Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400513 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline sanja80

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #360 on: 27/February/2010 »
Da, mislim da je najbolja i najjeftinija opcija od Zagreba do Beča vozom za Vas koji idete u Austriju.
Za nas koji idemo u Amsterdam ne preostaje ništa drugo do avion ili bus koji je nešto malo jeftiniji, ali 2 dana putovanja. Koliko znam nekoliko mojih prijatelja iz Holandije putuju avionom Zagreb-Keln jer je najjeftinija avionska karta, a onda se iz Kelna prebacuju busom ili automobilom.
Pa svi imate nekog para, nije valjda da ću ja sama na River Queen!?!  :(

Offline niki

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #361 on: 27/February/2010 »
Da, mislim da je najbolja i najjeftinija opcija od Zagreba do Beča vozom za Vas koji idete u Austriju.
Za nas koji idemo u Amsterdam ne preostaje ništa drugo do avion ili bus koji je nešto malo jeftiniji, ali 2 dana putovanja. Koliko znam nekoliko mojih prijatelja iz Holandije putuju avionom Zagreb-Keln jer je najjeftinija avionska karta, a onda se iz Kelna prebacuju busom ili automobilom.
Pa svi imate nekog para, nije valjda da ću ja sama na River Queen!?!  :(

Ja sam isla vec par puta za Amsterdam i uvijek idem Zagreb-Keln i onda uzmem voz za Amsterdam i tamo sam za neka 2 i pol sata a nikako ne idite taksijem jer je 700 eura,imali smo slucaj da je jedan" iz indonezije "to uradio ..
Mada najbolja je opcija sa croatia airlines direktno Zagreb-Amsterdam 2 sata traje voznja i za 3 eura ima voz za centrall station a tu je odmah i brod.Mada i taksi nije skup sa aerodroma.

Offline niki

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #362 on: 27/February/2010 »
Cestitke Krsti31, ja jos uvijek razradjujem plan kako do Korneuburga. Mislim da ce biti opcija s vlakom za mene najbolja jer je najjeftinije i ide mi direktno do Beča. Nisu nam jos nikakve detalje poslali u koliko se sati moramo ukrcati na brod. Kad to budu javili, mogu ti napisati moj tocan plan puta, a kad stignem tamo ,javim kako je taj put prosao :).
Niki, mogla bis nam malo opisati kako ti je bilo raditi kao sobarica na Ggrand Circle kompaniji, opis posla i placa, slobodno vrijeme i tako. Tek toliko da nam malo predocis kako je to na rijekama :)
Pocinjala sam u pola 7 do nekih pola 12,12 smo morali zavrsiti sa sobama,onda sam slobodna do 1 h al u uniformi moram biti,za to vrijeme bude rucak ili malo gledam tv..ili u svojoj kabini budem..onda od 1 do 2 h svi sobari pomazu u veseraju jer ovi iz veseraja su slobodni a oni pocinju u 5 h.Nakon 2 h sam slobodna do 15 do 7 i od 7 do nekih 8 i 15 je night servise i to je to.Nema slobodnih dana..plata je nesto vise od 1 500 eura,a ako vas gosti zagotive dosta mozete dobiti u sobama nakon  svakog cruisa,Imala sam jedan cruise 17 soba,drugi 18 i tako se mjenja svaki put 17-18..CURE nemojte nositi puno odjece jer je tamo ludnica to se tice toga Keln,Maniz,Amsterdam super za soping, a svi smo ljecili stres i umor  sopingom..

