
Znam josh jednog iz RH koi je isto tako svaki ugovor nakon 3 miseca uzimo isa tri sedmice doma. Nakon toga se vrati na brod na kojem je bio sto nije pravilo i nemora biti al on je bio dobar sa maitre d pa se uvik vraca na isti brod.

Uglavnom morash ti reci prije u MSI i sam si kartu placas.