Author Topic: Na karti nema vrijeme polijetanja, samo datum, tamo trebam nazvati hotel?  (Read 2186 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lana25

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav narode, od buduceg moreplovca. Ukrcaj mi je 12.11. Carnival
E sad problem je sledeci - danas su mi poslali kartu koju printam ali na njoj nema vrijeme polijetanja samo datum - kad uopste da se pojavim na aerodromu?
A drugo pitanje - na karti stoji da letim za Majami i da kada stignem tamo trebam nazvati hotel koji mi je naznacen na ugovoru, a meni na ugovoru stoji Orlando i ime nekog hotela?
Bila bih vam jako zahvalna na svakoj pomoci jer mi se stvarno vise ne da kontaktirati ove iz agencije .
Hvala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ukrcaj mi je 12.11. Carnival

Is that so?  :pop:

Moralo bi pisati na karti vrijeme polaska.
U krajnjem slučaju, ako imaš datum i avio-kompaniju, to je dovoljno da već sada nazoveš aerodrom i pitaš postoji li rezervacija na tvoje ime.
Ja sam imao sličnu kartu, nazvao sam večer prije polaska aerodrom, i potvrdili su mi da sam uknjižen za let.
Šta da ti kažem. Znam točno u kakvoj si situaciji jer i ja sam imao istu nedoumicu. To se sada tako radi.  :bathtime:

Ovo za hotel. Been there done that. Dođeš na strani aerodrom koji ima 16 liftova i 8 etaža, i jedina slamka spasa ti je ime hotela.
No panic.
Svi hoteli u Orlandu koji drže do sebe imaju tzv "shuttle", što je fensi naziv za nezgrapni minibus kojeg vozi Američki penzić što se skrasio na Floridi zbog dobre klime pa mu dosadno, ili "illegal alien" koji u isto vrijeme radi "u fušu" i kontemplira kako ugrabiti "green card".
Uočavanje tog minibusa tj. "shuttle-a" će ti olakšati svijetleća reklama tipa:



U slučaju da ga nema na vidiku ili ne možeš naći pravu etažu (level) na kojoj on kupi putnike, trebala bi imati broj hotela pa nazovi portirku koja obično zna gdje se on nalazi i u radio vezi je sa njime.
Ako ti se ne da čekati, sjedni u prvi taxi i reci "vozi miško", vožnja će te koštati $10-20 (daj čovjeku i $2-3 tips), i traži da ti napiše račun.
Na brodu odeš u crew office, ispuniš formular za putne troškove, priložiš račun, i dobiješ te pare za mjesec-dva nazad.

U međuvremenu, upoznaj se sa aerodromom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma imas sve. Pogledaj to malo bolje. Ja sam ti iso za carnival sa elektronskom kartom uvjek.

Nemas sta zvat hotel. Reci ce ti sam da je prevoz na putu jer kruzi uvjek.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
kontkatiraj agenciju, jer su očito nešto z**ebali

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Mozda stvarno ne pise vreme, a mozda pise ali nije uocljivo jer su te karte malo konfuzne. Evo kako moja izgleda

SWISS INTERNATIONAL A 09DEC BELGRADE       ZURICH         935A    1135A
LX 1413              SUNDAY NIKOLA TESLA   ZURICH AIRPORT


Ono u crvenom ti je vreme. Departure time 9:35am   dolazak 11:35am po lokalnom vremenu.


Specijalne Fotografske Jedinice Srbije