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #363 on: 27/February/2010 »
A ja nazalost nisam iz Zagreba pa mi je zato najjeftinija i najmanje kpmlicirana opcija direktan vlak Rijeka - Beč. Da sam iz Zagreba vjerujem da bi mi bilo lakse izabrati kako do Beča, a ovako, nit imam autobusnu liniju, avionom prekomplicirano i skupo, jedino ostaje vlak koji je hvala Bogu bar direktan ali dug put.
Ne brini Sanja, naci ces i ti sebi para ako ne na putu onda na brodu ;)

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #364 on: 27/February/2010 »
* meni je definitivno najbolja opcija direkt busom sarajevo - beč, ali još ćemo vidjeti kad nam jave detalje oko ukrcaja. do korneuburga je uzgleda vrlo lako doći.
*luna, još ćemo se mi dogovoriti da se nekako i negdje sastanemo  :uzdravlje:
*ono što mene zanima jeste - moram li ja baš u zagreb predati za vizu? je li moguće to uraditi u hrvatskoj ambasadi u sarajevu?  -()- bilo bi mi puno jeftinije i lakše odraditi to ovdje..
zvat ću ih svakako u ponedjeljak ujutro, ali da vidim ima li neko iskustva s tim?

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #365 on: 27/February/2010 »
Hvala Niki na odgovoru :). Ne zvuci lose niti radni dani niti lova, a nadam se da je u svakoj kopaniji to sve to donekle slicno.
Da, gab jos cemo se dogovoriti za sve. Ja ti savjetujem da ih nazoves u ambasadu, mislim da ti oni to najbolje mogu reci. Zasto da dolazis do Zg ako mozda mozes obaviti i u Sarajevu.

Offline sanja80

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #366 on: 27/February/2010 »
Niki, nikada nisam radila ništa slično, a o poslu sobarice na riječnom brodu da ne govorim! Za nekog sa 0 iskustva da li se teško uklopiti, naučiti, opstati......?

Offline niki

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #367 on: 27/February/2010 »
Niki, nikada nisam radila ništa slično, a o poslu sobarice na riječnom brodu da ne govorim! Za nekog sa 0 iskustva da li se teško uklopiti, naučiti, opstati......?
I meni je bilo kao vama, a za sve postoji prvi put..Ne brini sve ce biti ok,samo pazljivo slusaj svog head departmenta kad ti objasnjava nesto i ako treba pitaj ga 100 puta jedno te isto,nemoj raditi nista na svoju ruku.i BRZINA je jedna od Najbitninji stvari..ostalo ce doci sve na svoje,vec nakon 10 ak dana bicete pravi..
Mislim da je na svim kompanijama manje-vise to isto sve..

Offline leo02yu

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #368 on: 28/February/2010 »
Moze pomoc oko informacije kojim putem do posla na rijecnom brodu??

pa ides u agenciju apliciras ja sam tako dospeo dozde  agenat ako si ok posalje ti dogovor i garantno pismo poslje odes na pregled medicinski uglavnom te provere sida i dali se drogiras i krenes na brod

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #369 on: 05/March/2010 »
Poštovani gospodine Axxxxxx,

Vize za rad na riječnim brodovima se dobivaju u kratkom roku, te je stoga kompanija Uniworld  odlučila da će kandidate zvati po potrebi.
Kao što i znate zbog cijelog problema oko dobijanja vize svi naši kandidati su bili stavljeni na stand by.
Potražnja za konobare i sobarice je trenutno puno veća i kandidati za te pozicije su dobili ugovore s početkom sezone i počinju uskoro raditi.

Pozicije za “ Kitchen department” su jedine koje su trenutno popunjene, te će naše kandidate zvati kad se oslobde pozicije.
Kompanija nam nije mogla potvrditi okvirno kada bi to bilo, na žalost i mi bismo htijeli da svi kandidati za kuhinju odu čim prije raditi.
Razumljivo je da dugo čekate i da biste se željeli ukrcati što prije.

U ovom trenutku vam možemo još ponuditi da ukoliko se otvori vaša pozicije u kompaniji Riveradvice, da vas preporučimo kod njih, s time da imate prednost prije svih ostalih kandidata.

Molimo vas da nam javite da li ste još uvijek zainteresirani biti na stand by za obje kompanije.

Zahvaljujemo još jednom na strpljenju, te vas molimo za razumijevanje.

Ukoliko imate daljnjih pitanja, slobodno nas kontaktirajte,

 
Srdačan pozdrav,

********************************************

evo sad to dobio,koje sam ja k....sreče!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Don

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #370 on: 05/March/2010 »
21.03. Amsterdam, River Queen.
 
Danas stigao ugovor i ostalo, a u pon idem vizu vadit.

andrija, baš mi je krivo zbog tebe :nono:

jesi im odgovorio? :(

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #371 on: 05/March/2010 »
21.03. Amsterdam, River Queen.
 
Danas stigao ugovor i ostalo, a u pon idem vizu vadit.

andrija, baš mi je krivo zbog tebe :nono:

jesi im odgovorio? :(

A rekao sam da ču čekati,a što mi preostaje drugo,izgleda da samo ja s foruma nisam dobio ugovor,i neznem dečko od gab on je isto bio na čekanju
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline BLACKY

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #372 on: 05/March/2010 »
A rekao sam da ču čekati, a što mi preostaje drugo, izgleda da samo ja s foruma nisam dobio ugovor, i ne znem dečko od gab on je isto bio na čekanju

Ekipa pozdrav, Ledeni ni ja nisam još dobio ugovor ali danas su me zvali i rekli mi da bi trebao sljedeći tjedan u
Amsterdam na 7 dana ako sam dobro shvatio na neki kick-off meeting ili tako nesto(ispravite me!!), kao neko upoznavanje međusobno
i sa poslom na samom brodu,seminari itd... plaćen mi je put, nakon toga se vraćam doma, radim vizu i čekam ugovor....... sutra bi trebao znati više o svemu
jer 12.03 moram biti u Amsterdamu. Ako netko zna o čemu se radi na tom meetingu, ili je bio ili isto ide neka me informira please...

Offline niki

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #373 on: 05/March/2010 »
Ekipa pozdrav,Ledeni ni ja nisam još dobio ugovor ali danas su me zvali i rekli mi da bi trebao sljedeći tjedan u
Amsterdam na 7 dana ako sam dobro shvatio na neki kick-off meeting ili tako nesto(ispravite me!!),kao neko upoznavanje međusobno
i sa poslom na samom brodu,seminari itd... plaćen mi je put,nakon toga se vraćam doma,radim vizu i čekam ugovor....... sutra bi trebao znati više o svemu
jer 12.03 moram biti u Amsterdamu. Ako netko zna o čemu se radi na tom meetingu,ili je bio ili isto ide neka me informira please...
Ne znam koja si ti pozicija,moj momak je hotel mendazer bio al na jednoj drugoj kompaniji,i svake godine je bio
na  kick-off meeting-u,to jo je skroz ok,ne brini.Tu dodju svi iz offica-koji salje crew na brodove i glavni prestavnici brodova u nasem slucaju su to bili Amerikanci jer je i americka kompanija. i dodju svi sefovi sa svih brodova npr.sef restorana,kuhinje itd..i tu se razgovara o sezoni koja sljedi,o svim sitnicama i stvarima koje bi se mogle promjeniti na bolje,jednostavno organizovati narednu godinu sto je bolje moguce...kod nas je trajao 4 dana.

Offline BLACKY

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #374 on: 05/March/2010 »
Ne znam koja si ti pozicija,moj momak je hotel mendazer bio al na jednoj drugoj kompaniji,i svake godine je bio
na  kick-off meeting-u,to jo je skroz ok,ne brini.Tu dodju svi iz offica-koji salje crew na brodove i glavni prestavnici brodova u nasem slucaju su to bili Amerikanci jer je i americka kompanija. i dodju svi sefovi sa svih brodova npr.sef restorana,kuhinje itd..i tu se razgovara o sezoni koja sljedi,o svim sitnicama i stvarima koje bi se mogle promjeniti na bolje,jednostavno organizovati narednu godinu sto je bolje moguce...kod nas je trajao 4 dana.
Niki bok,ja sm ti za masera,sad sam vidio mail,poslali su mi pozivnicu i kartu Amsterdama,treba doći u odijelu i kravati jer je ta gala večera,te sportsku i wellness odjecu jer ujutro vec imas tai-chi ili nordijsko hodanje.... Dobro si rekla,samo sta mi je to odmah i trening koji ce se odvijati na River Duchess(main hotel ship) i River Empress brodovima. Seven days of Amsterdam :yahoo: